Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek mi a megoldás?...

Szerintetek mi a megoldás? (anyós "probléma")

Figyelt kérdés

Alapjáraton nagyon kedves anyósom van, nem az a tipikus hárpia, aki keresztbe akar nekem tenni, és utálja a menyét, aki a fia életébe férkőzött. VISZONT, 2 generációs házban élünk, az-az van külön lakásunk (főrdő, nappali, konyha, babaszoba, hálókuckó) és nekik is, a kert azonban közös. Eddig probléma volt a sok átjárkálással meg bekopogással is, de most, hogy itt a jó idő, tényleg nem tudok sosem "egyedül" vagy kettesben lenni a férjemmel, mert ugye kint vannak anyósék is. Ami nem gond végülis, csak anyósom túl aggodalmas fajta, meg megy a saját feje után. Pl. van egy kutyánk, a doki megmondta, h nem etethetjük csak száraz kajával, mert gyenge a porc a lábában és el fog hízni, mi ezt megmondtuk anyósomnak, és egy ideig betartotta, de most megint látom, hogy a kutya kap mindenből amiből anyósom eszik. Egy kis alma, egy kis keksz, egy kis fasírt... És én mivel itthon vagyok táppénzen végignézem, de úgy vagyok vele, már nem szólok, nem akarok konfliktust, leszarom, nyelek... Ha nem érti meg, most mit csináljak? Utána mondta neki a férjem, h "anyu hányszor memgondtam, hogy netesd azt a kutyát", majd anyósom nekem kezdte el mondani, h jajj már megint lebaszott a kisfiam... Most én erre mit reagáljak?.... Meg pl. kifekszem a napra, ő azzal nem ért egyet, mert terhesen ne napozzak (hasam le van takarva és jól esik kicsit beszívni a napfényt) és akkor látom a fején miközben a kertben mászkál, h nincs ínyére a dolog. De könyörgöm ez az én döntésem, h napozni akarok, most még itthon próbáljak megfelelni egy külső elvárásnak, és másképp viselkedjek mint ahogy tenném?... Úgyhogy NEM, úgy vagyok vele, h nem veszem figyelembe, h fejeket vág (amúgy tudom, hogy szeret engem csak a saját véleményénél nincs más)... Amikor meg kint eszek a kertben és jön oda a kutya és úgy kunyizik, h borzalom (direkt el akartuk ezt kerülni a férjemmel, nem is volt kunyizó skutya, mert soha nem kapott asztaltól, vagy evésünk közben semmit), akkor látja anyósom, h rászólok a kutyára, meg óvatosan arrébb lököm, (szóval NEVELNÉM), majd úgy csinál, mintha bántanám a kutyát, és rossz "gazdi" lennék, és inkább odahívja magához, h jajj gyere ide kiskutyám, én nem bántalak.... (????).... NA most, azért írtam le ilyen részletesen, mert ugye jön a baba, és a babánál ezt NEM FOGOM hagyni... Kész... A kutya az kutya, de a gyerekemet kizárólag a férjem és én akarjuk nevelni. Így viszont elég nehéz lesz... Hogyan lehet ezt megoldani?


Ja ha a férjemnek beszélek ezekről a dolgokról, nagyon felidegesedik, és elküldi az anyját melegebb éghajlatra, de én ezt nem szeretném, mert mondom, nagyon jó ember az anyósom, csakhát a generációs és gondolkodásbeli különbségek így is konfliktust szülnek... Pl. Ő csak textil pelenkát venne és majd ő mossa a kakis pelenkát, ne vegyünk pamperst, mert az drága... és a többi... amihez én kb. már hozzá sem szólok, mert tudom, hogy úgyis úgy lesz, ahogy én és a férjem akarjuk, DE NEHÉZ így egy kicsit...


Na ha valaki volt olyan türelmes, hogy végigolvasta, kérem válaszoljon, vagy adjon nekem tanácsot. Hogyan lehet ebből a helyzetből a legjobban kijönni? Mi a teendő?


2013. ápr. 19. 09:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Itt csak a költözés hozhat megoldást, ez mindig így fog maradni, akkor is, mikor meglesz a babád. Én is így laktam 2 évig, akkor untam meg és inkább elköltöztünk.

