Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ezek a fájdalmak utalhatnak...

Ezek a fájdalmak utalhatnak valami problémára, illetve jelenthet gondot, ha még "túl fiatal" a terhesség? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
2 napja voltam a nőgyógyászomnál, mert 15.-én kellett volna megjönnie a mensesemnek, ami elmaradt. 2 tesztet is csináltam, egyiket az elmaradt menses 5.napján, másikat 5 nappal később. Mindkettő pozitív lett. Orvosom csak kézzel vizsgált meg és azt mondta, tapintással még nem is tudná szinte megmondani, hogy terhes vagyok. Adott egy hetet, ezután kell visszamennem és megnézni majd UH-n is. Viszont azt mondta, a terhességi teszt kizárólag akkor +, ha terhesség fennáll, nincs fals eredmény, max értékelhetetlen. Jelenthet problémát, hogy ennyi idővel az elmaradt menses után még nem 100%-ig tapintható a terhesség? Másik kérdésem, hogy elég sűrűn érzek menstruációs görcsökhöz hasonló fájdalmat. Leginkább reggelente, de napközben is. Nem kibírhatatlan fájdalom, de mégis jelentkezik olykor. Pecsételő vérzésem sosincs, még csak "barna folyásom" sem. Pici talán több a folyásom, amiben semmi rendellenességet nem észlelek. Sem szaga, sem állaga nem változott negatív irányba.
2013. márc. 29. 02:57
 1/4 anonim ***** válasza:
Ne aggódj, biztos minden rendben van. Amúgy elég egy fura doki, mert először hüvelyi UH-t szoktak csinálni. Vagy vársz egy hetet, de én elmennék egy másik orvoshoz a helyedben. De a görcsök miatt se aggódj, nekem is volt ilyen. Szép babavárást. 25 hkm
2013. márc. 29. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem van egy 2,5 éves kislányom és most 6-hetes terhes vagyok nekem is szokott görcsölgetni a hasam.Ilyenkor,ha nem akar pár perc alatt mulni akkor veszek be magneb6-ot és lepihenek. Nyugi ez ilyenkor természetes. Pihenj sokat ha tudsz és ne aggódj túl sokag! ;)
2013. márc. 29. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok orvos, de úgy tudom, tapintani a terhességet a 2. kimaradt menzesz táján lehet csak (ez a régi módszer), viszont az 5.-6. hét környékén szoktak hüvelyi ultrahangot csinálni (ún. 0. ultrahang) szimplán, hogy megállapítsák a terhesség tényét és hogy kizárják a méhen kívüli terhességet.

Az enyhe menzesz-szerű görcsök az első hetekben (és néha havonta visszatérően az egész terhesség során) teljesen normálisak. Még nagyon sokszor lesz mindenféle itt szúr, ott fáj érzésed, ahogy nő a méhed. Szedhetsz magnéziumot.

2013. márc. 29. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem gond, ilyenkor még annyira pirinyó a baba, hogy sokszor ultrahangon sem látják! A menstruációs görcsök pedig teljesen normálisak terhesség elején! És a sok folyás is!
2013. márc. 29. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!