Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Belemenjek-e egy abortuszba...

Belemenjek-e egy abortuszba csak az okbol kifolyolag mert felek az anyasagtol, hogy rossza anya leszek ill. hogy nem erzem magad ra erettnek?

Figyelt kérdés

21 eves vagyok es a 2 napja tudtam meg hogy babat varok. A 22.-ik szuletesnapom korul erkezne. Fiatalnak erzem magam es onznek... nem hiszem hogy jo anya lennek. Igen, hamarabb kellett volna gondolkozni... szoval kerlek bennetekek hogy serto, durva valaszokat ne kuldjetek. Tudom nagy keres... koszonom.

Angliaban elek es itt a 9.-ik hetig az abourtuszt csak 2 tabletta jelenti... a hiresztelesekkel ellentetben ebbe meg senki nem halt bele, senki nem verzett el ettol es utana nincsen semmilyen kaparas ill. riziko mentes.

Idealis az orszag egy baby-nek. Meg igy is hogy en magyar vagyok a baratom pedig afrikai, az orszag tamogatna minket nagyon erosen - hazzal, penzzel, kedvezmenyekkel.

A parom 26, es a sokk utan orommel fogadta a hirt... de mint mondta, a vegso dontes az enyem hiszen az en pocakomban van a baba es en leszek az ANYA.

7.-en megyunk vissza konzultaciora, vizsgalatokra es akkor kell valaszt adnunk.

Szerelmesek vagyunk... de meg csak most lesz 5 honapja hogy egyutt vagyunk. Ez onzoseg... de felek hogy elveszithetem Ot, hogy ramegy a kapcsolatunk a babavallasra... es az a babanak sem lesz jo.

Nem erzem magam erettnek erre... ha akarom a babat akkor 100%-ban akarnom kell... nem csak 60% vagy 70%-ban. Nem igaz? Nem szabadna kerdesnek felmrulni-e... biztosnak kene lennem es akkor tudnek jo anya lenni.

/A naptar modszerrel probaltunk vedekezi... es kerulni a veszelyes napokat... de igy alakult./


2008. jún. 26. 19:39
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%
Bár most itt épp nem volt ilyen vélasz, de szokott...
2008. jún. 26. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
43%

Szerintem legközelebb gondolkozz!

Szégyelld magad,hogy meg akarod ölni a gyerekedet!

2008. jún. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nem vagyok a helyedben, nem is tudom milyen lehet, csak írok két példát:

1. Egyik unokatesóm 17 volt, amikor az első fia született. Nem tudom megfordult-e a fejében, hogy elvetesse, csak akkor derült ki a terhesség a család számára, amikor már túl volt azon az időszakon, hogy ezt megtehette volna. Azóta hat év telt el, nemrég született meg a második fia, a férjével nagyon jól megvannak (pedig annak idején úgy kellett rávenni őket, hogy házasodjanak össze. Azóta már majdnem kész a házuk is, jövőre szeretnének beköltözni. Ja, és sok munkából és kevés pénzből élnek.

2. Másik unokatestvérem 25 éves volt, amikor terhes lett, utolsó éves volt a főiskolán, a fiú egyetemista volt, rég szakítottak, mire megjött a baba, szóba se jött, hogy együtt maradjanak. A főiskola mellet dolgoznia kellett több műszakban, hogy olyan támogatást kapjon, amiből vhogy eltarthatja magukat, még akkor is folytatnia kellett a munkát, amikor veszélyeztetett lett (a fizetése tandíjra ment, és amúgy is 180 nap kellett a szülés utáni GYED-hez). Végül időre szült, a kislány egészséges, olyan baba, akit azonnal megszeretsz, ha meglátod. Eszébe se jutott, hogy elvetesse.

