Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 18+6 hetesen 8 kg hízás sok?

18+6 hetesen 8 kg hízás sok?

Figyelt kérdés
2008. jún. 23. 17:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

Nem kevés.

Ugyanakkor nem kell akkora hangsúlyt fektetni erre,mint amekkorát így is kap.Persze mondogatják a védőnők,hogy elhúzódhat a kitolás stb.De egyszerűen van,aki ilyen alkat.Ehet,akkor bmit,minden meglátszik rajta.Hidd el,jól jönnek a terhesség alatt felszedett zsírpárnák szoptatáskor.Van,hogy 11 után jutok csak el a reggeliig...Az elhúzódó kitolásról pedig csak annyit,hogy valamivel több,mint 20 kilót szedtem fel,és 10 perc sem volt a kitolás.

2008. jún. 23. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Tökéletesen egyet értek az előzővel! Megnyugtató, hogy van olyan kismama, aki így gondolja és nem versenyt kreál ebből!!! Az előző válaszoló után én is azt írom, hogy ne foglalkozz a súlyoddal túlzottan!!! Mindenhol presztízs kérdést csinálnak ebből! ALKATI KÉRDÉS!!!

32 hetesen 13 kiló plusszal vagyok! A hétvégén meglátogattam rég nem látott rokonaimat és el voltak képedve, hogy nem is szedtem fel sokat és hogy milyen csinos kismama vagyok. De leírva mégis 13 kiló. Csakhogy nem látszik. Azért írtam le a saját példámat, mert folytonos orvosi - védőnői cseszegetés az önbizalmamat kezdte rombolni... Ne hagyd, hogy kígyót-békát beléd beszéljenek! Táplálkozz úgy, hogy neked és neki jól essen! Néha én is nassolok kicsit (oyankor úgy érzem, mintha életet öntenének belém:) Szeretem az édeséget)

Nekem az első bébim, így a kitolásról nem tudok nyilatkozni!

Boldog babavárást!

32 hetes kismami

2008. jún. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Nem csatlakozom az előttem szólókhoz.Vagyis csak annyiban, hogy genetika, ill. alkati dolog létezik. DE!!! Pont ŐK azok, akiknek jobban oda kell figyelni az étkezésre. Indulhat a súly 90-100 kg-ról is, ha még hozzájön 15-20, netán 30 kg????? Nem hiszem, hogy egészséges dolog. Pl. emelkedhet a vérnyomás és vércukor. Nem beszélve arról, hogy mennyi munkát kap a szív- plusz kilókat ellátni és még a pocaklakót is egészségben tartani. A helyzet azért bármikor menthető. Ugyan nem írod, hogy hány kiló vagy.De ez talán súlygyarapodás szemponjából majdnem mindegy terhesség alatt.Előttem szólóknak ellentmond, hogy nem egy jelentős túlsúllyal indult ismerősöm alig hízott pár kilót. Sőt! Olyan ismerósöm is van, -elkövetkező 2-3 hétben fog szülni-, aki 111,2kg-ról indult. Most 37 hetes és a súlya dekára ugyanannyi, mint először. Terhessége alatt 1-2 kg-os ingadozás volt. Mindez azért van, mert olyanokat fogyasztottak, ami egészséges. Kenyér reggelire-főleg barna, grehem, rozskenyér-módjával. Sok gyümölcs, zöldség. Édességet keveset, főleg reggel vagy délelőtt. Délután zödség, hús, natur tejtermékek, akár friss gyümölccsel.Ha ehetnékjük volt, mindig volt otthon: répa, uborka, karalábé, paradicsom, sajt, natur joghurt, főtt tojás. Ja!! megtanultak LASSAN, ÍZEKET ÉLVEZVE enni. Ha TE is odafigyelsz, megválogatod, hogy mit és mikor eszel, az elkövetkező közel 5 hónap alatt akár 4-5 kg-nál nem hízol többet. Sőt!!! Lehet, hogy 1-2 kg ingadózással megáll a súlyod.Még javasolni tudom a kismamatornát is.Meglásd könnyebben, aggodalmak nélkül tudod biztosítani pocaklakód számára a biztonságos fejlődést.GONDOLD VÉGIG és DÖNTS!!!!Erzsók
2008. jún. 23. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nincs igaza teljesen a 3. válaszolónak! Én mindig is keveset ettem, csak barna kenyeret, sportolok a mai napig hetente minimum kétszer (vízi és szárazföldi terhestorna, úszás), nem vagyok kívánós, az édességtől pedig undorodtam. Most, 37. hetesen mégis plusz 18 kg-nál tartok! Annál jobban nem lehet vigyázni, mint ahogy én tettem! Most mit csináljak? Csak reménykedni tudok, hogy szülés után lemegy! Igenis van olyan, hogy az ember mindent megtesz, mégis jönnek a kilók! Ja, és 54 kilóval kezdtem a terhességem. Dühös vagyok, amikor a védőnőtől azt hallom, hogy juj most már vigyázni kellene. Nem tudok!
2008. jún. 23. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%
Miért 18+6 hét? Most az 18 hét és 6 nap? Vagy 24 hét?
2008. jún. 23. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
66%
Az utolsó válaszolónak írom, hogy az isten szerelmére ne tegye már fel minden kérdezőnél ezt a " mi ez a 18+6 hét" kérdést!? Olvass vissza légyszíves! Ez már a második hely ahol látom, hogy ezt kérdezed! A 18+6 azt jelenti, hogy 18 hetes és 6 napos!!!
2008. jún. 23. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
27%

Útolsó válaszolónak irnám, hogy hadd kérdezzek már vissza ha nem értem a kérdezőt!!! "Talán zavar????"

Nem túl logikus mert az már 19 hét és 2 nap egyébként, nem csoda ha nem értem. nem mindenkinek nyilvánvaló!

2008. jún. 23. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
168 cm vagyok, és 64 kg-val kezdtem a terhességem. 18 hetes és 6 napos vagyok (illetve mielőtt vki belekötne ;)): a picim annyi idős). Üdv. mindenkinek
2008. jún. 23. 23:22
 9/12 anonim ***** válasza:
90%
én 34hetesen járok +8 kgnál
2008. jún. 24. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

A kérdezőtől elnézést kérek, nem akarok itt vitát szítani, de muszáj írnom! A 6. válaszoló vagyok!


Nem akarok kötekedni, de hogy lenne már a 18 hét 6 nap egyenlő a 19 hét 2 nappal!!???? Neked hány napból áll egy hét???? Mert szerintem 7ből, ezért hívják hétnek!!! Itt befejeztem! Mégegyszer is bocsánat a kérdezőtől!

2008. jún. 24. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!