Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mitől feszít be a baba a...

Mitől feszít be a baba a pocakban?

Figyelt kérdés
36hetes vagyok és egyre jobban feszíti magát,néha csak úgy mozdulatlanul van bennem az egyik oldalt ,mikor hozzáérek kő kemény.Mocorog néha de nem sokat.Mért csinálja ezt?Néha irtó kellemtlen pózt vesz fel ,fáj nagyon és nem megy arrébb,nem beszélve arról,hogy ilyenkor sokkal jobban ég a gyomrom named a torkom is-viszzajön a sav sztem..mitől lehet ez?Nektek van ilyen?ez már ígymarad a szülési???Jah és faros a babám,nem tudom ez befolyásolja e?
2008. jún. 17. 14:16
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert egyre kisebb neki a hely. lehet, hogy te nem érzed de a méhed izomzata is "tornázik", útban van a hugyhólyagod, a teli gyomrod is nyomja őt, a sóhajtásod összepréseli a láát...stb. Egyszóval próbál kényelmesebben elhelyezkedni. Mivel ez nem sikerülhet másként csak ha téged elnyom ezért érzel feszítést. nyugi a szülés után elmúlik! :))))))))))))))

az enyém majd szét nyomta bordáimat anno, és ha ettem azonnal gyomorszájon rúgott. Én persze tacccs....

Kitartás, mindjárt a kezedben lesz a picikéd!

2008. jún. 17. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Ezt nem a baba csinálja magától hanem ezek már az összehúzódások, keményedések. Szerencsés vagy hogy még csak most kezdődött el. A méhed felkészíti magát és téged is a szülésre. A sav és gyomor fájás meg azért van mert még nyomja a baba a gyomrodat.

Én is 36 hetes vagyok és ugyan ezek a panaszaim, az estéket már nehezen viselem el.Akkor a legrosszabb. A nehéz légzésről nem is beszélve.

Nekem pl jobb oldalra keményedik mindig a hasam és tart úgy 20-30 másodpercig elég sokat.

neked sem ártana már ezeket felírni,jegyezni hogy milyen sűrű. Mert ha eljön az idő akkor nem árt ezt tudni.

Neked is kitartást még erre a kis időre.

Üdv: 36 hetes kismami

2008. jún. 17. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nekem ki lehet tapintani a babát oldalt és van,hogy úgykelek fel,hogy tök amorf az alakja.tehát olyan mitha a bab is göcsbe lenne,van ,hogy egy fél napig el sem mozdul úgy.

NEkem 32hetes korom óta izomlazítót kell szedjek-salbutamolt,még szedem bár sztem jövő hét után abba kell haggyam,de pl az utóbbi két éjjel s arra kelltem,hogy görcsbe van a hasam-nagyon fájt.Viszont még nem kéne megszületnie.Szval a gyógyszer nekem befolyásolja sztem a normál jóslófájdalmakat ezért sztem fölösleges is írkálni.37hét után megyek a dokimhoz addig azt mondta szedjem a magnéziumot is-lehet azért mert faros a baba..és lehet jobbcsászárral kivenni és végig bennt tartani,mint ,hogy beindul a szülés és akkor császározni,nem tudom..a lényeg,hogy nem az egész hasam feszül ilyenkor hanem csak a baba olyan kemény és ezt nem tudom ,hogy normális e.??

2008. jún. 17. 14:35
 4/8 anonim ***** válasza:

húú, én 35hetes vagyok és szinte egésznap feszíti magát a baba.szinte egy csomóba van összezsugorodva.ezek méhösszehúzódások?és ettől azért jól van a baba?

bocs hogy bele kérdeztem a kérdésedbe.

2008. jún. 17. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Tóth Tímea Judit ***** válasza:
Ez normális nekem is feszíti magát,van mikor nagyon kellemetlen olyankor megsimizem és kicsit mozdul másfele.Üdv 36hetes kismama
2008. jún. 17. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem van ,hogy simizem és meg sem mozdul mintha megdermedt, volna..van,hogy elmozdul de mostanában olyan lusti..
2008. jún. 17. 15:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Én irtam a második választ!

Nekem a 24 héttől keményedik igy a hasam és nekem ezzel magyarázta a doki ezeket a tüneteket. Én is gyógyszert szedek és éppa héten kell leállnom vele. Hétfő óta csökkentem az adagot és úgy érzem hogy egyre nehezebb lesz elvislni mert rettenetesen fáj mikor totál jobbra van az egész hasam. Hétfő óta már hányok is és ezt is a szülés felkészitésének tüneteként magyarázta az orvosom.

Nekem szokott segiteni hogy ha én vagy a párom kimaszirozzuk mikor úgy beáll görcsbe a hasam.

Gondolom ez nekik odabent sem egy kellemes élmény hisz ők is átélik ezt.

Most a védőnöm tanácsára kalcium pezsgőtablettát iszom a görcs enyhitésére.

Üdv: 36 hetes kismami

2008. jún. 17. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én sztem megvárom a dokis időpontomat betöltött 37hét,mert amúgy is faros a baba és valószínű császár lesz,tehát akkor inkább maradjon bennt még egy kicsit,minthogy már most kínjódjak vele,hogy görcsölök..
2008. jún. 18. 13:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!