Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyűlölöm az orvosokat, mit...

Gyűlölöm az orvosokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 20. héten, Szegeden élek, és erősen úgy érzem túl sok vizsgálaton kell részt vennem, és alkalmanként akár 2-3 órát várni (egy hülyére).


Kicsit túltengenek bennem a hormonok, ez tény, de egyszerűen gyűlölöm a védőnőt (aki elő akarja írni hogyan gondolkodjak), gyűlölöm az orvosokat, akik szerint én vagyok őértük, és nem ők énértem (nem érdekel mennyi a fizetésük, én sem ingyen dolgozom).


Úgy döntöttem nem megyek több vizsgálatra, max 2 havonta egy ultrahangra egy magánrendelőbe.

Eddig minden rendben volt, már a babával, azon kívül hogy minden orvosos védőnős találkozás után lelkileg kikészülök.


Szerintem simán fóbiám van a fehér köpenyes beképzelt majmoktól. Van egy barátnőm, aki meg nagyon tiszteli ezeket, és hát magyarázza, hogy ez meg az így meg úgy ki tudja szűrni a fejlődési rendellenességeket (de hát nincs semmilyen rendellenesség)


Most rettegnem kéne, és keresni ezek közt a barmok közt a normális orvost, vagy mi lenne a cél? Szerintem esélytelen. Nyilvánvalóan hisztirohamom van, de nem tudok mit kezdeni vele, és mindig ez van orvoshoz megyek.


Szóval nem megyek többet, hátha jobb lesz. Olyanok válaszát várom, akik éreztek már hasonlóan, és találtak megoldást. Mert nem akarok túl sokat anyagilag rááldozni se, de a felesleges vizsgálatokat köszönöm, kihagyom.



2013. márc. 8. 02:31
1 2 3 4
 31/32 anonim válasza:

Tudom, hogy nem mostani ez a kiírás, azonban mégis úgy éreztem h válaszolni szeretnék, mert szerintem jogtalanul ítélik el sokat a kérdezőt, lentebb kifejtem.


Annak ellenére, hogy sokan letámadják a kérdezőt - ami valamelyest érthető, hisz tényleg provokatív a kiírás -, én meg tudom érteni amit érez. Rengeteg rossz tapasztalatom van mind személyesen, mind a családtagokkal az orvosokkal kapcsolatban.


Azt nem vitatom, hogy valóban szükség van egészségügyi ellátásra, és a vizsgálatok elvégzésre, magunk miatt is, és a baba miatt meg főleg. Azzal egyetértek, h ezeket tényleg jó lenne elvégeztetni, hisz sose lehet tudni. Azonban az egyik legundorkeltőbb dolog a számomra amikor mások visszaélnek a szükséghelyzettel. Elhiszem, és megértem, h nem könnyű szakma, és persze minden ember hibázhat, nem vagyunk tökéletesek. Azonban az is egy mód, hogyha hibázik akkor elnézést kér normális emberi módon, nem pedig pedig elsunnyogja és téged minősít, bunkózik meg elküld pzsichológushoz. (ÉS igen volt rá konkrét eset, végül kiderült h tényleg orvosi a probléma, aminek rosszabb kimenetele is lehetett volna. Szerencse hogy nem hagytuk annyiban.)

Visszatérve a hibázására, igen az orvos is hibázhat, viszont annak komolyabb következményei is lehetnek mint egy átlagembernél, így igencsak elvárt hogyha a panaszaidról beszélsz, ne vegye félvállról.


A lényeg lehet emberi módon is hozzállni, és nem úgy hogy mindig te vagy a rossz, amit érzel az hülyeség és a többi, mert ő tanulta az egyetemen - amihez hozzáteszem mióta láttam mi folyik ott, nem tartom valami nagyra... Aztán meg évek múltán mikor már sokkal nagyobb a kár, kiderül hogy tényleg volt gond, és ha odafigyelnek idejében akkor másképp alakulhattak volna az addigi fájdalomban,kétségbeesésebn eltöltött évek... Úgyhogy igen az orvos is ember, és hiábzhat, de nagyobb is az ára, de még ez is rendben lenne. Az viszont nincs rendben, ha eleve pökhendi, bunkó stílussal állnak hozzád, meg se hallgatnak, hiába mondod mit érzel, ráfogják valami tök banális dologra stb., és persze a pénz az jöhet a nagy semmiért! Na ez az ami bicskanyitogató!

