Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen nagyszülők lesznek így?

Milyen nagyszülők lesznek így?

Figyelt kérdés
Ma a párommmal szülésfelkészítő tanfolyamon voltunk. A szülei 3x csörögtek oda telefonon és a párom ki-be rohangált a teremből emiatt. Én pofátlanságnak tartom, hogy még ezt sem tartják tiszteletben, a páromnak is meg mondtam a véleményem erről. Bezzeg ha én hívom nem ugrik a telefonhoz... :-( Természetesen neki áll feljebb én meg vagyok a bunkó! Én jogosnak érzem a felháborodásom, mivel más párok is voltak jelen és zavarta az előadást. Szerintetek, ha meg lesz a baba akkor is zaklatnak majd a telefonálgatással? Mert akkor költözhet apucihoz meg anyucihoz a 40 éves fiúk... :-(
2009. szept. 19. 19:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Eleve ott kezdődik, hogy ha én tanfolyamon/előadáson/orvosnál stb vagyok, kikapcsolom azt a szart, mert rohadtul idegesítő, ha belepofázik a menetbe.Már itt bukott a dolog. Azért néhány illemszabályt a párodnak még meg kell tanulnia. Meg anyósodéknak is. Igen, igazad van költözzön akkor haza, ha egy órát nem bír ki az anyja nélkül:S Annyira gáz mikor egy faszi így félre van nevelve :S
2009. szept. 19. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Tényleg egy elkényeztett egyke gyerek, anyuci szemefénye. Még miután letoltam azt mondta nekem, hogy ebből még komoly vitánk lesz. Mondhatnám nagyon fontosak a szülők ilyenkor amikor ő maga is az lesz. Én az anyámmal két hetente ha beszélek és nem azért met rossz a viszonyunk hanem mert nincs rá szükségem. Egy utcára lakunk a szüleitől, egy helyen dolgozik az apjával, napi kapcsolatban vannak, de ki nem hagynák a reggeli ébresztőt a telefonnal, ez az idióta meg ugrik ki az ágyból, mint egy hülye :-( totál ki vagyok és 9 hét múlva szülök!!!!!!
2009. szept. 19. 19:14
 3/13 anonim ***** válasza:

Jézusom!!!TE szegény!Hát azért nagyjából tudom mit érzel mert nekem igaz csak anyósom ilyen de más szempontból és hála az égnek az én párom ha nekem van igazam kiáll mellettem.Képzeld a múltkor elkezdett okoskodni (anyósom) hogy nehogymár majd pólyába tegyem a gyereket.ÉN meg mondtam de pólyába lesz és kész.Jajjj hát az ő unokája stb.Én meg mondtam jaj képzelje hát az én gyerekem.És ha ő eljön és pólyába lesz kiveszi.Mondtam neki akkor el is lehet felejteni mert bezárom az ajtót és akkor be sem jön.Na akkor erre mondta hogy tudtam olyan leszel mint az Edina (a másik menye aki egy idő után tiltotta tőlük a gyerekeket).Látta a párom hogy kezd az agyam eldurrani és mondta neki hogy hagyja rám majd én tudom hogy mit hogyan szeretnék és majd had jöjjek én rá a dolgokra és nem kell beleszólni.A másik hogy azt mondta hogy az első két hetet engedi nekem hogy teljek el a babával és utánna jön érte és elviszi magához egy időre és később meg visszahozza.Na erre meg nem szóltam semmit úgy vagyok vele előre nem vitázok majd úgy is rájön hogy nem úgy lesz ahogy ő elképzeli.Még a fia is kiakadt hogy mit akar,csak nemképzelte hogy egy kéthetes gyereket majd ő csak úgy a nagy hidegben hoz-visz.

Bocsi hogy hosszú lettem de remélem egy kicsit legalább eltereltem a figyelmed.Fel a fejjel és kitartást és legyél határozott.

32 hetes km.

