Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyűlölöm az orvosokat, mit...

Gyűlölöm az orvosokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 20. héten, Szegeden élek, és erősen úgy érzem túl sok vizsgálaton kell részt vennem, és alkalmanként akár 2-3 órát várni (egy hülyére).


Kicsit túltengenek bennem a hormonok, ez tény, de egyszerűen gyűlölöm a védőnőt (aki elő akarja írni hogyan gondolkodjak), gyűlölöm az orvosokat, akik szerint én vagyok őértük, és nem ők énértem (nem érdekel mennyi a fizetésük, én sem ingyen dolgozom).


Úgy döntöttem nem megyek több vizsgálatra, max 2 havonta egy ultrahangra egy magánrendelőbe.

Eddig minden rendben volt, már a babával, azon kívül hogy minden orvosos védőnős találkozás után lelkileg kikészülök.


Szerintem simán fóbiám van a fehér köpenyes beképzelt majmoktól. Van egy barátnőm, aki meg nagyon tiszteli ezeket, és hát magyarázza, hogy ez meg az így meg úgy ki tudja szűrni a fejlődési rendellenességeket (de hát nincs semmilyen rendellenesség)


Most rettegnem kéne, és keresni ezek közt a barmok közt a normális orvost, vagy mi lenne a cél? Szerintem esélytelen. Nyilvánvalóan hisztirohamom van, de nem tudok mit kezdeni vele, és mindig ez van orvoshoz megyek.


Szóval nem megyek többet, hátha jobb lesz. Olyanok válaszát várom, akik éreztek már hasonlóan, és találtak megoldást. Mert nem akarok túl sokat anyagilag rááldozni se, de a felesleges vizsgálatokat köszönöm, kihagyom.



2013. márc. 8. 02:31
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem járj magánorvoshoz! Ég és föld... persze vannak sztk-ban is nagyon rendes orvosok, de egyszerűen sokszor idejük nincs az emberre, futószalag az egész.

Én sztk-ba jártam(magánrendelés hiányában) fogadott orvoshoz, de teljesen úgy bánt velem, mintha magánbeteg lennék. Én is eü-s vagyok, sok helyen kollegáznak minket az orvosok, így én jó kapcsolatot szoktam/tudok kialakítani velük, az orvosommal is mindent közösen beszéltünk meg.

Én elhiszem, hogy kellemetlen sokat várni és még emellett netán egy bunkó orvost (mert ilyen is van..) kifogni, ezek engem is felhúznának. Gondolj arra, hogy a babádért teszed, probléma az utolsó pillanatig kialakulhat, és ha teheted menj magánorvoshoz a vizsgálatokra (már amelyikre lehet).

Boldog babavárást!

2013. márc. 8. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
94%
7-es válaszoló vagyok. Ami lemaradt, hogy 17 hetes terhes vagyok és van egy két éves kislányom. Aki most volt nagyon beteg 40 fokos lázzal amiatt kórházba kerültünk. Most komolyan kérdező, ha már most nem akarsz elmenni a vizsgálatokra akkor mi lesz ha a babádat havi szinten kell vinni tanácsadásra. Én a lányommal két hetente jártunk mert nem a nagy könyv szerint hízott. Nincs baja de mire kiderítettük az idő. Tessék kicsit változtatni a hozzá állásodon egy kicsit.
2013. márc. 8. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:

Kedves és Bunkó válaszolók!


Az orvosokhoz és nővérekhez eddig felvettem a műmosolyt, itt élem ki magam, mert máshol nem tudom.


Talán összegyűjtöm a sérelmeimet és a végén jogi segítséget kérek, őszintén megírni a véleményem neten is névtelenül szoktam, most sem említettem név szerint ki az akit egy utolsó patkánynak, és ki az akit egy bohócnak, nézek fehér köpenyben (és tudnám még fokozni)


Én is jártam egyetemre, és tudom milyen az orvosi kar, járt oda ismerősöm, na neki is átmosták az agyát, és alkoholista is lett. Van a családunkban is orvos, hát emberileg ő se áll magas fokon.


Eddig a 20 hét alatt eddig 7 UH-n voltam!!!, nem kettőn, nem 4-en.

