Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi a megoldás?...

Szerintetek mi a megoldás? (anyós "probléma")

Figyelt kérdés

Alapjáraton nagyon kedves anyósom van, nem az a tipikus hárpia, aki keresztbe akar nekem tenni, és utálja a menyét, aki a fia életébe férkőzött. VISZONT, 2 generációs házban élünk, az-az van külön lakásunk (főrdő, nappali, konyha, babaszoba, hálókuckó) és nekik is, a kert azonban közös. Eddig probléma volt a sok átjárkálással meg bekopogással is, de most, hogy itt a jó idő, tényleg nem tudok sosem "egyedül" vagy kettesben lenni a férjemmel, mert ugye kint vannak anyósék is. Ami nem gond végülis, csak anyósom túl aggodalmas fajta, meg megy a saját feje után. Pl. van egy kutyánk, a doki megmondta, h nem etethetjük csak száraz kajával, mert gyenge a porc a lábában és el fog hízni, mi ezt megmondtuk anyósomnak, és egy ideig betartotta, de most megint látom, hogy a kutya kap mindenből amiből anyósom eszik. Egy kis alma, egy kis keksz, egy kis fasírt... És én mivel itthon vagyok táppénzen végignézem, de úgy vagyok vele, már nem szólok, nem akarok konfliktust, leszarom, nyelek... Ha nem érti meg, most mit csináljak? Utána mondta neki a férjem, h "anyu hányszor memgondtam, hogy netesd azt a kutyát", majd anyósom nekem kezdte el mondani, h jajj már megint lebaszott a kisfiam... Most én erre mit reagáljak?.... Meg pl. kifekszem a napra, ő azzal nem ért egyet, mert terhesen ne napozzak (hasam le van takarva és jól esik kicsit beszívni a napfényt) és akkor látom a fején miközben a kertben mászkál, h nincs ínyére a dolog. De könyörgöm ez az én döntésem, h napozni akarok, most még itthon próbáljak megfelelni egy külső elvárásnak, és másképp viselkedjek mint ahogy tenném?... Úgyhogy NEM, úgy vagyok vele, h nem veszem figyelembe, h fejeket vág (amúgy tudom, hogy szeret engem csak a saját véleményénél nincs más)... Amikor meg kint eszek a kertben és jön oda a kutya és úgy kunyizik, h borzalom (direkt el akartuk ezt kerülni a férjemmel, nem is volt kunyizó skutya, mert soha nem kapott asztaltól, vagy evésünk közben semmit), akkor látja anyósom, h rászólok a kutyára, meg óvatosan arrébb lököm, (szóval NEVELNÉM), majd úgy csinál, mintha bántanám a kutyát, és rossz "gazdi" lennék, és inkább odahívja magához, h jajj gyere ide kiskutyám, én nem bántalak.... (????).... NA most, azért írtam le ilyen részletesen, mert ugye jön a baba, és a babánál ezt NEM FOGOM hagyni... Kész... A kutya az kutya, de a gyerekemet kizárólag a férjem és én akarjuk nevelni. Így viszont elég nehéz lesz... Hogyan lehet ezt megoldani?


Ja ha a férjemnek beszélek ezekről a dolgokról, nagyon felidegesedik, és elküldi az anyját melegebb éghajlatra, de én ezt nem szeretném, mert mondom, nagyon jó ember az anyósom, csakhát a generációs és gondolkodásbeli különbségek így is konfliktust szülnek... Pl. Ő csak textil pelenkát venne és majd ő mossa a kakis pelenkát, ne vegyünk pamperst, mert az drága... és a többi... amihez én kb. már hozzá sem szólok, mert tudom, hogy úgyis úgy lesz, ahogy én és a férjem akarjuk, DE NEHÉZ így egy kicsit...


Na ha valaki volt olyan türelmes, hogy végigolvasta, kérem válaszoljon, vagy adjon nekem tanácsot. Hogyan lehet ebből a helyzetből a legjobban kijönni? Mi a teendő?


2013. ápr. 19. 09:41
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Igen! Lehet, hogy meg kell lépnem a vele való beszélgetést erről, bár ezt mindig is kerültem. Mert nagyon érzékeny és tuti megbántódna... De hát ez van... Ha nem megy msáképp, akkor kénytelen leszek összeszorítani a fogaim és őszintén elmondani neki az összes bajom!
2013. ápr. 19. 10:27
 12/18 A kérdező kommentje:
Csak ezt idáig a férjemre bízta, hiszen mégis ő a fia, ő tud vele kötetlenebbül beszélgetni... de lehet ez nem volt így jó megoldás...
2013. ápr. 19. 10:28
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Hú sok sikert neked, én már megbolondultam volna. Örülhet az anyósod, h ilyen menye van!
2013. ápr. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Megint én vagyok, aki a beszélgetést javasolta.


Szóval ha ügyesen csinálod akkor tudod úgy alakítani viszonyotokat, hogy barátivá váljon, szinte barátnők is lehetnétek, akihez fordulhatsz egy csomó problémával ha adódik.

