Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyűlölöm az orvosokat, mit...

Gyűlölöm az orvosokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 20. héten, Szegeden élek, és erősen úgy érzem túl sok vizsgálaton kell részt vennem, és alkalmanként akár 2-3 órát várni (egy hülyére).


Kicsit túltengenek bennem a hormonok, ez tény, de egyszerűen gyűlölöm a védőnőt (aki elő akarja írni hogyan gondolkodjak), gyűlölöm az orvosokat, akik szerint én vagyok őértük, és nem ők énértem (nem érdekel mennyi a fizetésük, én sem ingyen dolgozom).


Úgy döntöttem nem megyek több vizsgálatra, max 2 havonta egy ultrahangra egy magánrendelőbe.

Eddig minden rendben volt, már a babával, azon kívül hogy minden orvosos védőnős találkozás után lelkileg kikészülök.


Szerintem simán fóbiám van a fehér köpenyes beképzelt majmoktól. Van egy barátnőm, aki meg nagyon tiszteli ezeket, és hát magyarázza, hogy ez meg az így meg úgy ki tudja szűrni a fejlődési rendellenességeket (de hát nincs semmilyen rendellenesség)


Most rettegnem kéne, és keresni ezek közt a barmok közt a normális orvost, vagy mi lenne a cél? Szerintem esélytelen. Nyilvánvalóan hisztirohamom van, de nem tudok mit kezdeni vele, és mindig ez van orvoshoz megyek.


Szóval nem megyek többet, hátha jobb lesz. Olyanok válaszát várom, akik éreztek már hasonlóan, és találtak megoldást. Mert nem akarok túl sokat anyagilag rááldozni se, de a felesleges vizsgálatokat köszönöm, kihagyom.



2013. márc. 8. 02:31
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
60%

Hisztis vagy. Az a hülye majd' 10 évig tanult egyetemen, hogy utána még azt is elviselje, hogy lehülyézed, lemajmozod ésatöbbi.

Az meg nagyszerűen felelősségteljes megoldás, hogy nem mész többet, tényleg. Csak épp a születendő gyerekedre is gondolhatnál, nem csak arra, hogy képtelen vagy hiszti nélkül elviselni ennyi kellemetlenséget.

2013. márc. 8. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
61%

Remélem kamu a kérdés, és ilyen marha nem él a földön! Már bocs!

Nincs rendellenesség? Honnan a jó francból tudod! Remélem max. onnan,hogy te is fehérköpenyes idióta vagy!

Sajnálom a gyereked, hogy ilyen hisztis anyja lesz!

De kérlek, ha az életed vagy Isten ne adja a gyerek életét kell megmenteni, akkor se várj segítséget a fehérköpenyes hülyéktől!

2013. márc. 8. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
54%
Szülni is a "hülye majom" nelkul akarsz? Megoldod a sürgősségi csaszarmetszest is önmagadon, gondolom.
2013. márc. 8. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
100%

Dettó én is félek az orvosoktól. Még pánikrohamom is van tőlük. Viszont nem mulasztottam el soha egy kontrollt sem, mert nem magamról van szó, hanem a babámról, és Ő érte csak úgy tudok csak felelősséget vállalni, ha mindig elmegyek, amikor kell. Én mondjuk 2 havonta jártam egyébként is a 36. hétig, mert nem volt gond és dokim így mondta. DE utána hirtelen kiderült, hogy toxémiás vagyok, és két naponta kellett mennem, de mentem. Egyszer sem mondtam, hogy nem bírok bemenni, mert mérni kellett a vérnyomásom és pisilni is és uh-ra várni órákat. Utáltam, de csináltam, mert ha valami gond lett volna soha nem mosta volna le rólam senki, és megőrültem volna. Utána ráadásul császár is lett, mert baba szívhangja rossz lett. Volt, hogy kijött rajtam a pánik, de tudta a többi doki kezelni, az én dokim annyira nem, ebből voltak is gondok kettőnk között, de megbeszéltük, hogy nekem félelmeim vannak, és utána tök normális volt. Egy dokihoz próbálj ragaszkodni.Én magánba mentem egyhez, és utána a kórházba is behívott, de akkor is Ő vizsgált. Nekem ez jó volt, hogy tudtam fordulhatok valakihez, még ha nem is volt mindig 100%-as az ember, de ez emberileg volt, nem szakmailag. Kicsit durva volt a modora, és sértő is, (mások is mondták) de szakmailag bíztam benne, a bukózást is elviseltem, aztán megbeszéltük a dolgot, és váltott stílust. Olyan dokihoz menjél, akiben bízni tudnál szakmailag. Viszont abban egyetértek, hogy némelyik akármennyit is tanult az egyetemen elég bunkó tud lenni, és sokat is hibáznak sajnos, de ők is emberek. Azért jó a kórház, mert ha gond van akkor többen is megvizsgálnak, ha van idő persze, több szem többet lát, szóval attól se féljél, ha egyszer jönnek még 2-en:))

