Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismama vitamint muszáj...

Kismama vitamint muszáj mindenkinek szedni?

Figyelt kérdés
Próbáltam gravidát,elevitet,de nem jött be egyik sem.Nem elég ha csak folsavat kérek a patikában.Dokim amúgyis szedet velem magnerotot/komplex magnézium/.Fokozottan ügyelek a táplálkozásomra,minden nap gyümölcs,zöldség fehérje...stb.Mi van akkor ha nem szedek kismama vitamint?/5 hetes kismama/
2008. jún. 13. 12:44
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem muszáj. Én is csak a folsavat szedtem és minden nap ettem gyümölcsöt. Kicsit ellene vagyok a mű vitaminoknak. Egészséges táplálkozás mellett minden rendben lesz.

38 hetes kismami

2008. jún. 13. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
nem feltétel,de az orvosod véleményét kérd ki. Ha nem is említette,nem hiszem hogy kellene, de vas magnézim, c vitamin, kalcium az kell. Jó a b12 és a hisztidin is. Ha vaskomplexet kérsz abban 4 van ezekből.
2008. jún. 13. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
54%
az első 12hétben javasólják, és nem csak táplálék kiegészítőként funkcionál, hanem genetikai rendellenességek ellen van a babának.
2008. jún. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%

Ez egy fatális marhaság. Terhesvitamint a terhesség előtt is szedtem, és közben is. Mégis FEJLŐDÉSI RENDELLENESSÉG miatt halt meg a fiam!!!

Az egész egy humbug, értem ezt a reklámra, hogy belesúlykolják a kismamába, hogyha nem szeded akkor a gyereked rendellenességel fog születni....... :(((

Természetesen szükségesek a szervezet számára a megfelelő mennyiségű vitaminok bevitele, de ha valaki egészségesen, változatosan táplálkozik (zöldség,gyümi) fölösleges szedni. Nagyon sok kismamának szorulást, egyéb problémákat okoz, sőt hízást is.

Igen kellemetlen mikor görcsöl egy kismami hasa, és megijed. Közben pedig csak a vitamin okozta székszorulás miatt van rosszul.

A FOLSAV a velőcsontzárdódási rendellenességek megelőzésére alkalmas, de ez nem biztosíték arra hogy nem lesz beteg a baba.

Az Elevit és a Gravida tartalmaz Folsavat, ezért is kedvelik oly sokan.

Véleményem szerint nyugodtan elhagyhatod ha nem szeretnéd szedni a terhesvitamint, elég a folsav is. Patikában kapható kb 1200 Ft.


Üdvözlettel:

egy védőnő

2008. jún. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az előttem írónak: a genetikai rendellenességeket NEM lehet megelőzni semmiféle vitaminnal, nem változik meg től a géntérkép!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Üdv:

egy védőnő

2008. jún. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
54%

A hízás és szorulás alkati kérdés, nem a vitamintól van!

Én is szedtem az 5.hónapig a gravidát, szorulásom se lett és hízni se híztam.a 34.hétben van rajtam +6kg!

2008. jún. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
53%

Akkor te a szerencsések közé tartozol! :)))))) Természetesen alkati kérdés.

Rosszul írtam az előbb akkor pontosítanék: A hormonális hatásokon kívül ezektől a vitaminoktól is lehet súlytöbbletet elérni...így jó? :))))

Szép napot nektek!

2008. jún. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Azért én egy kicsit furcsának tartom, hogy vannak, akik ennyire ódzkodnak a vitamintól. (Miközben nem kis számban dohányoznak a fiatal lányok) Ha valakinek nem okoz problémát a szedése, szerintem jobb ha szedi, mert miért ne tegyünk meg mindent a babáért, ha lehetőségünk van rá. Azt azért ne mondja senki, hogy a mai élelmiszerekben tombolnak a vitaminok meg az ásványi anyagok . A zöldségek nitrát tartalmáról nem is beszélve!

Nem akarok senkit megbántani, de nekem több ismerősöm azért nem szedte, mert betegesen fél az elhízástól.

Negyedik babát váró kismama

2008. jún. 13. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindenkinek a válaszokat!Sajna igen a széklet elég fekete,kőkemény tőle stb.Pedig azelőtt nem voltak ilyen próblémáim.A dokim azt mondta ha akarom szedjem,de ő nem erőltette.Persze szeretnék mindent megtenni a piciért,/sajna egy éve egy babát már elvesztettem/és ezért kérdeztem tapasztalt emberek véleményét.De azt gondolom ami nekem nem jó az a babának sem.Vagy túl egyszerű lenne így élni?Szóval kellően össze vagyok zavarodva.Hiszen vannak benne fontos anyagok is.
2008. jún. 13. 15:58
 10/17 anonim ***** válasza:
Szia! Én Hipp Natal-t iszom ez egy gyümölcskészitmény amiben minden teljesen természetes! Inni kell belöle 20 ml-t naponta! Nagyon jó! Ez egy kifejezetten kismamáknak és szoptató anyukáknak való ital. Gyógyszertárban vagy Dm-ben lehet venni.Próbáld ki!18 hetes kismama
2008. jún. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!