Le kell nyelni, amiket mond, különben vita és sértődés lesz csak belőle.

2013. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez úgy lehet megoldani, hogy sehogy...

Te is írod és tudod, itt generációs problémákról van szó+ két dudás egy csárdába... Szóval szerintem teljesen mindegy, hogy jófej e az anyós vagy sem, két vagy több generáció együttélésénél sajnos ez ilyen. Soha nem lesz saját életteretek, soha nem fogsz tudni csinálni semmit sem úgy ahogy te akarod, anélkül, hogy anyós bele ne szólna és ne lenne belőle konfliktus. És csak most jön majd a neheze. Ha megszületik a baba, anyós is vérszemet kap. Neked nagyon nehéz lesz, mert első baba és szülés után amúgy is nehéz nagyon, amíg az ember testileg/lelkileg/hormonálisan helyre nem rázódik.


Hát nem irigyellek. Az egyetlen megoldás a különköltözés, de gondolom ez nem megoldható. Én bármennyire is imádom az anyukámat például soha nem tudnék vele közös otthonba lakni. Szerintem nem is egészséges mert így soha senkinek nincs magánélete.

2013. ápr. 19. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Értem, de mi nem tudunk elköltözni, A mi lakrészünk eladhatatlan külön, mert nincs hozzá villanyóra külön...stb.

És most újítottunk fel mindent, nincs egy forintunk sem, örülünk, h egyáltalán ez a saját lakás van nekünk, amit annó a férjem szülei építtettek ide, hogy férjemnek legyen külön élettere.

2013. ápr. 19. 09:48
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a napokba telt be a pohár a 2óránkénti átjárkálásával és a nem kopogásával stb. mondjuk ilyen kertes sztorik nálunk nincsenek, kutyánk sincs, csak ez a folyton zavarkolódás ment az agyamra. aztán egyik nap szépen megkértem hogy ne 10szer jöjjön át egy nap hanem egyszer egy megbeszélt időpontban hosszabb időre unokázza ki magát aztán hagyjon minket a nap további részébe. ezt persze finoman mondtam meg neki. remélem be is tartja. hát ezt tudnám nektek is javasolni hogy beszéljétek meg. apósod esetleg nem megértőbb? talán rászólna anyósra hogy ne kukacoskodjon.
2013. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
4es vagyok nekem 8hós babám van... mondanom se kell mióta a kicsi megvan azóta van ez a folytonos járkálás vagy remélem csak volt.
2013. ápr. 19. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát akkor két lehetőséged marad:


1. kőkeményen leállítod anyóst Te magad és nem a férjeden keresztül. Ennek pozitívuma az lesz, hogy anyós behúzza fülét-farkát és nem szól bele a dolgaitokba, negatívuma viszont, hogy fagyos lesz a hangulat, rosszban lesztek és anyós nyilván a fián keresztül megpróbál azért majd keresztbe tenni és manipulálni mert a "hogy jön már ez a lotyó ahhoz, hogy az én házamban engem rendre utasítson". Szóval elmérgesedik a kapcsolat és örökké feszült lesz, így meg élni nyilván nem lehet... (tapasztalatból mondom, bár mi szerencsére nem lakunk együtt anyóssal)


2. Minden marad így és nyelsz. Anyós ennek biztos örülni fog, de te kevésbé. Nem fosz tudni kiteljesedni, boldognak lenni és örülni a családodnak. Szülés után amúgy is depis az ember leánya egy kicsit, nehogy az legyen a vége, hogy a házasságotok is megromlik...


Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de szerintem ennek nem lesz jó vége:( Sokan vannak nyilván akik így élnek, de azok a nők valószínű ilyen típusok, hogy ezt eltűrik, vagy anyós az a fajta, hogy hagyja a fiatalokat élni és így nincs konfliktus sem.