A 12 hétig az "ön még nem biztos hogy terhes" mondatokat kellett hallgatnom, amikor láttuk hogy él, volt szívhangja, semmi probléma nem volt, de azért berendeltek kb 2 hetente hátha elvetélek(csak nem vettem észre)



A klinikán a 20 hetes egész normális volt, azon kívül, hogy ott is kioktatott a recepciós, de legalább az ujjlenyomatomat nem ellenőrizte...., én sajnos nem oda járok :(

A védőnő és az orvos nem tudják összehangolni mikor hova menjek, és a védőnő soha nem enged el ha nem látott az orvos, akkor se ha 3 nap múlva megint jönnöm kell.


Én ezt nem csinálom tovább. Nem érdekel az orvospártiak véleménye, ezeknek hálapénz kéne, akkor lehet normálisabbak lennének, de már annyira gyűlölöm őket, hogy ezeknek egy vasat se!!!


És igen, orvos nélkül otthon fogok szülni, így döntöttem, nekik is jobb lesz, és nekem is.


Tudom hogy ez ami velem van egy betegség, a rendőröktől, katonáktól, és egyéb egyenruhás önmagát nagyon komolyan vevő emberektől is ideges leszek.


Mint említettem megoldást keresek, és az nem megoldás, hogy járok a vizsgálatokra és kikészülök lelkileg.

A vérvételekkel nincs gondom, egyedül a vért vevő nővér emberi az egész társaságban.


Az a problémám, hogy a védőnő ír ki vizsgálatokra, ha magánrendelésre járnék akkor az orvos is ki tudna írni?


Mert ahogy nézem a védőnő egy adminisztráló, aki még a vérnyomásomat is tőlem kérdezi meg, hogy ne kelljen dolgoznia.


A betegségeket is elkerültem az elmúlt 30 évben, szóval orvos engem gyerekkorom óta nem látott, és most ezt nem bírom.


Köszönöm a normális válaszolóknak az együttérzést és a tanácsokat. A döntésemet már nem fogom megváltoztatni, keresek egy másik orvost, ha nem találok, akkor gondok lesznek, de megoldom.

2013. márc. 8. 11:44
 14/32 A kérdező kommentje:
Kedves 9-es válaszoló. Érdekelne ki az orvosod, írd meg légyszi magánban a nevét és a számát. Köszönöm.
2013. márc. 8. 11:50
 15/32 anonim ***** válasza:
59%

Kedves Anyuka!

Nyugodtan szüljön otthon, törvény sem tiltja, és legalább nem valamelyik kollégát készíti ki ezzel a hozzáállással.

Remélem komplikáció nélkül lezajlik a szülése, nehogy kórházba kerüljön.

Minden jót!

Üdv.:

Egy fehérköpenyes majom

2013. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
61%

Szülj otthon,de akkor a doki,az a majom,nem fogja megadni az igazolást amivel jogosult leszel az egyszeri anyaságira.És biztosan az egyetemre mindenki azért jelentkezik hogy agymosást kapjon...valószínű..

csak tudnám mit fogsz kezdeni ha sos császárra lenne szükséged?inkább ottmaradtok mindketten mint hogy segiteni tudjanak?vagy megszülöd a babát aki esetleg maradandó károsodáést szenved a hülyeséged miatt??minek neked gyerek ha gondolkodni se birsz és veszélynek teszed ki őt??

