Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem, hogy a vérvételnél...

Nem értem, hogy a vérvételnél miért kell a kismamákat órákig éhgyomorral várakoztatni a sok taknyos beteg között?

Figyelt kérdés
Nem igaz, hogy nem lehetne megoldani, hogy a kismamáktól a többi betegtől elkülönítve és nem órákat várogatva lehessen azt a K**** vért levenni. Miért nem veszik le a terhesgondozóban vagy a védőnőknél? Ott úgyis csak a papírokat irkálják, legalább lenne valami értelme, hogy odamegy az ember!
2009. okt. 14. 10:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk Nagyváradon a terhesektől a vért külön, a nőgyógyászati klinikán veszik le, szóval fertőző betegekkel nem keveredünk. Viszont a háziorvosnál tényleg előfordult már, hogy a doktornő kijött és elhívott súlyt mérni, hogy ne legyek az ajtónál, mert épp influenzás betegük volt bent a rendelőben. Ott tényleg macerásabb az ilyesmi
2009. okt. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
66%

szerintem ezt senki nem érti. Sajnos ez így megy és ki kell bírni. Álltam én a 45 fokban is 2 és fél órát üres gyomorral, mert egy ember nem adta volna át a helyét...

Tehát tény, hogy nehéz nekünk, de ez mást nagyon nem érdekel...

2009. okt. 14. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
27%
Azért mert a kismama is csak ember, semmivel sem több mint a másik ember. Ő vállalta a terhességet, nem volt kötelező. Más is lehet fáradt, lehet rosszul, lehet beteg. más normális ember eltűri, ha egy náthás ember elmegy előtte, tűrjék a kismamák is, mert ők sem különlegesebbek, ráadásul nem kell búra alatt élni. Én is uyganezt gondoltam a nőgyógyásznál, amikor félig elájulva, hányva, vártam a soromra, és a sok terhes ott volt előttem, meg a sok kisgyerek ordibált. Engem is k*vára idegesített, de gondolom ez bűn, mert én nem vagyok terhes (szent). Csak a kismamák miatt, nem fognak máshol vért venni. Különbenis mindenki más ok miatt megy! Akkor most mindenkinek vegyék le külön helyen!? A kismamák felsőbbrendűek. :( Más is van TÉNYLEG beteg, rosszul van és nem csak terhes (ami az elszáll kismamák szerint úgyis áldott csodálat állapot, akkor miért szenvednek?) és mégis tud várni a sorára. Szerintem nem kéne magad többnek gondolni mindenkinél aki nem terhes...
2009. okt. 14. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%

13.51, te aztán nagyon kedves ember lehetsz...

Engem sosem zavart, ha egy nagy hasút elém vettek, engem úgy neveltek, hogy az időseket tiszteljük, a nálunk gyengébbekre pl gyerekek, terhes nők, állatok, vigyázni kell. A terhesség amúgy meg alapjaiban változtatja meg a test működését, és igenis k.rva fárasztó megváltozott súlyponttal órákig ácsorogni.

NEm azért, mert különleges, aki terhes, hanem azért, mert ÉN ettől embernek érzem magam.

A vérvétel egyébként tényleg gáz, nekem a körülöttem álló mamkák a lábamra rakták a bevásárlószatyrokat, azt hittem menten behányok, mert csak a WC mellett találtam szabad állóhelyet. A várakozás koronájaként egy 60as pasi még kellemetlenkedett a recepciónál, hogy a láthatóan terhes nőt miért engedték be előtte...hát a feleségét nem irigylem...

Én azért nem értem ezt a vérvételt, mert nálunk az AFP-t a terhesgondozóban veszik le, mégis mennyivel lenne nehezebb feladatuk ott az ápolónőknek, ha a többit is ott intézhetnénk el?

Igazság szerint nem a beteg, hanem az intoleráns emberek zavarnak a vérvételnél...de hát ez Magyarország.

2009. okt. 14. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
27%

Nem vagyok gonosz ember, csak nem szeretem ha valaki többnek gondolja magát. Tudom, hogy nem könnyű a terhesség, de ő vállalta! És másoknak sem könnyű az a betegség vagy ok ami miatt a vérvételre mennek! Akkor miért pont a terheseknek legye elsőbbségük. Nehéz dolog, de nm betegség, aki tényleg beteg arra kéne jobban vigyázni, mégis végigállják a sort azok is. Amúgy nem ment elém senki hanem előttem jöttek, mint ahogy a kérdező sem azért hőzöngött, mert valaki eléje állt, hanem nem bírta kivárni a sorát.

Imádom az állatokat, és előre köszönök az idősebbeknek, meg előre engedem az ajtóban az idősebb nőket (férfiak már nem nagyon engedik ahogy idősödöm, előre engednek), de pl a helyem nem fogom átadni a helyem másoknak, mert én is ugyanúgy fáradt vagyok, beteg, rosszkevű, fájhat a lábam, a fejem, szédülhetek stb. Én is utálom ha valaki sajnál meg betegként kezel. Szóval szerintem várja ki mindneki a sorát.

