Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Meddig kell szedni a terhesvit...

Meddig kell szedni a terhesvitamint?

Figyelt kérdés

10 hetes vagyok és már 5 kilót híztam. Igaz még nem nagyon látszik, mert 180 cm-es magasságomhoz vagyok 70 kiló, de ha ilyen ütemben folytatom a 40. hét végére akkora leszek mint a ház! tudom, sokan mondják, hogy ne foglalkozzunk a kilókkal, de azért sokat hízni sem túl egészséges számomra és a baba számára sem! Mióta szedem a terhesvitamint csak úgy jönnek rám a plusz kilók, de a babám egészsége érdekében eszem ágában sincs abbahagyni! Meddig szükséges szedni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2008. jún. 26. 07:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Én az első 13 hétben végig szedtem, Elevitet, semmit nem híztam tőle.

A dokim azt mondta, hogy ez az időszak volt a fontos, most már nem muszály annyira szedni, de ha akarom vegyek csak.

Hát én fogok még venni, talán a jövő héten.

2008. jún. 26. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Én tegnap kérdeztem rá az orvosomnál, hogy meddig kell szedjem naponta. Ő azt mondta végig. A szoptatás alatt is.

Szerintem jobb lesz, ha te is megkérdezed a dokidat.

Nem biztos, hogy attól híztál. Lehet, hogy anélkül, hogy feltünt volna többet ettél.

Az elsö trimeszterben én is sokat híztam 7 kg, de mostmár megállt. Valaki az elején hízik, van aki a végén, teljesen egyénfüggő.

Üdv:21 hetes kismami

2008. jún. 26. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszi, most egy kicsit megnyugtattál! Sosem voltam egy hízékony alkat, csak ma reggel döbbentem le a mérlegen,ha így folytatom, akkor ennek nem lesz jó vége! Már a terhesség előtt elkezdtem szedni az Elevitet és abból gondolom hogy attól híztam, hogy iszonyú étvágyam lett tőle, és már a baba előtt rámjött plusz 2 kiló! Most már csak reménykedni tudok, hogy megáll! Ja és persze nem eszem annyit este! :)
2008. jún. 26. 07:56
 4/12 anonim ***** válasza:
Én már két hónapja szedem az elevitet, babát szeretnénk. Azt olvastam, elősegíti a megtermékenyülést, és azért jó ha fel van készülve a szervezet. :-)De én is azt tapasztaltam, hogy felszaldt rám pár kiló. Kicsit zavar, mert elég kényes vagyok az alakomra, de most a baba az első. :-) Pedig nem eszem többet, mint előtte. Ahogy a válaszokat olvasgattam, mindenkinek mást tanácsol a dokija a vitaminokkal kapcsolatban, de a legtöbben az első trimeszterben ajálják minden nap, később csak heti 2-3 szemet, hogy azért mégse szülessen óriásbéni! :-) Jó babavárást, és gratulálok!
2008. jún. 26. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, aranyos vagy! :)

Én is úgy hallottam, hogy a terhesség végéig nem ajánlott szedni, mert akkor óriásbébi születik! Ma megyek először védőnőhöz, megkérdezem mit tanácsol!

Sok sikert a babához! :)

2008. jún. 26. 08:03
 6/12 anonim ***** válasza:
Köszönöm, remélem összejött, jövő héten kiderül! :-) Ha nem, akkor sincs semmi gond! :-)Remélem nemsokára úgy dönt egy kislurkó hogy minket akar boldogítani egy életen át! :-)
2008. jún. 26. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
En magasabb vagyok mint te 2cm.el es az elso 3 honapban az elevittol nagyon etvagyam lett,mindig ehes voltam, 65 kilorol hiztam majdnem 70re, most 19 hetes vagyok,egy honapja gravidat szedem es azota etvagytalansaggal kuszkodom..en mindenkepp visszaallok elevitre hogy jojjon vissza az etvagyam de egy doboz utan abba hagyom,es az is lehet hogy minden masodik nap szedem csak.ha elfogy akkor Calciumot szedek es C vitamint kozbe,azt azert mert tejerzekeny vagyok es amugy is kell szednem es a foginyem is verzik..
2008. jún. 26. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én már megszültem (5hete), de a terhességem alatt végig szedtem az elevitet és most szoptatás alatt is szedem. szedjed ameddig jónak látod. nekem is ajánlotta az orvosom!

én összesen 12 kg-ot híztam a terhesség alatt, tehát nem attól hízik az ember.... az igaz hogy étvágyat csinál, de ha odafigyelünk az étkezésekre nem lehet baj.

minden jót.

2008. jún. 26. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia, én 21 hetes vagyok, pont ezt a kérdést tettem fel a dokimnak a múlkori vizsgálaton, ő azt mondta, hogy ne szedjem tovább, mert igazából nincs már rá szükség (csak az első trimeszterben fontos amíg mindene kifejlődik a babának), mivel megvan az esélye, hogy nagy lesz tőle.

Én abba is hagytam (Centrum maternát szedtem), viszont pont az ellentétes vélemények miatt Hipp Natalt kezdtem inni. Ez csak gyümölcskoncentrátum, kifejezetten várandósoknak kifejlesztve, nekem bevált.

Szerintem a 13. hétig mindenképpen szedd, utána vagy csökkentsd, vagy próbáld ki a Hipp-et.

Remélem tudtam segíteni, boldog babavárást!

2008. jún. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem a "kell" kifejezés kicsit erős. Én nem szedek semmit, hanem kiegyensúlyozottan és tudatosan táplálkozom. Nem híztam sokat eddig (25. hét), a bébim pedig szép nagy, erős és aktív. Persze nem baj, ha valaki szed ilyen vitamint, de én azt gondolom, h ez is csak egy marketingfogás: eddig is elvoltak enélkül a kismamák. Valamint ezek a mesterséges vitaminok nem úgy hasznosulnak. nem ítélem el azokat, akik szedik, mert gondolom, megnyugtatja őket. és nem szerettem volna senkit megbántani, csak leírtam a véleményemet, mert az elején említett KELL szó nagyon furán hangzott nekem....boldog babavárást és egészséges bébikét mindenkinek!
2008. jún. 26. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!