ÉS manapság a csapból is az folyik, hogy menj el szúrővizsgálatokra, meg figyelj oda magadra, ami okés is, de ha elmész akkor meg semmibe vesznek kb. -és nem arról beszélek amikor tényleg nincs gond, vagy ténylegesen pszichológisai probléma (tudom h oylan is van, de tapasztalataom szerint simán ráfogják akkor is, ha nem az a gond, mert nem tudják a megoldást... Szerintem azzal se lenne semmi gond, ha őszintén megmondanák, meg lehetne érteni, de azt h hülyének nlzen meg sunnyognak nem tudom elfogadni. Főleg ha fizetsz is érte.)


Kicsit elkalandoztam, a viszgálatokra és orvosi ellátásra tényleg szükségünk van, és persze akadnak jó orvosok is, ezt senki nem vitatja, és szerintem a kérdező se azokat akarta bántani aki tényleg becsülettel végzi amunkáját, és odafigyel a betegre. De sajnos nagyon kevés az ilyen. Csak neki rossz tapasztalatai voltak inkább, pl. ahol én felnőttem ott is rémálomként emlékszem vissza mikor orvoshoz kellett menni, a családom is csak akkor ment amikor már muszáj volt. Később amikor elkerültem otthonról, megtapasztaltam hogy akadnak azért normálisak is, mégha kevés is, azokat kell megkeresni mégha nehéz is. Olyan emberre bízni magad akiben megbízol.


Egyébként hihetetlen mennyi a sok rosszindulatú, bántó ember. A kérdezőnek volt egy problémája-mégha kissé provokatívan is fogalmazott-, és a legtöbben csak bántották, minősítették, anélkül hogy ismernék miylen tapaszatlatok eredményeképp jutott ide. Üzenném azoknak akik csak minősíteni tudnak másokat a saját megrögzött értékrendjük szerint, hogy legközelebb megoldást írjanak, hisz az nem nagyon ment. Szidni másokat és nem gondolkodni mindig könynebb mint megérteni építeni, és tanácsot adni!


Tudom régi a kérdés, kérdező remélem azóta jobban avgy, és sikerült oylan orvost találnod, aki mellett könnyebben viseled a magyar egészségügy megprobáltatásait.


A többieknek pedig azt üzenem, hogy ahelyett hogy szitkozódtok -tisztelet a kivételeknek-, tegyétek össze a két kezeteket hogy nem volt olyan bajotok ami a ritkább, nem a gyakori kategória és a sok beképzelt már már köszönni is elfeljtő orvos miatt éveket pazaroltál el az életedből, mert nem volt aki segítsen.


Ui.: Az orvosi egyetemről meg annyit, hogy aki tudná mik mennek ott néha, nem istenítené annyira őket. Régebben én is nagyon tiszteltem azokat akik oda járnak, de nagy csalódás volt mikor saját szememmel is láttam mik folynak ott...

2023. júl. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 anonim ***** válasza:
Én is gyűlölöm őket. Sokan Istennek képzelik magukat. Nálam épp az a baj, hogy nem elég alaposak. Üvölts vissza nekik, ha nem a megfelelő stílusban vagy hangnemben beszélnek veled. Ez az eredménye, hogy évtizedekig ajnározták a dokikat és pénzt tömtek a zsebükbe, most meg már elvárják a különleges bánásmódot. Hát egy frászt, ők is csak ugyanolyan emberek, mint mi, nem kéne eljátszaniuk a felsőbbrendűt, főleg a kókler nőgyógyászoknak nem! Mi a francért kellett őket hagyni elkanászodni? Ne hagyjátok ti se magatokat!
márc. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!