2009. okt. 14. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat és irígylem a debrecenieket meg a nagyváradiakat. Nem arról van szó, hogy türelmetlen vagyok és nem bírom kivárni a sorom, hanem nem értem, hogy miért kevernek minket a betegek közé? És ahogy mondtad, a terhesség nem betegség és valóban én magam vállaltam, de sajnos nem tudtam előre, hogy veszélyeztetett leszek, és így nem olyan egyszerű még az EÜ intézmény megközelítése sem és szerintem felelőtlenség kitenni még a nem veszélyeztetett kismamákat is annak, hogy elkapjanak valami nyavaját, vagy esetleg az éhségtől ájuldozzanak. Ésszerű kereteken belül én is képes vagyok várakozni, de nálunk órák hosszat kell várakozni és ez szerintem semmiképp sem mondható normálisnak.
2009. okt. 14. 20:47
 17/26 anonim ***** válasza:
48%

Kicsit offolok, ha már az idősekről van szó:


Igen, igaz, mondthatnák ők is, de azért valjuk be, hogy többen vannak azok az idősek, akik csak szórakozásból járnak ilyen helyekre, mert örülnek sokan, hogy nem kell otthon ülni. (Tisztelet a kivételnek) És ők hőbörögnek a legjobban, mintha nekik nem telne ki a nyugdíjas idejükből a várakozás.

Nem arról van szó, hogy mi várandósok nem tudunk várni, mert pl. én mióta itthon vagyok, nem idegeskedek a sorban állásnál, kivárom a sorom mindenhol, nyugodtan, mégha tökölnek is előttem, mert VAN IDŐM! Hova rohanjak?


De azért egy kismama ha reggelente éhezik, nem ugyanolyan tüneteket produkál, mint mondjuk egy idős! Sőt, az az idős felkel már hajnal 4-5-kor és van ideje reggelizni. Én örülök, ha ekkor a másik oldalamra tudok fordulni és visszaaludni, még ha fel is ébredek olyankor.... :o)

2009. okt. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
24%

Te 13:51-es! Miért utálod ennyire a kismamákat? Nem is akarsz gyereket, vagy csak nem sikerül teherbe esned?

Én vagyok az a debreceni szerencsés, akit a többi terhessel együtt "külön" várakoztatnak. Pont tegnap voltam tanácsadáson. Csak 5 kismama volt, de mivel valami orvosi gyűlés volt ezért 1,5 órát kellett várnom. DE: ültem, fogasra tudtam akasztani a kabátomat, nem féltem, hogy ellopják( mert valahogy nálunk ez alakult ki, hogy a kismamák vigyáznak egymás cuccaira, amíg az bemegy a rendelőbe). És nem mellesleg tiszta levegőjű váróteremben csücsültem (legalábbis nem köhögött senki), az asztalon babás újságok, szórólapok, szóval még nem is unatkoztam. És ezt kb 6 hónapon keresztül 2 hetente(mert táppénzes papírért is oda megyek)+ a fogadott dokimnál kb 3 hetente. Szóval van olyan hét, hogy 2X is mennem kell. És még mielőtt valaki megjegyezné, hogy ráérek, mert táppénzen vagyok: persze, nem is sietek én, csak az a rokon sietne, aki otthon a másik gyerekre vigyáz, addig, amíg én ott vagyok. Szóval, azért mi sem biztos, hogy annyira ráérünk. Azt már nem is említem, hogy veszélyeztetett terhesként a nap nagy részét fekvő helyzetben kéne töltenem. De én szeretek gondozásra járni, legalább kimozdulok kicsit.

Ja, és hazafele a buszon az egyetlen üres helyre leültem (amúgy tele volt iskolásokkal a busz) és az idősek elkezdték, hogy "egész nap ülnek az iskolában..." persze én velük is egyetértek, ha nem lennék terhes át is adtam volna a helyet, de szerencsére néhány iskolás kapcsolt.

2009. okt. 15. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
13.51-es vagyok. Nem utálok senkit és béna próbálkozás hogy nem sikerült még teherbe esnek. Ha pedig valóban tudnék teherbe esni akkor tudhatnád, hogy ez mekkora sértés lenne. De én vagyok a rossz... Nem vagyok olyan korban hogy gyereket kéne vállalnom, sokkal jobban érdekel az egyetem, és később sem ez minden vágyam! DE, nem utálok semmilyen terhes, csakis azokat nem szívlelem, akik úgy viselkednekm mintha ők többek lennének az átlag embernél és nekik különleges elbánásban kéne részülniük. És bizony kiakaszt, hogy a kismamák sokszot így viselkednek, nem tudom miért, lehet hogy ez csak a "hormonok miatt" van. Még mindig azt mondom, hogy sokan betegként mennek oda és nem csak éves vizsgálatra, hogy újból megtudjáj, minden tökéletes velük. Sokan vannak akik ugyanolyan rosszul érzik magukat, veszély nekik kint lenni stb. De ők is kivárják a sorukat, eltűrik ha egy náthás ember elmegy előttük... Nem hinném, hogy akkor külön kéne szedni mindenkit. Külön a kismamák, az ilyen betegek, olyan betegek, akik csak ellenőrzésre jöttek stb. Nem tudom hol van itt az utálat, ez csak egy vélemény. Ha mondjuke gy idős meber írná ezt akkor is ezt mondanám, szóval szó sincs itt utálatról. :) Azt megértem ha valaki veszélyeztetett, de nem várhatjuk el, hogy ezt tudják, hiszen már semmire sincs pénz. Meg gondolom az is tudja, hogy veszélyeztetett a kismama, aki elküldi vizsgálatra.
2009. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
*nem tudnék teherbe esni
2009. okt. 15. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!