2013. ápr. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szia, mi is ebbe a hibába estünk, h beleöltük a pénzünket egy ilyenbe. Az én anyósom dettó mint a tied :( Mióta baba van, sokkal rosszabb, úgyhogy összespóroltunk egy kéróra és menekülünk. Mást nem tudunk tenni. Én már a kertet se használom, mert folyton jönne a nyakamra.
2013. ápr. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Igen, itt valóban a generációk közötti különbségről van szó, de azért én nem látom olyan tragikusnak a helyzetet. A leírásod alapján úgy látom, hogy a férjed melletted áll, és a gyereknevelés kérdésében is egyetértetek. Anyósod biztosan megpróbál majd beleszólni, Te pedig megteheted azt, hogy meghallgatod amit mond, bólógatsz, "igen mama, persze mama", aztán úgy csinálod, ahogy Te és a férjed akarja. És azért az is belefér, hogy néhány dologban tényleg hasznos tanácsot ad.
2013. ápr. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Igen én is erre a végeredményre jutottam. Az "igen mama, persze mama" megoldásra... És kész... A férjem teljes mértékben mellettem áll, különben nem is tudnánk így együtt élni, mert én rég elköltöztem volna innen, ha nem állítja le az anyját párszor. Én nem akarom őt leállítani, mert szeretném a jó kapcsolatot ápolni, de ha a gyerekemről lesz szó, akkor ki fog nyílni a szám, abban biztos vagyok, és akkor borul majd minden. Nem szeretnék úgy élni, hogy "harag" és hidegség van a levegőben, de ha csak így lesz nyugalmam, akkor meglépem ezt is... Ez az amit a legkevésbé szeretnék!!! Az én anyámmal sem tudnánk együtt élni, Ő még durvább lenne szerintem, mert Ő még jobban mindenbe véleménykifejtős, meg beszólogatós... De az én anyámat úgy állítom le, ahogy akarom! Anyósomat viszont nem tudom... Neki is megvan a maga gondja, minden nap megy anyukáját ápolni, mert szegény eléggé beteg, meg mindig mondja, h bármit megkívánok ő szívesen megfőzi..stb.stb. De az alapvető túl jó akarásával is túlzásba megy, és rájöttem az évek alatt, h hiába beszél vele a férjem 3 havonta, egy ember nem fog megváltozni. Ha neki nem tetszik valami úgyis mondani dogja. Csak ha majd a gyerekem pl. kint homokozik, ő meg szívinfarktust fog kapni,h jajjj lenyeli a gyerek a homokot, és úgy fog viselkedni, mint ahogy most a kutyával, h emiatt úgy fogom érezni magam h én vagyok a felelőtlen, rossz anya, (mert ő mindent jobban tud), akkor én meg fogok őrülni... Ja.. Pl. a kutyás példára is visszatérve... A kutya (amíg dolgoztam) anyósomhoz szokott, mert ő volt vele itthon, ergó az ő lakásunkban volt estig. Most viszont itthon vagyok, szoktatnám át a kutyát, h velem legyen, de Ő jön, bekopog, h pl. hozott sütit, akkor a kutya kiszalad az ajtón, és beszalad hozzájuk.... Akkor megkérdezi tőlem, hogy Átjöhet most már a kutya???? Én erre.... most mit mondjak??? Jó menjen... (már megint...), majd bekopog fél6kor, (addig végig nála volt a kutya), hogy most már NEM AKAROM MEG ETETNI??? Mintha én lennék a rossz "anya" aki még a kutyát sem eteti meg, így érzem magam, pedig egészen odáig nála volt... Szóóval áááááááhhhh.... Biztos nem tudatosan csinálja, h ilyen érzéseket kelt bennem, de ez kb. sakkmatt... Most mondjam meg neki, hogy NEM A KUTYA NEM MEHET, és kész, beszéljek vele úgy mint egy gyerekkel, mikor ezelőtt meg lett vele beszélve???.... Nehéz így azért... De próbálom a pozitív oldalát felfogni, h nem fizetünk albérlet pénzt, ha kell magamra zárom az ajtót, és a kert... Hát ha így lesz, akkor esküszöm inkább úgy veszem, h nincs kertünk... A gyerekkel nem tudom, hogy mi lesz... Ha nagyobb lesz... Mert mamáéknál állandóan nyitva van az ajtó, a kutya is bármikor bemehet, én hiába cuskom a miénket... Majd a gyereknek mondjam meg, h nem mehetsz be a mamához??? Mert ha átmegy, abból is az lesz, h fullra elrontja, elkényezteti majd, amitől én agyvérzést fogok kapni...