2013. márc. 8. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
76%
Otthonszülés, orvos nélkül...???? És tényleg vannak még teljesen nem komplett emberek... Bármi gond van ott haltok meg mind a ketten. A férjed/párod ehhez mit szól? Engem páros lábbal "rúgodsna" el a kórházig!!!! Ne haragudj, de ha még nálad ez egy betegség is, és utálod az összes orvost, akkor is most elsősorban NEM RÓLAD van szó. Az ilyen embereknek minek gyerek? De komolyan!!!! Felháborító ez az egész... Bunkó válaszolók... Nem hinném, inkább csak felelősségteljes és megrökönyödött emberek... Fordulj sürgősen segítséghez, pszichiáterhez! Azzal tudsz a legtöbbet segíteni magadon!!!! Ha pedig tényleg bunkók az orvosok, mert sajnos előfordul az ilyen is, én is voltam már sztk által támogatott egészségházban, ahol kutyába sem vettek, akkor menj el egy magánorvoshoz, aki foglalkozik a lelkivilágoddal is, és szépen kedvesen beszél veled, és törődik az érzéseiddel... Mert én sem mennék soha olyan nőgyógyászhoz, aki az sztkban dolgozik, sajnos az eddigi negatív tapasztalatok miatt. De ez amit te művelsz, hogy akkor inkább nem mész el a vizsgálatokra... Agymenés... Ebből látszik, hogy kizárólag magaddal törődsz és teljes mértékben leszarod, hogy a gyermeked odabent egészséges e vagy sem... Fordulj szakemberhez sürgősen, főleg ha tudod is, hogy ez nálad egy BETEGSÉG! Akkor könyörgöm mire vársz??? Ha ennyire dokifóbiád van mi a p*csának vállaltál gyereket??? Hiszen az elég sok dokihoz mászkálással jár. Neked óriási mentális segítségre van szükséged, és veheted bántásnak is, de előtte nézz magadba.
2013. márc. 8. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
64%

Kedves Kérdező!


Én elhiszem, hogy vannak kibírhatatlan orvosok, nem értem, ezen mi nem hihető másoknak? Nem azt írta a Kérdező, hogy az összes orvos egy majom, hanem akikkel találkozott. Én is mesélhetnék, hogyan kezeltek, amikor bementünk éjfélkor a kórházba vetélés gyanúval 10 hetesen. Borzasztó élmény volt. Igenis vannak borzasztó emberek. De vannak jók is, ezért azt javaslom, amit magam is teszek: magánorvos, ezt mások is írták. Ő ad beutalót vérvételre, ahol ráadásul nem is érzed rosszul magad, mármint a vérvételen, ezt írtad. Olyan orvost válassz, akinél van ultrahang készülék, így oda külön nem is kell menned. Havonta elmész a saját, rendes orvosodhoz, aki olykor végez ultrahangot is, egyszerű :) A cukorterheléses vérvételt ki ne hagyd, mert én is azt hittem, felesleges, erre magas lett az eredmény. Ha viszont rossz eredményt kapnál, vegyél otthonra egy vércukormérőt, s el ne járkálj feleslegesen mindenhová, nekem azóta gyönyörű eredményeim is vannak, az orvosom is elégedett volt :)

A védőnőhöz pedig NEM kötelező menned. Sokan fogják írni az ellenkezőjét, de hidd el. Annyit javasolnék, engedd meg, hogy megnézze, hová születik a kicsi, lássa, hogy megvan mindene, rendes, tiszta a környezet, aztán annyi. Nagy tévedés, hogy annyira szükséges a látogatása, vérnyomást mérni otthon is tudsz, én is ezt teszem, az orvos az, aki kideríti, ha baj van, s ő adja a beutalót is. Ahogy máshol olvastam: "A védőnő egy hungarikum." Na, hogy ennek ki örül, ki nem, mindenki maga döntse el :-))

2013. márc. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
82%

Kedves Anyuka!

Nem privátban kell írogatni, hogy menjünk külföldre, mellesleg pont az Önhöz hasonló kedves betegek és nyilván az itthoni helyzet miatt mentek már el olyan sokan, hogy országos problémát okoz az orvoshiány.

De csak mint ember az másikhoz, mégis mit gondolt?

Hogy ilyen kellemes megnyilatkozás után, azt mondja majd bárki, hogy nahát milyen intelligens, felelősségteljes szimpatikus kismama az ilyen?

Mint orvos totál ellene vagyok az otthonszülésnek, de ha annyira akarja, megteheti és vállalhatja lehetséges következményeket.

Mellékesen az, hogy azzal takarózik, hogy a szemébe mosolyog annak is, akit utál, csak arról tesz tanulságot, hogy maga nem csak egy hisztérika, hanem még kétszínű is.

Üdv.

F.K.M. :)

2013. márc. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
80%

Szülni otthon orvos nélkül?

És mi lesz egy farfekvésnél?

Vagy bármi komplikációnál?

2013. márc. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!