Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 37 hetesen trombózis elleni...

37 hetesen trombózis elleni injekciók árthatnak a magzatnak?

Figyelt kérdés
2012. jún. 26. 23:03
 1/7 A kérdező kommentje:

Kicsit részletezem is:


Elestem, bokazúzódásom van, a sebész felírta a 10 napos inj.adagot, a nőgyógyász is egyetértett.

Mégis aggódom, hogy a babámnak ne legyen emiatt baja...

2012. jún. 26. 23:15
 2/7 anonim ***** válasza:
84%

Nagyon sok nőnek kell vérhigító injekciót adni a terhesség alatt, mert aki hajlamos rá, az a terhesség miatt még nagyobb eséllyel kaphat trombózist. Szóval van tapasztalat az injekcióval kapcsolatban, biztosan nem okoz problémát.

Én eltörtem a lábam 11 hetes terhesen, onnantól kezdve végig a terhesség alatt, és még utána is 6 hétig injekcióztam magam, a babám teljesen egészséges.

2012. jún. 27. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Szüléskor nem okozott gondot? És utána? Fokozottabban véreztél?
2012. jún. 29. 10:52
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem programozott császárom volt, aznap és előző nap nem adtam be az injekciót, de kérdeztem az orvost, hogy mi van, ha előtte megindulna és bennem van a gyógyszer, azt mondta, hogy nem okozhat nagy problémát, inkább az a lényeg, hogy a szülés utáni 1-2 napon kell elhagyni az injekciót. Utána viszont újra kell kezdeni, mert a szülés után a hormonváltozások miatt ismét nagy lesz a trombózis kialakulásának a kockázata.
2012. jún. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja és szerintem nem véreztem fokozottabban, bár nincs összehasonlítási alapom, mert első baba volt. Kb 4-5 napig volt erős vérzésem, utána már csak sima menstruáció szerű vérzés volt kb 2 hétig, aztán fokozatosan csökkent a mennyiség, kb az 4-5. hétig volt barnás folyás.
2012. jún. 29. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
2012. jún. 30. 08:53
 7/7 Levka Reina ***** válasza:

Nem lesz tőle baja. A Syncumar tabletta nem adható terhesnek, de ezek az ún. kis molekulasúlyú heparin injekciók igen.

(Én a terhességem 6. hónapjától adtam magamnak a szülés után még 2 hétig, mert trombózisom volt...)

2012. júl. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!