De mást nem tudok csinálni, kb. kútba ugrom, az az egyetlen megoldás :D mert elköltözni nem tudunk sajnos.

2013. ápr. 19. 10:18
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ülj le vele beszélni. Amikor kettesben vagytok otthon, egyikőtök sem siet sehova, és nincs semmi sürgős dolog, pl. ne legyen, hogy "mindjárt visszajövök, csak megkeverem, hogy le ne égjen az ebéd."

Szóval amikor csak tényleg csak egymásra tudtok figyelni.

Mondd el neki szép sorjában a gondjaidat.


Kezdjük mondjuk a kutyával: nagyon szereti ő is, ti is, fontos az egész családnak, mindenki szeretné, ha szép hosszú, egészséges élete lenne, minél tovább lehetne veletek. De ugyebár van ez a gond a lábaival, hogy nagyon vigyázni kell a súlyára, tehát az elhízás nagyon veszélyes rá nézve. Ugye ő sem szeretné ha a kutyának fájdalmai lennének, vagy ne adj' Isten idő előtt elhagyna benneteket? Felnőtt kutya, elég neki naponta egyszer ételt kapnia, ez fedezi minden szükségletét, tehát abszolút fölösleges, és a kutya esetében veszélyes a napközbeni egy kis falatka ez, egy kis kóstoló az, tehát az "üres kalóriák".

Ha annyira szeretné etetni a kutyát akkor adjátok át neki annak az egyszeri etetésnek a lehetőségét, adjon ő vacsit a család kedvencének. Mondd el azt is, hogy nem csak kajával tud a kutya kedvében járni, ott a kert, játsszon vele, labdázzanak, vagy vigye el sétálni, akár naponta többször is.

Amúgy meg a porc dologra, amit írtál, hogy az állatorvos szerint gyenge a kutya lábában: vehetnétek neki valamiféle zöldkagyló kivonatos tablettát, mint pl. GF-600. Segítene a kutyuson, de kérdezd majd meg az állatorvost. (Itt tudsz róla olvasni: [link] ) Nem igazán olcsó, de sokáig elég.

Ennyit a blökiről, térjünk át rátok.


Mondd el neki, hogy te szereted őt és minden tisztelet az övé -nyugodtan "udvarolj" neki egy kicsit -, de nagyon szépen kéred, hogy ne szóljon bele minden apró-cseprő dologba. Ha bármi probléma adódna úgyis ő lenne az első akitől tanácsot, segítséget kérnétek, de ha nem kéritek akkor hagyja, hogy ti úgy éljetek ahogy nektek jó.

Hiszen ő is volt fiatal, ő is volt friss házas, kisbabáját váró kismama, biztos követett el kisebb-nagyobb hibákat, de megvolt a lehetősége, hogy saját maga jöjjön rá dolgokra, saját maguknak tapasztalhatta ki, hogy nekik hogy s mint jó. (mármint neki és a férjed édesapjának, meg a születendő gyerkőcnek)

Drága a Pampers, használj inkább textilpelust? Az is pénzbe kerül amíg a textilpelust újra használhatóvá varázsolod, hiszen áztatni kell, ki kell mosni, ki kell főzni, vasalni kell, az erre ráfordított energia (víz, villany, mosószer) is sok pénz, akkor legalább már több időd marad a kicsire vagy a családra ha eldobható pelenkát használtok.

Megkérdezhetnéd tőle, hogy amikor a férjed pici pelenkás baba volt és lett volna választási lehetősége a textil ill. az eldobható pelus között akkor is kizárólag textilt használt volna?


Beszélj nyugodtan, ne kapd fel a savat, ne vágj a szavába, ne emeld fel a hangod, ne húzd fel magad. Legyetek türelmesek és toleránsak egymással, mindenkinek célja és mindenkinek csak a javára válna, ha szépen közös nevezőre jutnátok, kompromisszumot kötnétek.

És szerintem nem baj ha nem költöztök el, hidd el, hogy órási segítség lesz a nagyi közelsége amikor megszületik a baba, de előtte ezeket tisztázzátok.


Bocs, hogy hosszú lett, igaz a kérdés sem volt rövid. :)

2013. ápr. 19. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!