Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vitamint muszáj...

Kismama vitamint muszáj mindenkinek szedni?

Figyelt kérdés
Próbáltam gravidát,elevitet,de nem jött be egyik sem.Nem elég ha csak folsavat kérek a patikában.Dokim amúgyis szedet velem magnerotot/komplex magnézium/.Fokozottan ügyelek a táplálkozásomra,minden nap gyümölcs,zöldség fehérje...stb.Mi van akkor ha nem szedek kismama vitamint?/5 hetes kismama/
2008. jún. 13. 12:44
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
ÉN A ELEVITET SZEDTEM VÉGIG.AZ ELEJÉN NEKEM IS BAJOM VOLT A SZÉKLETEMMEL DE AMINT ELKEZDTEM ROZSOS KENYERET ENNI ÉS JÓCSKÁN ELHAGYTAM A CUKROS KAJÁKAT NÉHÁNY NAP ALATT RENDBEJÖTTEM.NEM A VITAMINTOL HÍZIK AZ EMBER HANEM MERT ÖSSZE-VISSZA ESZIK AZZAL A JELSZÓVAL,HOGY ÉN KETTŐ HELYETT KELL EGYEK.
2008. jún. 13. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Annyit hozzáfűznék,nem félek az elhízástól, és nem eszem cukros kaját!18 éve sportolok,mellesleg személyi edző vagyok,ugyhogy tisztában vagyok az egészséges életmóddal.De mivel babám még nem volt,és a környezetemben sem,ezért kérdeztem a vitamint muszály-e,mert ha szorulásom van tőle,az nem biztos hogy olyan jó.De tényleg mindent meg szeretnék tenni a piciért!
2008. jún. 13. 16:40
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Igyál Hipp Natal-t ! 100% ig természetes ! 1100.- 12 napi adag ! Én akkor iszom ,ha van olyan nap amikor nem kívánom a gyümit !
2008. jún. 13. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
71%

csak hozzáfűzném a kedves védőnőnek! Nem szeretnék önhöz járni. Az előtte író kis hölgy azt írta hogy a gyermeke fejlődési rendellenesség miatt halt meg (sajnos). Nem pedig GENETIKAI RENDELLENESSÉG miatt. Ha ezt nem tudja egy védőnő hova jut a világ?? A genetikai rendellenesség valóban genetikailag van betáplálva és nincs mit tenni ellene, de a fejéődési rendellenesség az a fejlődés közben alakul ki és nem kimondottan genetikai oka van. éppen elég egy kis calcium hiány és a csontok már nem biztos hogy megkapják ami kell.

A vitaminról pedig annyit, hogy érdemes szedni, de mint írtam ha jól tudom másodiknak válaszoltam - elég külön.külön pótolni a hiányt. és most nyugodtan le lehet pontozni.

2008. jún. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is a Hipp Natalt támogatom, mert nem tudok, akarok gyógyszert szedni, ezt pedig természetesebbnek tartom, és olyan mintha multivitamin gyümölcslevet innál, és nem hízol tőle.

24 hetes kismama

2008. jún. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Kedves előttem kettővel válaszoló!

ÉN irtam, hogy a fiam fejlősési rendellenesség miatt halt meg. A választ pedig a genetikai rendellenesség és a terhesvitamin összefüggéséről pedig az előttem szólóhoz intéztem, aki arra hívta fel a figyelmet, hogy a genetikai rendellenességeket is megelőzi a vitamin!

Legyen kedves figyelmesebben olvasni!

2008. jún. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
71%
A magzatvédő vitamint a terhesség előtt jóval el kell kezdeni szedni. Ez bizonyos fejlődési rendellenességek ellen véd, genetikaiak ellen nem. Nagyon sajnálatos, ha valakinek meghal a gyereke, de attól még nem lesz belőle szakértő. Nálunk fejlettebb kultúrájú országokban a magzatvédő vitamint a pékek a kenyérbe sütik bele, minden kenyérbe. Mert annyira hasznos, és egyébként meg nem árt senkinek, aki nem terhes. De biztos ők a hülyék ott Skandináviában.
2008. jún. 15. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!