Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem értem, hogy a vérvételnél...

Nem értem, hogy a vérvételnél miért kell a kismamákat órákig éhgyomorral várakoztatni a sok taknyos beteg között?

Figyelt kérdés
Nem igaz, hogy nem lehetne megoldani, hogy a kismamáktól a többi betegtől elkülönítve és nem órákat várogatva lehessen azt a K**** vért levenni. Miért nem veszik le a terhesgondozóban vagy a védőnőknél? Ott úgyis csak a papírokat irkálják, legalább lenne valami értelme, hogy odamegy az ember!
2009. okt. 14. 10:40
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
65%
Ne idegeskedj! Sajnos ez nálunk már csak így megy. Nekem szerencsém volt, mert a fogadott szülésznőm a kórházban dolgozott ahol szülni akartam, és ő személyesen vette le a vért. Esetleg ha van neked is, kérd meg hogy lehetséges-e.
2009. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
51%
sajnos kérdezhetné azt az idős nyugdíjas is... számára is nagy kockázattal jár, ha elkap valamilyen betegséget.
2009. okt. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
58%
Nálunk a kismamák elsőbséget élveznek.
2009. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
65%
Maximálisan igazat adok neked, meg lehetne oldani másként is. Egyébként az időseket ne hasonlítsuk a picikhez szerintem...tisztelem becsülöm őket, mert engem is szinte a nagyszüleim neveltek fel mert csak ők voltak nekem és valószínű bele is halnék nem is kicsit ha valami lenne velük, de azért ha a picivel lenne valami abba teljesen bele is őrülnék.
2009. okt. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
58%

39 hetesen, nagy pocakkal, dagadt lábakkal másfél órát vártam, ebből 1 órát ÁLLTAM a sorban, a legnagyobb melegben. Előttem csukta be a laboros az átvevős ablakot, látta a pocakomat, de nem hívott előrébb. Várhattam még fél órát a sorban állva, hogy végre kinyissa újra az ablakot, és elvegye a beutalómat.

Párom ezt kérdezné: "Mit vársz? Meleg hógolyót?"

Ez Magyarország! Sajnos!

2009. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
65%

nálunk nem kell sokat várni,mert a kismamik,a kisgyerekesek,cukrosok külön sorba mennek,külön vérvételes foglalkozik velünk!Nekem a cukorterhelésen kívül 15 percnél sose kellett többet várnom!

32 hetes kismami

2009. okt. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
58%

Én az Afp vizsgálaton húztam fel nagyon magamat, amikor álltunk sorba a recepciónál, a mögöttem levő hölgy, aki még csak nem is olyan idős, mert középkorú volt teljesen a nyakamba mászott, egy centi hely nem volt köztünk, nehogy valaki odafurakodjon....Utána meg ülőhely nem volt, már fél 9 volt(fél 7 óta ott voltam), odaálltam az ajtótól 4 m-re , mert hamarosan én következtem,máshol meg amúgy se volt hely, és mindenki, aki arra közlekedett nekem jött, vagy hozzám ért.

Azt hittem, csak én fogtam fel ilyen rosszul a dolgot, de ezek szerint nem :)

2009. okt. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
68%

Ebben az egyben volt kellemes meglepetés az SZTK-nk: már reggel fél7kor ott tobzódnak az emberek sorszámért, fél 8-tól van vérvétel, sorszámot 7-től adnak. Mikor először mentem (babásan, persze még semmi nem látszódott) fél8-ra odaértem, a 69. sorszámot kaptam. Felmentem, és a gravidás dosszié volt csak a kezemben, amit a védőnőtől kaptam. Már álltam volna be a sorba, mikor egy (volt)kismama odajött és megkérdezte: "kismama vagy?" Mondtam igen. Erre ő mondta, hogy nem kell akkor sorbanállni, nyugodtan menyjek soron kívül. Aztán a beutalós csajszi is felvilágosított, hogy kismamáknak még sorszámot sem kell húzni, soron kívül mehetünk. (persze ez sehol nem volt kiírva) A következő vérvételnél én voltam az első, pedig fél8-ra este be a nagy tömegbe :o))

De a terhesgondozóban egyszer voltam az afp miatt, de soha többet!


Egyébként tényleg felháborító. És aki cukorterhelésre megy, sorra kerül 9-10-kor, nem elég, hogy megissza azt az iszonyatot, még utána sem ehet két óra hosszát...


Nálunk ugyanez van a háziorvosnál, ahol azért nagyobb valószínűséggel vannak betegek. Bár nekem a doki is mondta, hogy táppénzes papírért nyugodtan menjek be soron kívül. De amit a kintiektől szoktam kapni.... már a nézésükkel is meg tudnának ölni, hogy mit képzelek, hogy csak úgy bemegyek... pedig ha belegondolnának sokan....

2009. okt. 14. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
35%
Ezzel az erővel méltatlankodhatna az idős, a cukorbeteg, a gyomorbeteg stbstb. Nem vagyunk különben csak azért, mert babát várunk!
2009. okt. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
78%

Ez itt a reklám helye: A debreceni OTI-ban teljesen külön emeleten, külön bejárattal rendelkezik a nőgyógyászati váró, itt van a terhesgondozás, UH és labor is. És a laborban nem is foglalkoznak mással csak kismamákkal, esetleg elvétve valamilyen nőgyógyászati beteggel. Szóval itt max. taknyos kismamákkal lehet találkozni.

Láttam már felháborodott betegeket( nem terheseket, időseket) akik követelték, hogy vegyék le tőlük a vért, de a laborosok "elzavarták" őket, mert nekik másik laborba kell menni. Szerintem mindenhol így kéne.

2009. okt. 14. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!