Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamint elég csak a...

Terhesvitamint elég csak a 12. hétig szedni? Kinek mit javasolt az orvosa?

Figyelt kérdés
Multivitamint szedtem(Gravidát) most vagyok 13 hetes.Sok helyen olvasom-hallom,hogy csak a 12.hétig javasolják az ilyen komplex vitamint (ill. a folsavat) és utána már "csak" magnéziumot, calciumot vasat szükség szerint.
2011. febr. 3. 13:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Igy van ahogy mondta. Maradt még pár levéllel azokat akkor veszem be ha aznap nem ettem sok egészségeset .v. egyoldalúan étkeztem.
2011. febr. 3. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Na igen én egészségesen táplálkozom, sok gyümölcs, zöldség, főképp főzeléket, sovány húsokat fogyasztok eszek tejterméket stb. nagyon odafigyelek mégis úgy érzem ha nem veszem be a vitamint mintha vmi bajt csinálnék.

Az orvosom annyit mondott, hogy rámbízza szedem e vagy nem, szerinte nincs összefüggés a nagy súllyal születés meg a terhesvitamin között.

2011. febr. 3. 13:42
 3/20 anonim ***** válasza:
Igen az csak városi legenda mert nem a vitamin hanem az anyuka étvágya és a genetika kérdése a nagy baba.
2011. febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
nekem a kis könyvemben végig azt irta a védőnő magzatvédő vitamin (én elevitet szedtem)+magne b6 napi 2szer mért ne kéne szedni nem értem....
2011. febr. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
utolsó vok 3200gr született a kislányom
2011. febr. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Merthogy azt mondják hogy ha rendesen sokoldalúan kielégítően táplálkozik az ember akkor 12.hét után már "csak" hízik a baba és nincs szükség plusz bevitelre. Nem tudom, én csak olvastam. Görcsölni nem görcsölök,így magnéziumot nem szedek, csak calciumot mert abból viszont nem tudok egy nap annyit bevinni amennyi az ajánlatos lenne.
2011. febr. 3. 13:47
 7/20 A kérdező kommentje:
Nem úgy értem hogy a vitamintól hízik a baba, hanem általánosságban hízik. (függetlenül a vitamintól is).
2011. febr. 3. 13:51
 8/20 anonim ***** válasza:
Rengeteg a tévhit a terhesvitaminnal kapcsolatban. Én komolyan utánajártam, leírom a lényeget. Nem okozza a baba vagy a mama túlzott hízását. Nemhogy a terhesség végéig, hanem a szopatás végéig érdemes szedni. Mégpedig a saját egészséged miatt is. A bevitt vitamin és ásványianyag mennyiségből első körben a baba veszi el a részét, és a maradék a mamáé. Az anyatejjel ugyanez a helyzet. Tehát ha terhes vagy, vagy szoptatsz, a saját készleteidet meríted le. Emiatt van az, hogy sok kismamának elromlanak a fogai, vagy hiánybetegsége lesz. Ezt a megnövekedett igényt hivatottak pótolni a terhesvitaminok. Én szedtem egészen a szoptatás végéig, és nem híztam tőle, a babám pedig 3420g-mal született.
2011. febr. 3. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
utolsó vok ugy érted a babód minden része kifejlődött?és már csak hizik.... lehet de én ugy voltam vele biztos ami biztos nem kockáztatok....és szedtem mért volt jó nem tört a körmöm nem vérzett az ínyem szép egészséges babám lett !
2011. febr. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
már utolsó előtti
2011. febr. 3. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!