Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesvitamint elég csak a...

Terhesvitamint elég csak a 12. hétig szedni? Kinek mit javasolt az orvosa?

Figyelt kérdés
Multivitamint szedtem(Gravidát) most vagyok 13 hetes.Sok helyen olvasom-hallom,hogy csak a 12.hétig javasolják az ilyen komplex vitamint (ill. a folsavat) és utána már "csak" magnéziumot, calciumot vasat szükség szerint.
2011. febr. 3. 13:36
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) sokkal nem lettem okosabb :)))Ezek szerint csak véletlenül futottam bele épp olyan fórumokba ahol minden kismami azt írta csak 12.hétig szedi azt hittem ez valami bevett rend, de akkor ezekszerint nem.
2011. febr. 3. 14:46
 12/20 anonim ***** válasza:

Amikor én rákérdeztem a nőgyógyászomra, aki egy szabad szájú figura, azt mondta, hogy a baba miatt éppen elég lenne. De ha meg akarom menteni a fogaimat, a hajamat, a körmeimet, a csontozatomat, ha nem akarok fáradt, levert lenni,akkor melegen ajánlja, hogy a szoptatás végéig szedjem.

Amúgy gondolj bele, ártani nem árthatsz vele.

2011. febr. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

Ez az oldal ilyen, amikor egy választ vársz, biztos, hogy az ellenkezőjét kapod.:)

Nekem volt hasonló kérdésem. Nekem azt válaszolták, hogy a 12. hetig napi 1 szem, utána 2 naponta 1 szem és a harmadik trimeszterben 3 naponta 1 szem.

Most pedig ezt írják, hát igazából nem tudom, nekem a dokim azt mondta végig szedhetem a napi egyet. De ahány doki annyi féle verzió.

2011. febr. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:

Miattad ajánlatos szedni a vitamint, a baba így is, úgy is elveszi, ami kell neki.

Én még most is szedem, szednem is kell, + Jodid tablettát és a héten a vasat is felírta a doki.

2011. febr. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a nőgyógyász, hogy a vitamint + a vasat érdemes szedni a szoptatás végéig. Mondjuk most én 1 hónapig nem szedtem, de épp ma vettem megint egy dobozzal.

33h

2011. febr. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Szia! Gyógypedagógus vagyok, elég sokat tanultunk a magzat fejlődéséről. Mi azt tanultuk, hogy a magzatvédő vitaminok jelentős mértékben csökkentik a különböző típusú betegségek kockázatát a várandósság teljes ideje alatt. Az oké, hogy a 12. héten már mindene megvan a babának, de utána "finomodnak" az egyes funkciók a szervekben, amitől azok majd minnél precízebben végzik a munkájukat a későbbiekben. Ami még nagyon fontos szerintem, hogy az oké, hogy egy csecsemő pl. egészséges vesével születik, de ugye azt szeretnénk, hogy az min. 80 évig egészséges is maradjon :) . Hát ezért (is) kell szerintem mindvégig szedni a magzatvédőt, mert mi a várandósság idején a gyermekünk teljes fizikai életének az alapjait kívánjuk megteremteni. + egyetértek az előttem szólókkal.
2011. febr. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én biztos ami biztos alapon szedem,az sem érdekelne ha emiatt születne 4 kilós babám,bár ez egy tévhit állítólag.Szerintem ilyen járványos időszakban meg kifejezetten ajánlott.
2011. febr. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én egyáltalán nem szedtem, mert féltem hogy híznék tőle feleslegesen, inkább ettem jóval több gyümit meg zöldséget. Aztán a 28. héten mondta a doki, hogy most már nem bírok annyit enni, hogy elég vitamin jusson nekem meg a babának is, és azt javasolta, hogy csak heti 2-3 szemet szedjek valamit... gravidát választottam, nem szedek belőle többet, csak heti 2-t, és kutya bajunk! Én nem hízok, csak a baba, 28. héten 1,3 kg, volt, most 34 hetes vagyok, pont ma voltunk dokinál, és már 2,5 kg, de közben nekem csak 2 kg ment fel a súlyom a 6 hét alatt, szóval, annak több mint a fele a gyereken van, amúgy meg iszonyat vizesedek, úgyhogy a többi se zsír, csak víz! Remélem! :)
2011. febr. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
én nem szedtem, csak folsavat írt fel a doki aztán meg vasat.
2011. febr. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 A kérdező kommentje:

Na tegnap csak vettem vitamint most Ladeevitet mert olcsóbb volt és omega 3-at és 6ot is tartalmaz:)) Úgyhogy most szedem 30 napig aztán meglátom akarom e tovább szedni:)De ahogy ismerem magam szerintem igen:)

Eddig még csak fogytam és az étvágyamat se érzem hogy növelné, akkor csak nem fogok meghízni tőle nagyon, ugye? (ha szedem folyamatosan).

2011. febr. 4. 07:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!