Ja és mindkét lány felelősségtelen, hebrencs típus volt a terhessége előtt. Aztán a terhesség alatt ez fokozatosan átalakult. Én sem érzem felkészültnek magam a gyerekvállalásra, pedig minden körülmény megvan, de abban se vagyok biztos, hogy valaha is annak érezném magam. Ha 21 évesen teherbe estem volna (akkor már a férjemmel laktam, de még főiskolára jártam), megtartottuk volna.

2008. jún. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
86%

Éna mai napig nemhevertem ki, hogy elvetettem 23 évesen!!!!!! Már 26 vagyok és van egy fél éves kislányom, de soha nem fogom tudni magamnak megbocsátani azt, hogy megöltem (lehet, hogy sokaknak nem tetszik ez a szó, de ez a valóság) Ha tehetném, akkor visszapörgetném az időt és máshogy döntenék. Nézd meg a www.angyalokszulei.hu -t és szerintem nem lesz kérdés, hogy hogy dönts! Nagyon sok ismerősöm van aki félt az anyaságtól, holott semmi oka nem lett volna rá mert nagyon jó anyukák lettek belőlük!!!!! Ne ess abba hibába amibe én! Gondolj bele milyen büszke lesz a kislányod/kisfiad, hogy ilyen fiatal anyukája van!


ANONIM

2008. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

Arról akarod meggyőzni magad, hogy akkor kell gyereket vállalni, amikor biztos vagy benne, hogy jókor jön, biztos vagy benne, hogy mindent meg tudsz neki adni és abban is biztos vagy, hogy megértél az anyaságra és jó anyja leszel. Akkor mondok valamit: ilyen soha nem lesz! Bármikor vállalsz gyereket, mivel felelősségteljesen gondolkozol, mindig bizonytalan leszel abban, hogy jó anya leszel-e, vagy hogy jókor, jó helyre érkezik-e. A legtöbb (normális) anyuka bizonytalan ezekben, pont azért, mert nagyon jó anya akar lenni. A legtöbb anya megijed a terhessége elején (vagy akár később) a felelősségtől. Még akkor is, ha akarta, tervezte. És ez a legtöbb esetben még a harmadik-nagyedik gyerekét szülő anyánál is így van. Hiszen minden új élet más, új felelősség. Ezt csak azért írom le, hogy tudd: bármikor később vállalsz inkább gyereket, akkor is fogsz ilyet érezni, még akkor is, ha tervezed a babát. Szerintem csak váratlanul ért. Ezért még ne dobd el magadtól!

Ez az én véleményem.

2008. jún. 26. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
75%
Értem a kétségeidet. Én így voltam az első gyerekemmel. Nagyon rágódtam azon milyen anya leszek. Lehet,h bűn rossz. Nem mondom meg neked ,hogy mit tegyél menj abortusztra vagy tartsd meg. Ezt a végső döntést nektek kell meghozni. Azt mondom csak, hogy maig a konzilium ideje eljön beszélgessetek sokat a pároddal. Ő is mondja el mit gondol, hogyna képzeli bármely esetben. Ezek a beszélgetések sokat elárulnak nektek a kapcsolatotokról, magatokról egymásaról. Így hozz döntést. Imádkozom érteterk.
2008. jún. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
75%
Nem tudom mennyi időd van a végső döntésig, de húzd amíg lehet.Ha elkezdesz vigyázni a pocidra, elképzeled mien is lenne a babád, mit hogy csinálnál stb.akkor tartsd meg.Ha nem köt hozzá semmien érzés vetesd el.Hogy félsz a felelöség vállalástól az szerintem is természetes és mindig így lesz.Én 21 éves voltam én is féltem,mikor már itthon voltam a picivel akkor is elgondolkodtam hogy jól tettem e és hogy jó annya vagyok e.Pedig nem síros ügyes kiegyensúlyozott baba.A párod miatt ne aggódj.Az igaz hogy nem vagytok rég óta együtt,de ha jön a baba és odafigyelsz(eleinte nehéz)nem lesz baj.Ha ő szeretné a babát és mégis elveteted nagyobb a valószinüsége hogy őt is elveszíted hiába mondta azt hogy a te döntésed.Ne rajta gondolkodj hanem magadon és a picin.A döntésedig a körülötted lévőket hagyd ki
2008. jún. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kapcsolatod sokkal hamarabb rámegy egy abortuszra, mint arra, ha megtartjátok a babát, főleg, mert azt írod, a párod is örül neki.

