Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Gyűlölöm az orvosokat, mit...

Gyűlölöm az orvosokat, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Most vagyok a 20. héten, Szegeden élek, és erősen úgy érzem túl sok vizsgálaton kell részt vennem, és alkalmanként akár 2-3 órát várni (egy hülyére).


Kicsit túltengenek bennem a hormonok, ez tény, de egyszerűen gyűlölöm a védőnőt (aki elő akarja írni hogyan gondolkodjak), gyűlölöm az orvosokat, akik szerint én vagyok őértük, és nem ők énértem (nem érdekel mennyi a fizetésük, én sem ingyen dolgozom).


Úgy döntöttem nem megyek több vizsgálatra, max 2 havonta egy ultrahangra egy magánrendelőbe.

Eddig minden rendben volt, már a babával, azon kívül hogy minden orvosos védőnős találkozás után lelkileg kikészülök.


Szerintem simán fóbiám van a fehér köpenyes beképzelt majmoktól. Van egy barátnőm, aki meg nagyon tiszteli ezeket, és hát magyarázza, hogy ez meg az így meg úgy ki tudja szűrni a fejlődési rendellenességeket (de hát nincs semmilyen rendellenesség)


Most rettegnem kéne, és keresni ezek közt a barmok közt a normális orvost, vagy mi lenne a cél? Szerintem esélytelen. Nyilvánvalóan hisztirohamom van, de nem tudok mit kezdeni vele, és mindig ez van orvoshoz megyek.


Szóval nem megyek többet, hátha jobb lesz. Olyanok válaszát várom, akik éreztek már hasonlóan, és találtak megoldást. Mert nem akarok túl sokat anyagilag rááldozni se, de a felesleges vizsgálatokat köszönöm, kihagyom.



2013. márc. 8. 02:31
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
94%

De ha mégis valami baj lenne, ne a szerencsétlen bábát perelgessük, aki ott van (bár ő is elég merész, ha ilyet bevállal), mert ez egyedül annak a sara, aki ilyen szinten felelőtlen.

Mondjuk sztem egy bába sem fogja a nevét adni ehhez.

2013. márc. 8. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
93%
Legalább a baba miatt menj el orvoshoz és szülj kórházban. Bármi komplikáció lehet!!!!!!!!
2013. márc. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
94%

Más meg azért szenved, mert hetekig semmit nem tud a babájáról, és arra találnak ki kamu sztorikat, hogy hogyan jussanak el ultrahangra, akár ügyeletre is, ha másképp nem megy. A magyarországi terhesgondozás messze precízebb és jobb, mint nyugaton. Én inkább örülök, hogy vizsgálnak - szerintem értünk és a gyerekünkért teszik, nem azért, mert annyira unatkoznak, vagy szívatni akarnának.

Egyébként a magánon is embere válogatja, nekem kész csoda, hogy eddig minden vizsgálat megvolt, mert nem ad beutalót sem az orvos, sem a védőnő. Minden után úgy kellett rohangálni. A 12. heti ultrahangot alig tudtam megcsináltatni, mert már nem volt időpont. Ettől még nem majom, nem várom el, hogy éjjel nappal az én papírjaimat nézegesse, hogy mikor mi az aktuális vizsgálat.

2013. márc. 8. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Tény , hogy vannak hülye orvosok, már én is találkoztam velük. De nem mind az és ha tetszik ha nem a babádat már az első perctől ők fogják vizsgálni, azt hiszem már 2 naposan hallásvizsgálat is lesz... és reméljük tényleg semmi baja a babdának de azért ők azért is vannak, hogy ha tényleg baj van akkor segítsenek... mert vannak jó orvosok is. Egyébként nekem meg emberundorom van sokszor. Megkértem az imserősöket, hogy ne puszilgassanak ha találkozunk, nehogy rám ragasszanak valami bacit. petsze megsértődtek, de nem érdekelnek, az én gyerekem az én egészségem... Szerintem téged valami trauma ért, nem kéne ennyire haragudni a dokikra. Keress akkor egy magánrendlőt és bírd ki a kötelező 4 megjelenést ami kötelező hogy megkaphasd az anyaságit :-).
2013. márc. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
95%

Én most hozzád próbálok magamra erőltetni egy kedves mosolyt, hasonlóan ahhoz, ahogyan ezt te a rendelőkben tetted.


10 hónapja segítették világra a kislányomat.


A terhességem tankönyvi volt, ennek ellenére itt-ott, ebbe-abba mindig belekötött valaki. Nem szedek elég vitamint, nem hízok eleget, túl sokat hízok, túl vizes vagyok, túl alacsony a vérnyomásom, túl magas. Persze, kaotikus volt néha, de igyekeztem arra gondolni, hogy egy kimerült, végletekig túlterhelt egészségügyi rendszer igyekszik azért ellátni engem, minket.


Lényeg a lényeg: soha semmi igazi gond nem volt, tankönyvi értékek, végén tankönyvi NST-k.