Hiszen nem arról van szó, hogy ki nem állhatjátok egymást, mivel szeretitek egymást írásod alapján, pusztán csak a közvetlen kommunikáció hiányzik meglátásom szerint.

Gondolj bele, hogy sokkal, de sokkal jobb helyzetben vagy, mintha csak azt szajkózná az anyósod, hogy az ő drága kisfia sokkal különb, jobb feleséget érdemelt volna, és szívből utálna téged...

2013. ápr. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:
100%

Na és akkor itt a férj! :)


Kezdjük az elején. Anyám olyan, hogy tipikusan elnyomó típus, szegény fater se tud vele beszélni. Ezt Ők rontották el. Én, mivel mindkettejük személyiségéből a jobbikat örököltem szerencsére, nem kussolok, viszont úgy érzem abszolút ésszerűen vezetem le a gondomat. Tényleg 2-3 havonta előkerülnek ugyanazok a problémák, szerencsére sokat megoldottunk pl. átjárkálás kopogás nélkül, stb.

Azt is tudni kell, anyám azért lett ilyen, mert sok-sok törés volt az életében, és mindíg a tökéletességre törekszik, görcsösen akar segíteni másokon. Nem tudom vele megértetni, hogy hagyja csak úgy történni a dolgokat. Fateron is érzem, hogy néha "menekül". Hát ez van sajna. Én sok mindent nem tudok már tenni, itt az segítene szerintem, ha a két csaj ( :)) ) leülne, aztán beszélgetnének. Mert én már 1. unom azt, hogy szócső vagyok, 2. rettegek attól, hogy anyámra megint valamiért rá kell szólnom, nem jó ez így. Úgyhogy kedves kis Feleségem, lépd meg ezt a nagy lépést, és üljetek le szépen beszélgetni. Nem harap a néni! xD

2013. ápr. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ne udvariaskodj, hogy a ferjed anyja, Te is a csalad resze vagy es fontos, hogy ne uzengetve kommunikaljatok, hanem kettotoknek legyen kozvetlen, nyilt kapcsolatotok! En nem biztos, hogy nagybeszelgetessel kezdenem, hanem mindig az adott szituban, higgadtan es udvariasan mond ki amit gondolsz: "Marika neni, a kutya megbetegszik am a hazikajatol.", "Ki bantja a kutyat? En sem bantom, csak nevelem, meg kell tanulnia, hogy ne kunyeraljon." Es ezek amit irok nem veszekededek, szep eneklo hangnemben meg csak nem is tiszteletlen. De megszokja, hogy van velemenyed es az nem mindig egyezik az ovevel. Es mivel jo ember, sztem ezt meg is ertene. Nema gyereknek anyja se, de anyosa se... Talan jobb lett volna mar kezdettol igy "nevelni" anyost es nem a babanal kezdeni, mert erzekeny pont mindenkinek es mivel elotte nem tiltakoztal semmiert, azt hiszi majd, hogy a gyereket akarod tole tavol tartani. Sztem mukodokepes lehet az egyutteles, csak legy udvariasan, kedvesen de hatarozott bizonyos dolgokban! Ha egy eleten at nyelsz es hallgatsz, szervi betegsegeid lesznek az elfolytastol. Orizd meg magad egeszsegben a gyermekeidnek! Sok sikert!
2013. ápr. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Ha mosni akarja, hát mossa. Én is mosom a pelenkáit. Nekünk is van textil. Nem kell kifőzni, sosem szoktam, áztatni se. Dm fertőtlenítős öblítő, uuv sugárzás, mosogépbe 30 fokon kimosom és kész. Azt a pénzt félre tudjátok tenni! Vagy egyszerüen csak a babára költeni, úgy hogy foglalkozni se kell vele neked. Ja viz és áramszámla se több jóval. Napi szinten mosok, de a felnőtt ruhákat gyakrabban kell mert bukós. Valszeg az ő anyósa is ilyen volt, h terrorizálta ő pedig tudat alatt vissza akarja adni(ranschburg-meghitt erőszak) az én mamám saját unokájával azaz velem csinálta ugyanezt és meg is fogalmazta, h azért mert vele is ezt csinálták és türjem el. Hát 2 hónapot laktunk ott hogy kvázi ők ott se laktak, es 100 kmről heti min 2x hazalátogattak szó nélkül. Adjátok ki albérletbe és keressetek ti is mást mert tarthatatlan ez. Változni úgyse fog, ők már nem tudnak.
2013. ápr. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Nem lett volna szabad ilyennkozel koltozni... De ha azt veszed, teny, hogy bosszanto, de az a legkevesebb,hogy beleszol a kutyazasba. Lehetne ettol sokkal rosszabb is, az en anyosomnak pl. havi vissza nem teritendo juttatast/appanast kell adni es meg csak egyutt sem lakunk, sot van masik gyereke is... Hozzateszem van fizetese es 3-an elnek egyutt... na, ez bosszanto.
2013. ápr. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!