Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » A hanyattfekvés terhesen...

A hanyattfekvés terhesen nagyon ártalmas?

Figyelt kérdés
a 17. héten járok és védőnői tanácsra a bal oldalamon alszom illetve aludnék, mert nagyon fáj a forgóm. Éjszakai is töbször felébredek a fájdalomra. A jobb oldali fekvést vese problámák miatt, a hanyatt fekvést méhnyomás miatt nem ajánlja. Ezt valóban ennyire komolyan kell vennem? Kismamik, hogyan alszotok?
2013. jún. 3. 15:07
 1/9 anonim ***** válasza:
Bal oldalon alszok, mert sem a jobb oldalamon sem a hátamon nem tudok aludni. Nem kényelmes úgy.
2013. jún. 3. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szia$ Veheted komolyan de betartani lehetetlen. Én pl. szinte a jobb oldalamon alszom a legtöbbet és hanyatt. Egyszerüen igy kényelmesebben ( már amennyire az..) és igy is ébredek pedig nem szeretnék hanyatt feküdni... És hozzáteszem, hogy a 38.hétben vagyok...
2013. jún. 3. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják, azért nem szerencsés hanyatt feküdni pocakosan, mert a baba és a méhed (illetve minden egyéb súlya, ami a méhben van), ránehezedik a szerveidre, és keringési problémákat okoz. Ez a hivatalos verzió.

Én a 29. hétben járok, és isten látja lelkem, én próbálok oldalt feküdni, de az a kis méregzsák a pocakomban piszkosul utálja, ha oldalt fekszem. Rúg, fészkelődik, feszeng, és érezhetően nem az a kis a finom, fészkelődős helyezkedés. Így én például, kénytelen vagyok hanyatt feküdni, mert a babának úgy kényelmes valamiért. Vagy próbálkozhatok az oldalt fekvéssel, és akkor a szülés időpontjára kérek majd új belső szerv-kollekciót, mert szétrugdalja mindenem.

Így marad nekem is a háton fekvés, amit például sosem szerettem, de most kénytelen vagyok viselni. Szerintem, olyan nagyon nem kell komolyan venni. Ha egészségesebbé szeretnéd tenni a hanyatt fekvést, akkor polcold fel a lábad. :) Azt úgyis gyakran javasolják kismamáknak.


29 hkm

2013. jún. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én próbálkozom az oldalt fekvéssel, el is alszom, mindkét oldalt, de egyidő után annyira fáj a csípőm és lesugárzika lábamba h muszáj a hátamra fordulnom, mert csak úgy múlik a fájdalom el (ez kb 5perc)De van pl h hiába alszom el odalt, reggel hanyatt fekve ébredek :/ Hiába párnázom körbe magam :D

26hkm

2013. jún. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát ugye eleve hason fekvés kimarad.Én hanyatt fekvésben tudtam legjobban aludni terhesség előtt,most oldalaimon alszom,viszont bal oldalon nem annyira kényelmes,éjszaka gyakran ébredek arra h hanyatt fekvésben alszom,nagyon jó,viszont ha ébredés után úgy akarnék maradni úgy érzem megfulladok.19 hetes km
2013. jún. 3. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nálam is ugyan ez van mint a 3 as válaszolónak , kisfiam ha bal oldalamon fekszek rúgdal , ha a jobbon megint rúg így én is kénytelen vagyok egész este szinte háton fekve aludni.

Oldalt fekvést inkább nem merem mert gondolom azért rúgdal mert neki úgy nem kényelmes .


27+1 hkm

2013. jún. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én mindig bal oldalra fordulva alszom el, szerencsére még úgy-ahogy kényelmes is. De nincs olyan reggel, hogy ne a hátamon ébrednék :).

Ez már a harmadik terhesség, de mindig így jártam, és az első kettőnél sem volt ebből semmi baj.

Azt nehezebben viselem, hogy hason aludni nem lehet.

2013. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Leírom az én esetem,hátha más nem jár így,mint én.

Nekem hálistennek nem voltak ilyen jellegű problémáim,hogy itt fáj, ott fáj, mert nagy a hasam. Végig hanyatt fekükdtem, mert előtte is úgy aludtam mindig,meg a terhesség alatt is. A 37. héten szólt a dokim,hogy ne aludjak úgy,mert árthat. Utána már oldalt fekve próbáltam aludni, de sehogy sem volt jó már a nagy pocakom miatt. De már bánom nagyon,hogy nem tértem át az oldaltfekve történő alvásra,mert szülés óta (7 hónapja) nem tudok hanyattfekve aludni.. Vagyis tudok, csak ha meg kell mozdulnom, akkor az nem megy. Olyan,mintha odaragadnék az ágyhoz, a gerincem nem bírja el a testem. Valószínűleg a kicsim súlya még a hasamban szépen elnyomta a csigolyáimat. Ma kezdtem egy 10 alkalmas hátmasszázst, bízom benne, hogy valamit használ. Ha nem, akkor csontkovács. Tanulságból írtam le neked ezt, hogy még véletlenül se aludj háton. De ha megpihensz, akkor is próbálj nem hanyatt.

Kellemes babavárást, és könnyű szülést!


Ui. még ágyat is cseréltünk,mert azt hittük attól fáj, meg gerinctornázok is, de semmi hatása. Ez jelenthet valamit...

2013. jún. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is hallottam róla, de szerintem mindig úgy aludj ahogy neked a legjobb a kisbabád, vagy a tested úgy is jelez, ha valami nem jó az tuti:)
2013. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!