Anyagilag pedig én beáldoztam amit gondoltam, hogy kell. Engem megnyugtatott jobban a magánrendelés.

2013. márc. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

Kérdés, hogy mit értesz azon, hogy sok a vizsgálaton kell részt venned?

Nekem ezek voltak a 20. hétig: 0. UH, citológia, hüvelyváladék tenyésztés, 1. labor, 1. UH, 2. labor (AFP, Hepatitis B), 2. UH.

És nyilván, ha valamelyik eredmény problémás, akkor külön konzultációra be kell menni.

Én 4 alkalommal kellett így menjek, azaz havonta.

Szerintem ez nem megterhelő.

2013. márc. 8. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
65%
Most jön a terheléses cukorvizsgálat.ha nem mész el és nem tudod hogy rossz az eredmény,mivel magyarázod ki ha baja lesz a babádnak?
2013. márc. 8. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
68%

Egészségügyis vagyok. Őszintén kinyílik a bicska a zsebembe amikor ezt hallom és olvasom, hogyan beszélnek azokról az emberekről akik esetleg majd az életét menthetik meg később.

Nagyon örülök, hogy idáig minden rendben volt. De az nem azt jelenti, hogy nem is lesz gond később sem. Eshet a baba szívhangja is és ha te csak két havonta mész vizsgálatra akkor nem biztos, hogy ki fog derülni. Akkor meg világra hozol egy oxigén hiányos babát aki esetleg nem fog tudni soha sem önálló életre?

Azt a havi 2-3 napot ami a vizsgálatok jelentenek azt ki lehet bírni. Én most külön vettem a védőnői látogatást és az orvost is.

Nem gondolod, hogy lehet, hogy a te stílusoddal is nagy bajok vannak? Őszintén egyetlen szakembernek sem kötelessége az ennyire hisztis pácienseket vigyorral az arcán elviselni. Én inkább azt mondanám, hogy kölcsönösen vagyunk egymásért. Az, hogy te azt gondolod az orvos védőnő van csak teérted ez egy hibás felfogás. Mert ők hiába adják a tanácsokat ha te még hajandó sem vagy átgondolni.

Nem is tudom hogy lehet ilyen felelőtlenül gondolkodni. Ha később beteg lesz a ygereked akkor nem fogod levinni az orvoshoz mert te gyűlölöd őket?

2013. márc. 8. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
48%
Huh, ha már most ilyen hisztis vagy néhány kellemetlen dolog miatt, mi lesz később... Ez ám még csak a kezdet...A szülés is elég kellemetlen lesz ám. A babával az első pár hónap se lesz piskóta, ha ilyen hisztis maradsz. Szerintem kapd össze magad, mert már nem csak rólad van szó. Emeld fel a popsidat és járjál vizsgálatokra, hiszen felelős vagy már valakiért.
2013. márc. 8. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
100%

Mivel 20 hetes vagy, már túl vagy a két klinikai ultrahangon! Én is szegedi vagyok, és útálok a klinikán ülni és várakozni! Én is magánba járok, oda nagyon szeretek menni, nem kell sokat várnom (azt is egy kellemes váróban), és nagyon rendes a dokim (nő). Ha érdekel, megírom szívesen a nevét, telefonszámát.

18 hetes km

2013. márc. 8. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
75%
Azt elfelejtettem írni, hogy én annak ellenére, hogy a klinikát én is útálom, az orvosokat nagyon tisztelem. Nagyon sok tisztességes orvost ismerek, persze sajnos vannak nem túl kedvesek is... Utolsó
2013. márc. 8. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!