2009. szept. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Te jó ég, micsoda egy ostoba nőszemély az anyósod. Ehhez képest az enyém még ugyan nyugis.Én is vettem pólyát, de itt németben szerintem nem is ismerik. Ha az én anyósom el akarná vinni a gyerekemet, már most késsel fenyegetném! Borzalom, hogy ezek az öregek hogy meg tudnak butulni. Remélem én enm leszek ilyen soha! Minden jót neked is :-) és anyósmentes napokat!
2009. szept. 19. 19:59
 5/13 anonim ***** válasza:
80%
Képzeld, én 39 éves vagyok, van egy 12 éves fiam, 15 éve remek házasságban élek és a szüleim naponat 4-6x hívnak, felváltva. A férjrm néha agyvérzést kap tőle, pedig már volt ideje megszokni. Őket sem zavarja, hogy éppen hol vagyunk vagy mit csinálunk. Ami viszont tény, hogy a gyerekünkre szinte 5 napos kora óta nagyon sokat vigyáztak. Emiatt tudtunk mi sokat dolgozni, sokat együtt lenni. Szóval, mielőtt teljesen megszakítod velük a kapcsolatot, ezt is gondold át. Nagyon sok fiatal pár avn úgy, hogy nincs semmi segítségük a gyerek megszületésekor és erre rá is megy a házasságuk. Bocs, ha nem voltam elég megértő, csak akartam egy másik aspektus is leírni. Boldog babavárást Neked!
2009. szept. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Én 32 múltam, szóval nem vagyok túl fiatal. 1000km-re lakok a saját családomtól, de már 18 évesen elköltöztem és a saját lábamon álltam mindig is! Ha egy teszevesze szerencsétlenség lennék a páromnak sose kellettem volna, mertőt ki kell szolgálni mint egy királyt, bár én választottam ezt a pasit, de a szüleiből már nem kérek köszi. Megértem ahelyzeted és persze elfogadom a másik oldal véleményét is, mert az is hasznos. De nekem az anyám sose szólt bele az életembe és én így nőttem fel, ezért nem értem meg hogy a 40 éves pasim miért nem rám és a leendő gyrekünkre fordítja azt a pár órás előadást! Ez a bajom, amúgy meg nem tiltom el tőlük, de nem vagyok rájuk szorulva! És a többi párt is zavarta a telefonálgatás, főleg, hogy még a folyosóról is behallatszott az egész, nekem csak ennyi a problémám. És ezt nem nézem el senkinek sem.
2009. szept. 19. 20:19
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát együttérzek veled. Nekem ugyanez a helyzetem. A páromra aki 35 éves az anyja meg az apja minden nap rátelefonál legalább egyszer, hogy "hol vagy, és mikor jösz haza?". Még most is, hogy 6 hetes terhes vagyok. Ő meg inkább még mindig otthon lakik. Már ott tartok, hogy a gyerekemmel nem fogja ezt csinálni, hogy ha van kedve akkor hétvégente velem van egyébként meg az anyjáéknál alszik, inkább felnevelem egyedül, de a gyerekemnek nem akarom azt a csalódást amit én átélek, hogy várja apát, de ő mégsem jön, mert inkább anyukával, meg apukával van. Fú nekem ettől a családtól van hányingerem, nem a terhességtől
2009. szept. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Sziasztok,sajnálok mindenkit de ugy látszik ez senkit nem kerül nagy ritka ha a nagyszülök rendesek,nekem a mostoha aposommal vannak bajaim német származású egyke gyerek azthiszi övé az egész világ és mindent tud az én családomban pedig az én nagymamámmal vannak vitáim,hogy pl:rékli meg kising tma.Állandoan ezzel fáraszt és h majd ö ugyis megveszi neki én megmondtam h ugyse adom rá szal felesleges kidobni a pénzt persze ezen megsértödött az apósom a másik fele arrol inkább nem is mesélek elég annyit tudni h a sogornöm két gyermeke csak akkor látja nagyanyját ha épp nállunk vannak nyaralni.szeretnek okosabbak lenni és nem fogadják el h mi is szülők leszünk.Nekem hála istennek az anyukám nem ilyen 1 utcával arrébb lakik töllem ha bármi bajom van jön rögtön és ha megszületik a pici csakis miattam meg a pici miatt lessz itthon 2 hétig h segitsen mindenben de kikötötte h nem ö fogja csinálni a tennivalókat csak itt lessz ha bizonytalan vagyok vmiben vagy nemtudok vmit akkor ö majd segit.Sztem igy kéne felfogni mindenkinek minden nagyszülönek és rokonnak.Na meg a vadidegeneknek is mert azok is tudnak ám lépten nyomon beleszolni a dolgokba,üdv és jó babavárást és ne hagyd magad!36h km
2009. szept. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Gondold el nekem 3 házzal arébb laknak tölünk már most rosszul vagyok meg az idegbaj elkap ha arra gondolok mi lesz ha megvan a baba.Ráadásul mivel párom szülei kénytelen vok elviselni.Ő meg nagyon kevesett va itthon mert soförködik.Ugyhogy nekem kell öket eltürnöm .Én ha panaszkodok mindig én vagyok a hibás mert már megint hisztizel.Mindig ez van a fejemhez vágva.Meglesz a baba szerintem lesz majd még háborum velük mert majd mindenbe csak bele akarnak szólni.SEGITSÉG!!!!!!!!!Boldog baba várást!33km
2009. szept. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 10:49-es válaszoló!

Én a második válaszoló vok.

Hát ezen a réklin és kisingen jót "mosolyogtam" mert az én anyukám és apukám is állandóan ezt hajtotta hogy kell rékli meg kising meg stb. stb. Én mondtam nekik hogy dehogy kell,atya gatya mondom ma már ez nem divat.De ők akkor is hajtották a magukét.Na aztán amikor elmentünk a babucira vásárolni (a férjem épp dolgozott) anyám megszólal a boltba hogy kising meg rékli van?Erre a csaj ránéz és mosolyog: hát ilyen nálunk nincs,nem nagyon lehet már kapni.Na és akkor mondtam neki na látod anyukám mondtam neked ez már nem divat.Na akkor látta be hogy jol van na ő még le van maradva.Úgyhogy azóta sem hallom a rékli,kising változatot.De aztán lehetséges hogy lehet még kapni de szerencsémre a csaj a válaszával anyámat "leállította". Különben én sem adnám rá.

Boldog babavárást mindenkinek!

2009. szept. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!