Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ez normális, vagy már terhessé...

Ez normális, vagy már terhesség alatti depresszió?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, de kérlek olvassátok el.

2009-ben 17 éves jöttem össze a volt párommal. 2011-ben terhes lettem, de 12 hetesen missed ab.om volt. Nem tervezett gyerek volt, mégis rettenetesen örültem neki, bár rajtam kívül senki nem volt így ezzel.A vetélés után nagyon magam alá zuhantam, és a kapcsolatunk egyre csak zuhant a mélybe. Aztán most januárban külön is mentünk, nagy cirkusz árán. Nem különösebben viselt meg a dolog, mert már nem szerettem őt, amikor ránéztem , mindig arra gondoltam, hogy rengeteget szenvedtem miatta, soha nem állt ki mellettem, és valahol őt hibáztatom a vetélésem miatt is( egy héttel azelőtt, hogy kiderült a missed ab, ellökött, utána kezdett el fájni a hasam, és az orvos is azt mondta hogy valószínű hogy az esés miatt lehetett az egész.) Szóval rövid idővel a szakításunk után megismerkedtem a mostani párommal, rögtön összeköltöztünk, és láss csodát, rövid idő után kiderült, hogy babát várok. Kétségen kívül az övé a gyerek, és nem a volt páromé. Nem is itt lenne a probléma, szeretem, és minden teljesen rendben van köztünk. Nagyon örül a babának, mindenki jól fogadta, mindenki örül, és mellettünk áll. A probléma velem van: nem érzem magam boldognak. Veszélyeztetett terhes vagyok, úgyhogy a nap 24 óráját itthon töltöm.Főzök, takarítok, mosogatok, pihenek, stb, Nem dolgozok, épp a diplomámat írom. A baba előtt akartam munkát keresni, de terhesen elég nehéz... Most vagyok 10 hetes, folyton görcsöl a hasam, ezért folyton attól rettegek, hogy ismét elvetélek. Nem érzem magam boldognak, folyton azon parázok, hogy hogyan tovább, hogy meg tudok e birkózni a feladattal, és hogy ne e fogok elrontani mindent. Kiszolgáltatottnak érzem magam, és nem vagyok már olyan magabiztos mint régen. Egyszóval, tudom, hogy ennek kéne életem legboldogabb időszakának lennie, de mégsem vagyok az. Sokat sírok,rettenetesen érzékeny vagyok mindenre, Szerintetek normális ez?


2013. ápr. 24. 11:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem az előzményeket tekintve teljesen normális, és érthető, hogy így érzel. Egy baba elvesztése nagyon nehéz dolog, még akkor is, ha egy pár hetes kis embrióról/magzatról van szó.

Próbálj meg felülkerekedni az aggodalmaidon, és minél kevesebbet gondolni a múltra, a volt párodra, és erre a szomorú dologra ami történt.

Koncentrálj a jelenre, és hidd el, hogy most minden rendben lesz, mások a körülmények, van egy szerető párod, aki melletted áll, élvezd ki, hogy otthon lehetsz, és nem kell dolgoznod, pihenj sokat, beszélgess a babával (nyilván még nem hallja, de az anya-magzat kapcsolat kialakulása már ilyenkor elkezdődik, nyilván főleg az anya irányából:))


Szerintem ha túlleszel a kritikus első 12 héten, akkor máris jobb lesz, és ez már nincs is túl messze, már csak 2 hét!


Vigyázz magadra!:)

2013. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kérlek örülj a Babádnak! Mindent érez! Tudnia kell már most, hogy szereted és várod...

Ez a lelkiállapot szerintem a "múltadnak" köszönhető! Engedd el! Ha egyedül nem megy, kérj segítséget, nem szégyen!

Lásd mindennek a pozitív oldalát!


Remélem segítettem valamit! Boldog Babavárást kíván neked egy 4 hónapos kisfiú anyukája! :)

2013. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A görcsölgetésre pedig mindenképp szedj magnéziumot!
2013. ápr. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy normális főleg azok után amiken keresztül mentél. Én is átéltem öt évvel ezelőt egy missedet 11 hetes volt a pici. Rá két és fél évre született meg a fiam, de az egész terhesség nagyon nehéz volt. Végig izgultam, sirtam mindenen ideges voltam. Aztán megszületet épen és egézségesen és minden aggodalmam minden szomorúságom köddé vált. Hidd el nem lesz semmi baj, boldog baba várást.
2013. ápr. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!