Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Antibiotikum szedése árthat a...

Antibiotikum szedése árthat a magzatnak?

Figyelt kérdés
Úgy tűnik tüszős mandulagyulladásom van, nagy valószínűséggel antibiotikumot kapok rá holnap. Azonban ma teszteltem halvány pozitívat, szóval lehetséges, hogy terhes vagyok. Ilyen fiatal terhességnél már átmegy a gyógyszer? Nem tudom melyikkel tennék rosszabbat, azzal, ha nem szednék antibiotikumot, vagy ha szednék :(

2012. júl. 22. 23:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
48%
Gratulálok!Nem,nem megy át,mivel még nincs kapcsolat az anya és a magzat között.Különben pedig,sokkal többet ártasz,ha nem szeded be,amennyiben KELL!Az antibiotikumok nagy része-leginkább a penicillin származékok-bizonyítottan semmiféle káros hatással nincsenek a magzatra.Nekem a 8. héten és a 17. héten is muszáj volt szednem,voltam genetikusnál,jobban megnézték UH-on is,és semmi baja.2gyerekes+30hkm
2012. júl. 22. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%
szólj az orvosnak hogy pozitivat teszteltétl, ö tudni fogja mit lehet és mit nem. Amugy nem megy még át 6. hét elött semmi, de nem ajánlatos szerintem akkor sem.
2012. júl. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
32%
Nem értek egyet az előttem szólóval. Minden antibiotikum átmegy, és különösen az első 3 hónap kritikus, így mindenképp mondd el az orvosnak a terhességet, és vannak más módok is. Max hosszabb ideig kell küzdened a betegséggel, de nem éri meg kockáztatni emiatt.
2012. júl. 22. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, légyszíves ne pontozzátok le egymást!
2012. júl. 23. 01:29
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

A 3. válaszoló nagyon "jól informált",mit ne mondjak.Az,hogy esetleg a baba el is mehet,mert az anyuka kezeletlen marad,az persze nem számít!De itt van pár link a biztonságos gyógyszerszedésről(orvosi vélemények):

[link]

[link]

