Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 9 hetes terhes vagyok,2....

9 hetes terhes vagyok,2. babónkat vájuk! Nem vagyunk dúsgazdagok, de minden nap van mit tenni az asztalra. A kisfiam júliusban lesz 3 éves. A család nem örül a babának, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem tervezett baba a 2. ( vagyis egy kicsit későbbre terveztük ) Semmiképpen nem szerettük volna elvetetni a párom is örül neki. Egyetlen egy gond van a párom családjával lakunk egy városban és ők egyátalán nem örülnek a babának. Sőt... ez engem annyira bánt, hogy egész nap csak sírok. Nem tudom ezt, hogy lehet elviselni vagy hogy tegyem magam ezen túl. Azt mondják azért estem teherbe, hogy ne kelljen visszamennem dolgozni és ez nagyon bánt! Az én szüleim nagyon messze vannak tőlem és nagyon egyedül érzem így magam. Mit mondhatnék az anyósoméknak vagy hogy legyen ismét régi a kapcsolatunk? ( hozzáteszem eddig kiváló kapcsolatunk volt amíg meg nem tudták hogy ismét babánk lesz)

2013. ápr. 2. 10:38
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is így volt, annyi különbséggel, hogy az első gyerekről akartak lebeszélni. Második terhesség volt, de az első elment, már akkor is megkaptam, hogy minek gyereknek gyerek (20éves voltam akkor, nem a nyakukra szültem,mert 2éves munkaviszonyomvolt már akkor) meg még fiatalok vagyunk előttünk az élet stb stb. Amikor elvetéltem mindenki nagyon sajnált, de mellette meg örültek. Rá egy évre megint terhes lettem, ő nem volt tervezett baba,mert előléptetés előtt álltam, de ha jönni akar, jöjjön. De akkor is megkaptam amit elsőnél. Na amikor elegem lett kikeltem magamból, hogy a MI gyerekünk lesz, ez pedig az ÉN életem és majd ÉN eldöntöm mikor és kinek szülök. Ha valakinek nem tetszik nem kell elfogadni, de látogatni se. Akkor bár húzták a szájukat, de elfogadták és imádják a fiamat. Most ismét terhes vagyok, 1 évvel későbbre terveztük, de most akart jönni. Most annyira nem volt szájhuzogatás,de láttam nem tetszett nekik, pedig eddig folyamatosan azt hallgattam mikor jön a tesó, mert a kis korkülömbség a jó. Most 3 éves a fiam.
2013. ápr. 2. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

A kedves párodnak szülöd a babát, nem a családnak. Akinek nem tetszik, fityiszt az orra alá! :) Ne is foglalkozz mások véleményével, ez a ti magánügyetek. Nálunk is véletlen csúszott be a baba, és eszünk ágában sem volt elvetetni. Pedig itt vagyunk, hogy építkeznénk, és az idő még mindig nem engedi, pedig sietni kéne. A családon és a munkahelyemen kívül senki nem tudja, hogy véletlenül jött, mert senkinek nincs köze hozzá.

Rá se ránts a rosszakarókkal, inkább mondd meg az anyóséknak, hogy "Kedves mama, tisztelettel jegyzem meg, nem neked szülöm a babát. Ha nem tetszik, sajnálom, de eleve szerettünk volna kistesót, és inkább örülünk, hogy probléma nélkül fogant meg. Hát nem sokkal jobb így, mintha hosszú évekig kéne próbálkozni??"

Udvarias, kedves, és nagyon nem tud ellenkezni.


Én kívánom nektek a legjobbakat!

20 hkm

2013. ápr. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!