Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 4 hetes terhes vagyok még...

4 hetes terhes vagyok még csak, de a család már most megőrjít. Volt így más is? (házasság)

Figyelt kérdés

4 hetes terhes vagyok. Nem vagyunk házasok a Párommal, együtt vagyunk 3 éve, két éve együtt is élünk, viszont ez így jó Nekünk, nem akarunk összeházasodni. A család viszont ezt nem nézi jó szemmel. Nem értik meg, hogy miért nem akarjuk, hogy ez nekünk hogy lehet így jó, amikor jön a baba. De én inkább gyerekszoba felújításra, ruhácskákra, bútorra, babakocsira költeném a pénzt. De nem is a pénz a lényeg, egyszerűen nem akarunk összeházasodni. Nem azért nem nem szeretjük egymást, egyszerűen nem akarjuk és kész. A babát terveztük, de esküvőt nem tervezünk. Hogyan tudnám ezt velük normális hangon (nem veszekedve) megérteni, hogy ne legyen családi oltári nagy botrány (ha még lehet ezt fokozni)? Köszönöm a segítségeket, tapasztalatokat!

4+5 hkm


2012. dec. 27. 09:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi is ugyanígy voltunk, együtt éltünk évekig és nekünk is folyton az esküvő volt a téma. Én szépen elmagyaráztam mindenkinek, hogy még nem érzem készen magam a házasságkötésre, mert az nagyon komoly dolog. Megértették. 3 évig éltünk együtt, mire azt mondtam, hogy legyen esküvő, de csak azért, hogy a születendő gyermekem házasságban foganjon. Egyébként nekünk nagyon kis esküvőnk volt, csak a szűk családdal. Manapság már egyébként sem divat a nagy lagzi.
2012. dec. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt a téma családlátogatáson. Hiába magyaráztam, hogy ha nekünk esküvőnk lesz, annak meg szeretném adni a módját, nem a lagzi miatt, hanem a fehér ruha, virágok, vacsora miatt. Akkor már ne legyen az, hogy bemegyek utcai ruhába, semmi díszítés. Én azt is megkaptam, hogy törvényen kívüli lesz a kisfiunk. Hát lehet, hogy most visszatetsző, de én nem igazán akarok találkozni a rokonságommal egy darabig.
2012. dec. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod velük megértetni!

Nekik más a fontos, nekik jelent valamit a házasság!

Régen az ő korukban akit nem vett el a fiú, miután teherbe ejtette a lányt, az a lány egy r...c volt, a gyereket is csúfolták!

Ha nem házasodtak össze, a szemükben nem

Lesztek család!!!

2012. dec. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Golan Trevize ***** válasza:
72%

Nem az esküvő miatt lesz egy család család, de azt én sem értem, hogy ha családként akarnak valakik együtt élni, miért nem házasodnak össze?

Persze ettől még nem piszkálnám őket, mert az ő döntésük, csak nekem is furcsa gondolkodás.

2012. dec. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A sógornőmék 1o éve élnek együtt esküvő nélkül,az első gyerek 1o éves a második kettő,jó nekik igy.Persze eleinte nagy botrány volt és ellenségeskedés,de mára rá jött a rokonság hogy úgy is azt csinálnak amit akarnak.Szerintem ne hagyd magad, évekig is eltarthat nekik ezt el fogadni,de a te életed (tietek)és éld úgy ahogy te akarod,ők sem fogják a te kedvedért átalakitani az életüket.És ki tudja ,lehet hogy idővel meg gondolod magad.Sok sok türelmet a családhoz és örömet a babához
2012. dec. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy írtatok!
2012. dec. 27. 14:53
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is 3 éve élünk együtt, és igaz mi terveztünk esküvőt, de mikor rájöttünk, hogy mennyibe is kerülne, akkor letettünk róla... :(

Sajnos van pár tartozásom amit, szeretnék rendezni mielőtt, összeházasodnánk, mert nem szeretném, hogy a lakás odalegyen...

Most jön a baba, és kérdezte anyukám is, hogy lagzi?

De elmondtam neki, hogy amíg a tartozásaimat nem tudom kifizetni, és amíg nem lesz meg az új ház, addig nem lesz lagzi, akkor is csak egy olyan kis eljegyzés szerű kis családi összejövetel :D

Nekem hamar felfogták, mivel nálunk a szülőknek sincs túl sok pénze, ezért nem várhatunk segítséget, de nem is nagyon feszegetik a témát :)

2012. dec. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!