És itt van kiollózva(csak az Ő válaszaival) a Czeizel doktor véleménye erről a gyógyszer mizériáról:De. Czeizel Endre (genetikus professzor): Nagyon szomorúan hallgattam ezt a történetet. Itt lényegében elpusztítottak érdemtelenül egy embert. Tudniillik ma jelenleg Európában 8200 gyógyszert forgalmaznak, és 28 olyan gyógyszer van, a 8200-ból, ahol igazolt az emberi magzatra való ártalmasság. 1996 óta az Európai Uniónak van egy szakértői bizottsága, ez hét tagú ember, ennek én is tagja vagyok, minden évben végig vesszük az Európában forgalmazott gyógyszereket és ennek a testületnek az álláspontja, hogy tudományos bizonyítékát 28 gyógyszer esetében van. Elképzelhetetlen, hogy kenőcs, cseppek, kívülről, tehát a bőrön, vagy nyálkahártyán keresztül felszívódhat olyan mennyiség, hogy az, fejlődési rendellenességet okoz. Itt ugye szteroidról volt szó. A szteroid sajnos benne van az orvosi tudatban, hogy hűha, az lehet, hogy veszélyes, mert például egérben szájpad hasadékot okoz, de egészen biztosan tudjuk, hogy emberben nem növeli a fejlődési rendellenesség kockázatát. A nagyon nagy baj az, hogy az egyetemen minket megtanítanak arra, hogy a halántékcsonton hány bigyó van. Nem tudom miért, de például azt a 28 gyógyszert, mondjuk évente nem tanítják meg az orvosoknak, az orvostanhallgatóknak, és az orvos továbbképzésben, hogy most melyik az, ahol tényleg bizonyíték van arra, hogy fejlődési rendellenességet okoz, és akkor a szegény orvos is csak ezekről a félrevezető információkból indulhat ki, ami rá van írva a gyógyszer használati utasítására, amely az én véleményem szerint egyértelműen egy nagyon nagyon tisztességtelen önvédelme a gyógyszergyáraknak. Csak azért, hogy őket hagyják békén, ugye hiszen ha rá van írva, akkor ők mindenfajta jogi védelmet élveznek, és ugye tudni kell azt, hogy valóban 100 kisbaba közül négy rendellenesen születik, és ugye amikor megkérdezi az a kétségbe esett édesanya, aki mondjuk ajakhasadékkal hozta világra gyerekét, hogy doktor úr mitől van, hát a doktor nem nagyon tudja, de visszakérdez, nem szedett valamim gyógyszert? 100 asszony közül 91 szed gyógyszert terhesség alatt. És akkor az orvos azt mondja, hát lehet. És ugye akkor elment az ügyvédhez, ebből per volt, ugyan a pert megnyerte a gyógyszergyár, mert akkor megkérik a szakértőket, de az két évig tart, sok pénzbe kerül, közben a Blikk megírta, hogy már megint micsoda botrány. 84 óta van egy hallgatólagos megegyezés a nagy multinacionális gyógyszergyáraknál, hogy a legegyszerűbb minden gyógyszerre ráírni, hogy terhesség alatt jobb nem szedni.Én örülök. Örömmel hallom, hogy most már a képzésben benne van, de én tényleg azt tapasztalom, hogy, és most az orvosokat védem egy bizonyos fokig, hogy akikkel én beszéltem, idősebb, közép korosztállyal, tényleg felkészületlenek. Például itt van ez az első trimeszter, tehát, hogy a terhesség első három hónapja az borzasztóan veszélyes a gyógyszerszedés szempontjából.Na most ez egy teljesen idejét múlt butaság. Tessék végiggondolni. Ugye a terhességet az utolsó havi vérzés első napjától számítjuk, vagyis az asszony az első két hétben nem is terhes.Mert nem tudjuk honnan máshonnan számolni. És akkor a 3. , 4. , amikor az a kis magzatkezdemény vándorol a petevezetékben, majd beágyazódik a méhben és a 29. nap az, amikor sejtek elkezdenek specializálódni, a 3. és 4. héten őssejtek vannak. Az őssejtek mindenre képesek. Akkor, ha valami nagyon drasztikus hatás éri a magzatot, eltűnik, egy-két napot késik a havi vérzés. Általában senki se tud róla. De az összes többi totálisan regenerálja. Teljesen egészségesen születik. Vagyis az első hónapban semmifajta rendellenesség nem alakulhat ki. Tehát például ezt borzasztóan meg kéne tanítani az embereknek, hogy a kimaradt havi vérzés előtt semmifajta külső ártalom nem tud rendellenességet okozni. Tudniillik azért sajnos a várandósságok nagy része az nem tervezett. Tehát a nő arról jön rá, hogy várandós, hogy kimaradt a havi vérzés. Akkor elkezd gondolkozni, hogy Jézus Mária múlt héten volt a férjem szülinapja, hogy berúgtunk, ilyen gyógyszert szedtem, olyan betegségem van, elmegy a körzeti orvosához, és azt mondja Jézus Mária, hát a legérzékenyebb első hónapban, na hát. Pedig az első hónapban semmifajta fejlődési rendellenesség nem alakulhat ki.

Lendvai Béla (műsorvezető 2): Amit Önök említettek 28 készítményt, ezek milyen jellegű gyógyszerek? Milyen betegségekre kapják a páciensek?

