Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Belemenjek-e egy abortuszba...

Belemenjek-e egy abortuszba csak az okbol kifolyolag mert felek az anyasagtol, hogy rossza anya leszek ill. hogy nem erzem magad ra erettnek?

Figyelt kérdés

21 eves vagyok es a 2 napja tudtam meg hogy babat varok. A 22.-ik szuletesnapom korul erkezne. Fiatalnak erzem magam es onznek... nem hiszem hogy jo anya lennek. Igen, hamarabb kellett volna gondolkozni... szoval kerlek bennetekek hogy serto, durva valaszokat ne kuldjetek. Tudom nagy keres... koszonom.

Angliaban elek es itt a 9.-ik hetig az abourtuszt csak 2 tabletta jelenti... a hiresztelesekkel ellentetben ebbe meg senki nem halt bele, senki nem verzett el ettol es utana nincsen semmilyen kaparas ill. riziko mentes.

Idealis az orszag egy baby-nek. Meg igy is hogy en magyar vagyok a baratom pedig afrikai, az orszag tamogatna minket nagyon erosen - hazzal, penzzel, kedvezmenyekkel.

A parom 26, es a sokk utan orommel fogadta a hirt... de mint mondta, a vegso dontes az enyem hiszen az en pocakomban van a baba es en leszek az ANYA.

7.-en megyunk vissza konzultaciora, vizsgalatokra es akkor kell valaszt adnunk.

Szerelmesek vagyunk... de meg csak most lesz 5 honapja hogy egyutt vagyunk. Ez onzoseg... de felek hogy elveszithetem Ot, hogy ramegy a kapcsolatunk a babavallasra... es az a babanak sem lesz jo.

Nem erzem magam erettnek erre... ha akarom a babat akkor 100%-ban akarnom kell... nem csak 60% vagy 70%-ban. Nem igaz? Nem szabadna kerdesnek felmrulni-e... biztosnak kene lennem es akkor tudnek jo anya lenni.

/A naptar modszerrel probaltunk vedekezi... es kerulni a veszelyes napokat... de igy alakult./


2008. jún. 26. 19:39
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
93%

Szia!Én semmi esetre sem, mivel írtad, minden körülmény adott az anyasághoz...így relatíve, könnyen felnevelhetnéd. De ez csak az én véleményem. Sok olyan nő van, akinek komolyabb okai lennének az abortuszra, de mégis elkerüli. Gondold át mégegyszer, mit veszíthetsz vele. Egy kis csöppséget, aki nem tehet az egészről. És ebben a formában, azt mondom, igen, önző vagy. Ha az anyagi helyzeted nem engedné, még megérteném....de így nem. Amúgy én is 21éves vagyok, októberben töltöm a 22-t. A Férjem 29éves, és szeptemberre várjuk a babánkat. :D

28hetes kismama

2008. jún. 26. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
48%

szia


ha nem érzed magadnak elég érettnek a babához, akkor ne tartsd meg. Semmi értelme, hogy olyan anya legyél aki nem törődik vele, mert fontosabb a buli, meg a pasizás. És ezt most nem bántásként mondom. És tényleg, ha babát szülsz, 100%-ban biztosnak kell lenned magadban, a párodban, csak így van ennek értelme sztem. De azt tanácsolom ezután más módszerrel védekezzetek, mert az abortusz elég nagy törést jelenthet lelkileg. Gondolom azért már érzel vmit a magzat iránt. Ne hidd, hogy olyan könnyű lesz ez lelkileg. Majd írj, hogyan döntöttél.

