Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen érzés amikor ő már...

Milyen érzés amikor ő már odabent van?

Figyelt kérdés
Lassan szeretnék majd gyereket, és kiváncsi lennék hogy milyen érzés. Nem fáj ahogy nől a has? Nem megterhelő ahogy egyre csak nő a poci-csak nő? Mikortól mozog a pici? Milyen érzés ahogy változik az ember teste? Jó vagy inkább rossz érzés? Köszi a válaszokat!
2008. jún. 12. 22:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Semmiképp nem nevezhető rossz érzésnek.Nekem úgy tűnik iszonyat gyorsan eltellik ez a pár hónap.Igaz így a végefelé már nehezebb de visszagondolva itt is gyorsan tellnek a hetek.Csak saját magamból tudok kiindulni ezt írom le,ok.

Én nem voltam egy hányós tipus,kicsit émelyegtem,de a munkámban nem zavart.kb a 14hétig ez megvolt utánna jobb lett.Sosem voltam vékony alkat de kb a 20héttől lehetett látni igazán a pocimat,addig egy dekát nem híztam.

A 13hétem éreztem először a picit-illetve gondoltam,hogy ő és később beigazolódott.Alhasban olyan volt mintha a beleim morognának,de nem mint hascsikarás csak zörej..érdekes volt kb 3szor éreztem 2nap alatt de mindig máshol,aztán újra csak a 15-16dik héten vagy 2szer,majd amikor már biztos voltam,hogy őt éreztem az kb a 18héten volt,olyan volt mintha a bőrödhöz érnének egy ujjal csak belülről.Ez erősödött sokszor de volt,hogy napokig csend volt.Igazából a 24hét körül volt nagy buli,itt már éreztem,hogy nem csak bökdösnek meg nyomkodnak,néha olyan volt mintha simogatnának-az a legjobb sztem és legaribb néha meg rugtak.,de egyáltalán nem fájt egyik sem.Ekkor még kicsi a baba.Ezzel eljátszott kb 27hetes koráig aztán hirtelen csönd lett.Minden nap bejelentkezett napjában többször is,de nem bulizott ennyit.Kicsit meg is ijjedtem,de nem volt semmi gond.Majd a 32hét körül megnt bulizott.Most is csinálja már sokszor csak mosolygunk ,mert nincs annyi helye,így sokat csúcsosodik a hasam,már azért néha kellemetlenebb ha valamelyik szervembe bele rúg vagy ráfekszik de nem fájt még.de ha nem tennéé akkor lennék ideges így inkább csak rugdosson akkor is tudom,hogyminden okés.Ha megkérem és megsimizem többnyire arrébb megy-szófogadó fiucska.

Vannak kellemetlenebb tünetek,szerencsére nekem kb csak egy hete van,hogy vizesedik a lábam,meg zsibbad a jobb kezem néha-ez a vízháztartás miatt van,sajnos ez gyakori szülés előtt.Sokat kell pihenni,de igazából igényli is a szervezetem.Az igazat megvallva én eddig 13kilót híztam igaz azt mondják nem látszik rajtam,anyósom szerint a hasamra ment:)de azért már néha érzem,lehet a vizesedés is ezért jött el,de nem fogok fogyni emiatt..majd leadom utánna ezt a pár hetet már kibírom a lényeg,hogy a baba mindent megkapjon és ne vonjak meg tőle semmit.Ésszel persze de csak rosszabb ha kívánsz valamit és nem kaphatja meg a szervezeted.És már egyre jobb érzés ,hogy lassan a végére érek és a kezembe foghatom.Sztem minden nőnek át kellene ezt élnie,én nem azt mondom,hogy egyszerű de pl az elején lévő émelygésekre nem is emlékszem már szinte és azért ez a 10holdhónap(10*4hét ,ennyi a terhesség)ez nem csak a babának felkészülés az életre hanem nekünk is anyáknak,mert az első harmadban szinte semmi külső jele a babának inkább a 3dik harmadban tudatosul igazán mikor már mocorog és akkor vannak lelki hullámvölgyek,de a vége ugyan az,megszületik a babánk aki belőlünk lett a mi vérünkből és olyan ösztönök jönnek elő amiről nem is gondoltuk volna,hogy létezik.És nem csak egy baba születik hanem egy anya is és egy apuka is,és ezt sem szabad elfelejteni.Ha majd a pároddal úgy döntötök,hogyvállaltok babát meglátjátok milyen csodás lesz ,mind a terhseeég mind az utánna jövő új élet.Minden megváltozik és nem szabad görcsösen viszonyulni az újhoz,más lesz de ugyan olyan szép vagy még szebb.De csak akkor vállaljátok be ha tényleg úgy érzitek felelősséget tudtok vállani érte,mert ő csak rátok lesz utalva már onnantól.

REmélem segítettem és kívánom ,hogy éld át majd te is ezeket a szép perceket,heteket ,hónapokat és éveket:)36hetes kismama

2008. jún. 12. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi hogy ezt leírtad. Még várunk kb 1-2évet, de én már annyira szeretnék babát hogy hihetetlen, és ahogy leírtad, nagyon jó lehet. További jó babavárást, és egészséget kívánok nektek.
2008. jún. 12. 22:52
 3/4 anonim ***** válasza:
FANTASZTIKUS!!!!!!!!!!!!!!!!
2008. jún. 13. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia

én még csak 5 hetes vagyok, de fantasztikus érzés. Persze még nem érzed a bébit, csak azt, h fáj a melled, esetleg egész nap émelyegsz. én imádom ezt az érzést. a világ legcsodálatosabb dolga terhesnek lenni. Egyszerűen fantasztikus és hihetetlen ahogy 2 parányi láthatatlan sejtből lesz majd egy kb 50centis bébi. Én folyamatosan bújom a könyveket meg a netet, h mikor mi történik vele, és felfoghatatlan hogy amikor még csak 2 milis már akkor is van karja, arcoskája és valamiféle agya (persze ezek még csak kezdemények) ezek akkor milyen picurik lehetnek??? sztem a terhesség és a fogantatás a természet egyik legnagyobb csodája!!!

2008. jún. 13. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!