Dr. Czeizel Endre: A legtöbb az epilepszia ellenes gyógyszer. Az egy olyan gyógyszercsoport, amely, mondjuk hatan vannak rajta a 28-as listán, ez megint persze egy nagyon kényes kérdés, mert ezeknek a döntő többsége nagyon kis kockázatot okoz, 1-2 százalékot. És sokkal nagyobb baj lenne, ha egy epilepsziás asszonyt mondjuk nem kezelnek, mert akkor jön a rohamozás, és a rohamozás sokkal inkább árt. És az egész problémának, mi most fejeztünk be egy hét országot magába foglaló Európai Uniós vizsgálatot, és a legkeserűbb tapasztalata az volt, hogy ma tízszer nagyobb kárt okoz a magzatnak, hogy az édesanyát a szükséges esetekben nem kezelik. Mert van egy hüvelyi fertőzése, de nem adnak gyógyszert, akkor erre fölmegy a fertőzés a magzatra, bajt okoz. Asztmás, nem kezelik, oxigénhiánya lesz, magas vérnyomása van, nem kezelik, toxémiája lesz. Tehát ma azt látjuk, hogy teljesen átestünk a ló másik oldalára. Ma mindenki csak a veszélyekről beszél és elfelejti, hogy az anya, ha beteg, akkor szükséges kezelni, mert ez a magzat érdekét is képviseli.

Bizonyított tény, hogy az állatkísérletek eredményei emberre semmit nem jelentenek.Ugye, ahogy mondom, hogy a szteroid egérben szájpad hasadékot okoz, az Aspirin az fejlődési rendellenességet patkányban, ezzel szemben a Contergan, ami a legsúlyosabb emberi fejlődési rendellenességet okozó gyógyszer volt eddig, az viszont állatkísérletben nem. Viszont nincs igaza a szakértőnek abban, hogy nincsenek emberi adatok. 1973 óta van egy világrendszer, 3, 2 millió születést monitoroznak jelenleg a világon, minden évben, és összeadjuk az adatokat, hogy a különböző országokban a fejlődési rendellenességek gyakorisága hogy alakult. Magyarországon van 22850 rendellenes gyerek, akit 38151 egészséges gyerekhez hasonlítunk és 56 gyógyszer esetében tudtuk egyértelműen igazolni, hogy semmifajta fejlődési rendellenességet nem okoz. Csak azért 56 gyógyszer, mert ennyire volt kapacitásunk, tehát ez abszolút nem igaz, hogy nem állnak rendelkezésre az adatok. Itt inkább az a baj, hogy ezekről az adatokról a gyógyszerellenőrző, gyógyszerszabályozó hatóságok vagy nem vesznek tudomást, vagy túl lassan reagálnak, és ha már egyszer kimondják egy gyógyszerre, hogy c, vagy d, vagy x, mert tudniillik ezek azok, amikor a várandóság alatt nem helyes, vagy nem szabadna használni, ezt rettentő nehéz megváltoztatni, és ez egy borzasztó dilemma, ahogy ez a hölgy is elmondta, ugye ma nagyon kevés kisbabát akarnak, azt nagyon egészségesre akarják. Hiszen egy gyerek, egy fogyatékos gyerek megpecsételi a család sorsát, és amikor ezt így hallják ezt a bizonytalanságot, ezzel óriási kárt okozunk lelkileg, és hát hozzájárulunk, asszisztálunk emberi magzatok elpusztításában.

"Röviden" ennyi.Úgy gondolom azért a Czeizel doktor HITELES szakértő!

2012. júl. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
49%

Annyit azért elmondanék az okosoknak, hogy van olyan, hogy valaki tervezi a terhességet. Ha pedig már volt vetélése akkor az első 3 hónap nagyon fontos. Nemcsak azért, hogy ne legyen fejlődési rendellenessége, hanem, hogy egyáltalán beágyazódjon. Ilyenkor, ha az ember babát szeretne, akkor ennek rendel alá mindent.


Mérlegelni kell, melyik fontosabb, és csak a legszükségesebb esetben kell gyógyszer, abból is a megfelelő, és a megfelelő mennyiségben. Ezt tapasztalatom szerint az idősebb orvosok tudják.

2012. júl. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Pedig az 5. válaszolónak van igaza (vagy Czeizelnek, ha úgy tetszik).


