Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem, hogy a vérvételnél...

Nem értem, hogy a vérvételnél miért kell a kismamákat órákig éhgyomorral várakoztatni a sok taknyos beteg között?

Figyelt kérdés
Nem igaz, hogy nem lehetne megoldani, hogy a kismamáktól a többi betegtől elkülönítve és nem órákat várogatva lehessen azt a K**** vért levenni. Miért nem veszik le a terhesgondozóban vagy a védőnőknél? Ott úgyis csak a papírokat irkálják, legalább lenne valami értelme, hogy odamegy az ember!
2009. okt. 14. 10:40
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
50%

osztom a véleményedet. Én írtam a második kérdést is.

Igen, a kismamáknak kéne észrevenniük és belegondolniuk, hogy mások is vannak hasonló, kiszolgáltatott helyzetben. Ez szerintem a vérvételre várakozó betegek 90%-ra igaz. Van köztük gyerek, idős, beteg, várandós. Elég kevés a makk egészséges 30-as férfi - ezt most csak pl-nak írtam. Ebbe kéne belegondolni. Nekem sikerül.


megj.: nekem sincs még gyerekem

nem mondom, hogy rossz a helyzet. De ez sajnos az egész egészségügyre igaz. Nincs nagyon választási lehetőség. Esetleg a magándoki, már ha valaki ezt meg tudja fizatni

2009. okt. 15. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
50%

ja! bocs

*nem mondom, hogy NEM rossz a helyzet

2009. okt. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:
valószínűleg, hogy azok az intézményvezetők, akik elrendelik egyes intézményekben a kismamák összevegyítését a betegekével a vérvételnél, azok sem voltak még sosem terhesek és nem is lesznek...ezért nem is értik ezt a problémát és azt sem, hogy ennek a megoldása egyszerű lenne és nem pénz kérdése lenne, hannem empátia és szervezés kérdése. Mint ahogy egy-két hozzászóló is mondta, van jó példa is ezen a téren is. PS nem nagyon értem, hogy miért szól be olyan ebbe a topikba, aki nem volt még; most sem az, de nem is akar terhes lenni...????
2009. okt. 15. 18:53
 24/26 anonim ***** válasza:
32%

Az vagyok, aki előtt becsukták az ablakot.

Majd, ha terhesek lesztek, meglátjátok, hogy miről beszélünk! Én sem gondoltam anno, hogy egy kismamának mennyire más az élete... főleg az utolsó hetekben.

A beteg emberekre meg azt tudnám mondani, hogy csak magáért felel, míg egy kismamának bizony a babájára is vigyázni kell. Nem mindegy, hogy milyen fertőzést szed össze terhesen. Sajnos sok betegség a babára igen veszélyes, kezdve egy herpesztől egészen a himlőig. Súlyos rendellenességeket, magzatelhalást eredményezhetnek. Ti sem akarnátok beteg gyermeket nevelni, ugye?

2009. okt. 15. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
52%
Azért szólok bele, mert én is ugyanolyan embrr vagyok mint te, nem kevesebb, és én is járok vérvételre, és szoktam beteg lenni és sokszor érzem elég rosszul magam! Ilyen formán az utcára se menj ki, mert ott is elkaphat a gyerekd szép dolgokat! Én is elkaphatok valami súlyos betegéset a vérvételre várva, és semmivel sem érzem ezt kevesebbnek, mint az aki a gyerekéért is felel, akkor nekem miért nem csinálnak külön vérvételt!? Én is fontos időt veszítek el amikor az előttem lévőkre várok, mégpedig a munkából (pénz), iskolából. Mégis kivárom a sorom.
2009. okt. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
50%

Régebben nem volt ennyire felfújva ha valaki várandós volt.

A világ legtermészetesebb dolga, nem?


de ugyanígy voltam anno az első menstruációnál, szüzesség elvesztésénél. Hú, de fáj, minden! Mondták a többiek. aztán teljesen túl lehetett élni mind2-őt. valószínűleg a terhesség körül is ilyen hisztéria leng. Sokan túlmisztifikálják. Nyilván nem kellemesek az utolsó hetek, a szülést össze sem lehet hasonlítani a szüzesség elvesztésével. De az a gyanúm, hogy ki lehet bírni panaszkodás nélkül.

2009. okt. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!