A 39. heti NST-n nulla szívhang, rémület, egy percre meghaltam ott a székben, azonnal uh, oké, semmi baj, itt szép a szívhang, nem tudni, NST-n miért nem mérhető be. (Gondolhatod, mennyire volt elegem ezen a ponton az orvosokból és nővérekből, akik a szívbajt hozzák rám, nem feledhető, soha fel nem dolgozható érzés azt hallani, hogy talán nem él a gyereked.)


Újabb NST, megérkezik a férjem (ő is orvos), borzasztó szívhang, hol 40, hol 200 fölötti, utána megint eltűnik. Megint rémület, fel a szülőszobára, egy orvos, két orvos, négy orvos, sok orvos, csak kapkodtam, a férjemet figyeltem, igyekeztem nem félni, és hinni, hogy minden jó lesz. Senki nem tudta hogy mi van - néha borzalmas szívhang, néha csodálatos, szép NST görbe. Néztek egymásra, nem tudták hova kapjanak. Megérkezett a századik orvos is, addigra már vajúdtam 3 órája, a századik orvos tudta csak megmondani, hogy azonnal, rögtön, sürgősen császár, 7,5 perc múlva megszületett a lányom, közel 4 kilósan, csodálatosan, gyönyörűen, egészségesen. 6-szor volt a nyaka köré tekeredve a zsinór, az egész teste bele volt gabalyodva.


Tudod, ott a szülőszobán sokszor hazarohantam volna, a terhesgondozásról is gyakran jöttem el dúlva-fúlva. De nem bántam meg, hogy becsületesen eljártam, hiszen hála IStennek megmentette a kicsi életét. Mindegy, hogy volt 99 orvos, aki csak kapkodott, de ott volt a 100., aki tudta, hogy mit tegyen. Ha otthon szülünk - így 10 hónappal az események után már nem zokog, ha ez a lehetőség felmerül bennem - nem éli túl a pici. Hála Istennek nem így lett (sokszor jártam olyan országban, ahol ez gyakorlat, nem állt távol tőlem az ötlet). Sokan azt mondják, hogy az NST-nek nincs értelme, hiszen ahogy kilépsz, már lehet, hogy nem jó az érték, és hetente csak egyszer kell menni. Én azt mondom, hogy ha csak az én lányom életét mentette meg, megéri.


U.i: Senkinek nem fizettem soha egyetlen fillért sem a terhesgondozás alatt.

2013. márc. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
96%

Még egy, mert a férjem miatt nem bírom ki, hogy ne írjam le.


Ő sokszor nagyon távolságtartónak tűnik a betegek számára, amolyan megközelíthetetlen orvos.

Elárulom neked, hogy minden betegét követi a gépen, miután elkerül tőlük, mert érdekli őt a sorsuk, ha valakivel azt kell közölnie pl. ügyeletben, hogy az egyébként enyhe panaszait tumor okozza, nem egyszer rajtam zokogja ki magát másnap. Volt, hogy elnézett már dolgokat, ami valószínűleg nem egyedi eset akár 36 óra munka után.


Hálapénzt ritkán látunk, nem alkoholista, hanem a lányát és engem, ill. az egész családját végtelenül szerető, csodálatos, eszméletlen teherbírású ember. De elfárad néha, és olyankor igen, hibázik, és igen, nem olyan bűbáj a betegekkel. Főleg a hisztisekkel nem.


Szerintem bármilyen nagy is a kísértés, ne hidd el, hogy te vagy a világ közepe.

2013. márc. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
12%

Az a baj szerintem, hogy sokan személyes támadásnak veszik a Kérdező írását. Neki elege van néhány orvosból, akik szerinte bunkók. Nem ismerem a Kérdezőt, de olyan nagy félreértésnek látom, hogy sokan imádott orvosukat védik, holott nem írt róluk senki egy rossz szót sem. A cím kissé provokatív, ez igaz, de amit leírt, az a személyes véleménye.

Utolsó válaszolónak ijesztő a története, én most vagyok a 31. hét elején, azt hittem, a félelmek ideje lejárt, erre... de szívből örülök, hogy minden rendben volt. Nem lehetett könnyű :-(

(Csendben azért megkérdezném, a gyanús NST után mit nem voltak képesek azon, hogy 6-szor a baba nyakára tekeredett a köldökzsinór, ha egyszer ott volt az ultrahang készülék? És miért csak a "századik" orvosnak volt annyi esze, hogy azonnal a császár mellett döntsön? Persze a lényeg a lényeg, hogy jól vagytok mindketten, de ha nincs csak az első 99 orvos, akkor mi van...? Ilyenkor még jobban megértem a kérdezőt...

2013. márc. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
Előzőhöz: a végéről egy-egy szó kimaradt, bocs, kissé nehezen érthető így, de mérges lettem...
2013. márc. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

[link]

ennyit az orvosokról. de a ló túloldalára se szabad átesni. én kifejezetten utálom az orvosokat, de ez nem azt jelenti, hogy nincs rájuk szükségem.

2013. szept. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Az egészségügyi nővérek sokszor rosszabbak, nagyobb doktornak képzelik magukat, két orvoshoz járok,körzet általános és fogorvoshoz, ott a dokik normálisak,de mindkettőnél olyan a nővér,hogy nem kell belőle kettő,nem bánnám ha lecsérélnék őket
2017. febr. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!