Szerintem nem nagyon van olyan érv, ami elégséges lehetne ahhoz, hogy megölj egy kis életet, amit a szíved alatt hordasz. Gondolj bele, pár hetesen már dobog a kis szíve és élni akar!

Ha végképp úgy érzed majd, hogy nem volt jó döntés megszülni, még mindig örökbe adhatod és boldoggá teszel egy párt, akinek nem lehet saját gyereke, a tied meg boldogságban, szeretetben nőhet fel. De szerintem amint megérzed, hogy megmozdul a pocakodban, ragaszkodni fogsz hozzá és ez így is van rendjén.

Kívánom, hogy jól dönts, magad és a kisbaba érdekében is!

2008. jún. 27. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én 24 éves vagyok, első babát várjuk, a 9. hétben vagyok. Vagyis pont abban az időszakban, amikor még gyógyszerrel elvetetheted a kicsit.

Hétfőn láttam őt másodjára, és fantasztikus érzés volt. Járt keze lába, és úgy dobogott a pici szíve, hogy nem bírtam ki könnyek nélkül.

Mi terveztük őt, de mégis mikor poz. lett a teszt, megijedtem, és el kellett telnie pár napnak, amíg felfogtam, hogy anya leszek, és ez csodálatos.

Alapjáraton, ha a kicsi nem beteg vagy az anya nem veszélyezteti az életét a terhességgel, elítélem az abortuszt, de ezt a döntést neked kell meghozni.

Ha ráteszed a kezed a pocakodra, a kicsi érzi. Ő nem akart megfoganni. ...

Tudom, hogy nem ilyen válaszra számítottál, csakhát én kismama vagyok, és az ilyen dolgok felkavarnak.

A kapcsolatod nem a gyerekvállalásra fog rámenni, hanem az abortuszra. Azt hiszed, hogy nem fogsz kibukni utána, de majd rájössz, hogy nem így van.

És mi van, ha nem lehet majd gyereked utána?

Ha adott a lehetőség a kicsihez, anyagilag, érzelmileg, megtartanám.

És nem önző vagy, hanem félsz. Ami természetes.

De ő a te gyereked. A tiéd. Egy kis maszat, de jönni akart!

2008. jún. 27. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
76%
Nem akarok tanacsot adni, ez a Ti dontesetek kell,hogy legyen!!! Nekem 16 evesen volt aburtoszom. Meg akartuk tartani, kozepsuliba jartam meg, de ugy voltam vele, hogy majd maganuton befejezem,stb.szoval bonyolultan, de minden meg lett volna oldva...A parom 19 volt es 1 eve voltunk egyutt, mostmar hazasok vagyunk, tervezzuk a babat,de hidd el NEM MULIK EL OLYAN NAP HOGY NE AZZAL A GONDOLATTAL FEKUDNEK LE ALUDNI,HOGY MAR LEHETNE GYEREKEM. Mar a neveken gondolkodtunk,nagyon-nagyon szerettuk volna megtartani, de anyam esz ervekkel meggyozott. Annyira duhos voltam ra egy jo ideig...De mostmar 21 evesen belatom,hogy akkor igaza volt. Mindezt azert irtam le, hogy tudd soha de soha nem fogod elfelejteni azt az erzest,hogy babat varsz, es megszakitod ezt a csodalatos dolgot. Nekem most is konnyes lett a szemem,ahogy ezt leirtam. Nagyon banom mar,es sokszor szoba kerul a dolog. SAJNOS, mostmar nem lehet visszaforditani. TARTSD MEG A BABAT!
2008. jún. 27. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!