Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 26 hetesen 4-5 kg hízás sok,...

26 hetesen 4-5 kg hízás sok, vagy a védőnőm ijesztget?

Figyelt kérdés

26 hetes vagyok, 4,5 kg-ot híztam eddig.

Az is a hasamon van, máshol nem látszik (max. a ciciken)

Védőnő ezt mondta szó szerint: Jó lenne ha leállítanád magad, mert nagyon sok lesz a végére :(


Magam alatt vagyok...Férjem azt mondta, hogy ne foglalkozzam vele, de ezzel nem lehet nem foglalkozni :O

Rosszul esett :(


2011. aug. 15. 12:26
 1/8 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, hogy átlagosan 10-12 kg-mal lesz valaki nehezebb a terhesség végére, de a gyerek meg a placenta, a többletvér és esetleg kis víz a nagy része. 26 hetesen már túlvagy a felén és csak 4,5 kg-ot híztál. Szerintem ez nagyon is jó súly.
2011. aug. 15. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez még nem vészes. Ha odafigyelsz és nem nagy súlytöbblettel indultál, akkor abszolút nem lesz probléma. A védőnő kicsit túlzásba esett.

De az tény, hogy kb. a 32-33 héttől híztam én is a legtöbbet. A végén általában mindenki begyorsít kicsit.

2011. aug. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én a 27. hétig 7 kilót híztam, a terhesség végéig pedig 12 kilót.Szülés után pár hónappal diéta nélkül kevesebb voltam, mint terhesség előtt.A dokim szerint pont jó ütemben szedtem fel a kilókat, és megdicsért, hogy a végén nem híztam többet a megengedettnél.11-12 az átlag.

Ebből kiindulva nem híztál sokat.Még kevesebbet is, mint én.Ne aggódj!

Bárcsak én is ennyit szednék fel most, a 2. kismamaságomnál!

2011. aug. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

fiammal 26/27. héten +11kg-nál jártam, 10nappal a szülés előtt +12g volt rajtam.

Egy szóval se említette senki, hogy sok vagy nem jó.

lányommal 26.héten +5kg volt rajtam, szülni +12kgval mentem.

34.hétre+10kg volt, akkor mondta a védőnőm, hogy jujj az nagyon sok, meg el fogok hízni. Erre 6hét alatt híztam 2kgt összesen.

Az első napokat pisiléssel töltöttem a szülés után, én spec vizesedtem(terhesség nélkül is vizesedek)

2011. aug. 15. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Húúú

Én 168cm vagyok és 55kg-ról indultam. 26 hetesen már vagy 11kg-t híztam. a végére 23kg-ot híztam úgy hogy sajna 7 héttel hamarabb jött a lányom. A 6 hetes kötelező nőgyógyászati vizsgálaton már a váróban nem akarták elhinni hogy 6 hete szültem olyan sokat fogytam.

Mikor a lányom 1,5 éves lett rekord vékony voltam 49kg.

Most 5hetes és 6 napos vagyok és már 2kg-ot híztam:D

2011. aug. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én hasonló vagyok mint az utolsó válaszoló. Sokat híztam (20-22kg-t) de gyorsan leadtam és vékonyabb lettem mint voltam. 58-61kg-val lettem terhes és 3 hónapos volt a babám amikor már csak 64kg. voltam (80kg-al mentem szülni). Most amikor terhes lettem 55kg voltam és már 7kg-t híztam, 17 hetes vagyok. Egyébként én az utolsó hónapban semennyit sem híztam az elsővel. Legtöbbet a 18. és a 24. hét között híztam, akkor 7kg jött fel a 6 hét alatt. :O
2011. aug. 15. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 betta55 ***** válasza:
Ne foglalkozz vele! Ez a súly gyarapodás tökéletes. Én is ennyit híztam 26 hetesen, 38+3 naposan tartok 9 kiló hízásnál! Amit megkívánsz edd meg, azzal nem ártasz a babának!Szép várandóságot.
2011. aug. 15. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 sumergo ***** válasza:
Érdekes a védőnőd! Ma vagyok pontosan 28 hetes, és 9 kg-nál tartok, ma délelőtt voltam a védőnőnél, és majdhogynem megdicsért, hogy a 9 kg hízás ennyi idősen teljesen jó! Azért én azt gondolom,lehetne kicsit kevesebb is, de ha a védőnő szerint jó, akkor rendben van.
2011. aug. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!