Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig nem ártalmas ez a...

Meddig nem ártalmas ez a tempó? Meddig fogom bírni?

Figyelt kérdés
Reggel háromnegyed hatkor kelek, kb. 20 percet sétálok a buszra, majd kb. háromnegyed órát utazok busszal a munkahelyemre. Napi 8 óra irodai munkát végzek, fizikailag nem megterhelő, de néha stresszes, bár élvezem. Délután szintén hazabuszozok, majd gyaloglok kb. háromnegyed órát, ebben elég sok lépcsőzés is van. Kb. 6-ra érek haza. Nem vagyok túl fáradt, nem kapkodok levegőért sem. Utána ha van valami házimunka elvégzem, majd tornászom egyet. A hétvégék nyugalmasak, maximum kirándulni megyünk el, amit szintén jól bírok, néha még a férjemnél is jobban állom a strapát, meg akkor is tornászom. Eddig nem volt problémám a mozgással, munkával, most vagyok 23 hetes terhes. Az első trimeszterben is kb. ennyit mozogtam leszámítva, hogy nem tornásztam. A munkatársaim szerint azonban egy hónapon belül, de talán már most, ki kellene iratni magam táppénzre, mert a bejárás, séta, lépcsőzés ártalmas lehet. Az orvostól mindig elfelejtem megkérdezni, hogy nem jelent-e gondot, ha ennyire aktív vagyok. A védőnővel beszéltem róla, ő azt mondta, ha bírom és nincs semmi panaszom, akkor nyugodtan éljek így továbbra is. Az eredményeim eddig jók, a vérnyomásom magasabb néha egy kicsit, de az is határon belül van még. Sajnos annak ellenére, hogy ennyit mozgok már híztam 7-8 kg-t, mondjuk senki nem hiszi el, mert mindenki szerint csak hasra híztam (combra, popira stb. szerintem egy nagyon-nagyon minimálisat). Félek, ha most hirtelen leállnék, akkor még rohamosabban szaladnának fel a kilók. Mit tegyek? A kolléganőimnél sajnos előfordulhat, hogy nem az aggodalom beszél belőlük, hanem egyszerűen szeretnének megszabadulni tőlem, mert veszélyt jelentek a pozíciójukra nézve, ami furcsán hangozhat, de nem leszek túl sokat távol a munkahelyemtől, tgyás után távmunkában fogok dolgozni, és a férjem is itthon lesz velünk gyeden.
2013. jún. 1. 18:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
A 36. hétig dolgoztam, a munkahelyem 90 km-re a házamtól. 5-kor keltem, 2 órás buszozás oda, 8 óra irodai munka, majd megint 2 órás út haza. 7 körül értem haza általában. Hétvégék nyugisak voltak. Én bírtam és így éreztem jól magam... egyáltalán nem biztos hgy 1 hónap múlva máshogy lesz, vannak ilyen szerencsés alkatok akik ilyen jól bírják a terhességet :)
2013. jún. 1. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Ha már terhes lesz, akkor természetesen lassítok. A vérnyomásom egyébként érdekes módon akkor magasabb egy kicsit, ha egész nap henyélek. Ha megyek, teszek-veszek, akkor minden rendben van. Talán az erek a fekvéstől, lustálkodástól összeszűkülnek, vagy nem tudom, lehet, hogy a testem nem tud megbirkózni vele, hogy nem csinálok semmit, hisz neki az a természetes, hogy jövök-megyek, pörgök.

2013. jún. 1. 22:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!