2008. jún. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
37%
Vetesd el!Én is 19 voltam amikor először teherbe estem,elvetettem korai lett volna még.Most 27 évesen a 31.tehességi hétben vagyok és nagyon boldogan várjuk a picit.Hidd el jobb lesz.
2008. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
88%
a 2. válaszoló vagyok és az elsőnek üzenném, hogy különbözőek vagyunk. Nem vagyok abortuszpárti, de van aki érett az anyaságra már 20 évesen, van aki 30évesen sem az. És igen, önző ez a lány, épp ezért nem lenne okos döntés babát vállalnia, mert mint tudjuk, ahol picur van, ott neki kell az elsőnek lennie, és nem anyának vagy apának. Ez az én véleményem. De annak semmi értelme, hogy olyan gyerek legyen akivel nem törődnek, mert mki és minden más fontosabb mint ő. De persze ezt neki kell eldönteni.
2008. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

bocs de én az abortusz ellen vagyok. öszintén megmondom hogy eleinte nagyon nehéz a kis babával. és depresszióba is eshetsz de az nem tarta sokáig. olyan nincs hogy rossz anya... az anyai ösztön minden nöben megvan. te most nagy döntés elött álsz és ezt csak te dlntheted el... de ha elveteted a kisgyereket nagy a való színüség hogy megbánod. 21 éves vagy és ez szerintem elég érett kor ahozz hogy babát vállalj.


most egy kicsit hideg leszek hozzád... de vállalnod kell a felelöséget hogy ha már tudtál szeretkezni óvszer nélkül. hogy ha nem akarsz kisbabát a legjobb modszer az hogy fogamzás gátlót szegyél.


az én férjem kanadai és afrikai... van egy 6 hónapos kisfiunk és még nem akarunk második gyereket ugy hogy fogamzásgátlót szedek...


és arra is gondolj hogy egy kis életet oltasz ki ha elveteted... 7. hétnél már dobog a kis szive...


brigi_mama

2008. jún. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
75%

amugy én 20 éves vagyok és egyáltalán nem bántam meg hogy van egy kisbabánk...


brigi_mama

2008. jún. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
62%
Abból amiket leírtál, úgy érzem, hogy te már tudod mit szeretnél, csak megerősítést vársz. Sajnállak, mert voltam hasonló helyzetben. Minden adott lehetett volna, de én nem éreztem így. Nem vállaltam a babát és nem bántam meg. Nem lett volna jó abban az időben. Fiatal vagy lehet még babád a kapcsolatod is fiatal a beavakozás elmondásod szerint veszélytelen. Nem rábeszélni akarlak, csak megnyugtatni. Biztosan lesznek akik ezért majd megköveznek engem, de én akkor is így gondolom. Ha nem érzed még, hogy itt az ideje, akkor ne vállald egy gyerek nagy felelősség és akarni kell. Sok sikert és erőt a döntéshez, bármi is legyen az.
2008. jún. 26. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
52%
nekem is volt abortuszom és nem bántam meg. Nagyon rossz volt, napokig csak sírtam, de azt a babát a párom ne akarta. A mostanit már most imádja, pedig még csak 6hetesek vagyunk. Este úgy alszik el, hogy fogja a pocimat, reggel előbb köszön a babának, mint nekem. Sokkal jobb így a terhesség, mint folyamatos háborúzással kettőnk között, hogy vetessem el, vagy ne. És én is sokkal kiegyensúlyozottabb vagyok. Tudom, hogy őt imádni fogja ha megszületik, de a másiknál nem lehettem ebben biztos, és lehet a kapcsolatunk is ráment volna, és maradhattam volna egyedül albiban egy babával. De jó lett volna...
2008. jún. 26. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
72%

utolsó kommentelö... én bizony az abortusz ellen vagyok... DE amit irtál azzal egyet értek mert egy kis baba nagy felelösség...


brigi_mama

2008. jún. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
77%
Nem szeretem azokat a válaszokat, amik úgy kezdődnek, hogy " Vállald felelőaéget ha már megcsináltad..." Hát azt teszi szegény. Ha felelőtlen lenne akkor nem gondolná végig és nem írná le, hogy saját magát önzőnek tartja és alkalmatlannak. Ha felelőtlen volna megtartáná és lesz ahogy lesz. Ráadásul még nem döntött csak gondolkozik mitévő legyen, ha már így alakult. Segítséget kért nem ítéletet.
2008. jún. 26. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!