A 6. hétig jóformán semmilyen biokémiai kapcsolat nincsen anya és embrió teste között, tehát a "sérülékeny" 12 hét lényegében a 6-12. hetet jelöli. Azok az ártalmak, amelyek a 6. hét előtt teratogének, nem antibiotikumok hatására jelentkeznek, hanem pl. nagy dózisú besugárzás, és pl. A vitamin miatt.


Az antibiotikumok egyébként is érdekesek, ugyanis adott esetben az egész terhesség alatt szükséges adnunk őket (pl. toxoplazmózis). Jelenleg kétféle antibiotikumról tudunk, amely teratogén: ez a doxiciklin (halláskárosodást okoz) ill. a Ciprobay, de egyik szert sem adjuk jellemzően tüszős mandulagyulladásra.


Nem beszedni az antibiotikumot akkor, amikor szükséges, várandósság alatt őrültség, a szisztémás fertőzés ugyanis BIZONYÍTOTTAN károsítja a magzatot.


Tehát kedves Kérdező, nyilván nem biztos még, hogy antibiotikumot kell kapnod, de amennyiben igen, jelzed a pozitív tesztet, és vsz. a jó öreg Augmentin lesz a választás. Ez pedig abszolút nem teratogén, minden baktériumfertőzésre ezt használjuk várandós nőknél.


Sok boldogságot, és nyugalom!


(+1: ha lázad lenne, akkor mindenképpen csillapítsd, mert az viszont árt.)

2012. júl. 23. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
(És nem csak az idősebb orvosok vannak tisztában azzal, hogy milyen szereket lehet várandósság alatt szedni, sőt.)
2012. júl. 23. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
52%

SZia!

Nem olvastam a többi választ, csak szimplán válaszolok.

Azzal sokkal többet ártasz, hogy ha nem szednél rá semmilyen gyógyszert, mert a mandulagyulladásnak borzasztó szövődményei lehetnek, és az sokkal ártalmasabb, mint hogy szedsz öt napig antibiotikumot.

Másrészről az én dokim pont ma mondta (nekem arcüreggyulladásom van), hogy penicillin tartalmú antibiotikumot, ha nem vagyok rá allergiás, vagy érzékeny, akkor teljesen nyugodtan lehet szedni, fájdalom enyhítésére pedig Algopyrint.

Itt sokszor olvashatod, hogy ilyen-olyan fájdalom csillapítót neeeeee, mert ibuprofén/paracetamol tartalma van. Ki ezt ajánlja, ki pedig azt. Marha nehéz dönteni, hogy akkor most melyik a jobb vagy rosszabb. Legegyszerűbb: halgass a saját orvosodra.

Ha elmész fülorrgégészhez a mandulagyuszival, akkor mindenképpen említsd meg neki, hogy valószínűleg terhes vagy, erről feltétlenül tájékoztatni kell őt, és ő ennek megfelelő antibiotikumot fog neked felírni.

Ne aggódj, inkább arra koncentrálj, hogy minél előbb meggyógyulj!

Kiegészítésként még ajánlom ezt a teakeveréket (nekem nagyon sokat segített):

2 szelet gyömbérgyökér, 2 tk szegfűszeg, 1 tk szárított rozmaring (nem por), 1 ek kamillavirágzat, fekete teával leforrázva, tíz percig állni hagyva, 1 tk citromlével, talán egy pici mézzel. A hozzávalóknak mind gyulladáscsökkentő és fájdalomcsillapító hatása van. Nagyon erős kombó, szóval biztosan segíteni fog. Arra figyelj, hogy a citromlevet és a mézet akkor tedd bele, ha már hűlt egy kicsit, különben elfőnek a hatóanyagaik és semmit sem ér.


Jobbulást neked!


22 h km

2012. júl. 23. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! A doki tényleg Augmentint adott :) Jeleztem előre, hogy van esélye a terhességnek. Szerencsére nincs lázam, de természetesen rögtön csillapítom, ha lenne! Azt mondta pont időben jöttem, még nem durvult el annyira, hogy pár nap Augmentinnel ne lehessen kikezelni.
2012. júl. 23. 14:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!