Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség és a trombózis! Mi...

Terhesség és a trombózis! Mi van ha trombózis gyanús vagyok? .

Figyelt kérdés

2 elhalt terhességem volt és most kivizsgálásokra járok. most éppen azt vizsgálják hogy trombózis gyanús vagyok e.Ha igen akkor mi történik?ha terhes leszek kell valamit szednem vagy injekcióznom kell magam?nehéz terhességem lesz?

ja és anyunak volt trombózisa akkor nekem nagyobb az esélyem hogy én is trombózis gyanús leszek !!


2010. jan. 24. 19:59
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Itt nagyjából választ kapsz a kérdéseidre.

2010. jan. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi itt tényleg mindent meg lehet tudni
2010. jan. 24. 20:41
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!


Sajnálom, hogy igy kellett megtudnod!

Nekem szerencsére hamar rájöttek, egy egyszeru vérvételbol ki lehet deríteni, nem tudom miért nem vizsgálják ezt minden nőnél...Igazábol nekem ugy derült ki, hogy még régen fogigátlot akartam feliratni és ott mondta a doki( akinél most szülni fogok), hogy nézessuk meg, mert mi van ha trombozisgyanu, bele is halhatok, vagy késobb a babám..Akkor elmentem a belgyogyászatra és ott mondták, hogy nem irathatok fel semmi hormonális cuccot, mert nagy baj lehet, pl egy vérrög elzár egy eret(karban,szivben, agyban..)

Annyi volt a kikötés, ha terhes lesze, amint megtudom menjek minél hamarabb nőgyógyászhoz.4 hetes voltam mikor elmentem(10-es tesztet csináltam)

De azt mondták várjak még 2 hetet.Mikor 6 hetes lettem, akkor elmentem megint az orvosi pairokkal a haemosztázisra vettek vért és azota kell szúrnom a vérhígítót, amit a belgyógyász állított be, attól függően mennyire súlyos a jahlam és testsúly alapján.Azóta minden nap szúrom magamnak a clexane-t.Nem vészes ki lehet bírni, szerencsére zsirszövetbe kell adni(comb, has, stb)

Nem tudsz vele bajt csinálni, legfeljebb ha eret talál fáj és belilul.Igaz a szuri csíp, de a pici megér ennyit!

Nekem már természetes, hogy minden reggel beadom.A napi dolgokat nem befolyásolja.Annyi, hogy 4 hetente mennem kell trombocitaszűrésre, ha valami gond van akkor állítanak az adagon, meg én részt veszek egy kutatásban ezzel kapcsolatban, ami annyibol áll, hogy a 12,24,36. héten meg a szülés után is, szuri elott megyek leveszik a vért, aztán ott beadom és rá 3,5 orára megyek visszaleveszik megint.Azt nézik, hogy a terhesség előrehaladtával kell e emelni az adagot, meg h változik a vér szerkezete.Meg nézik azt is h mennyit hizol és az változtat e a vér sűrűségen.Európa szintű a kutatás egyébként. Én szívesen segítek, hátha ezzel is megmentek babákat.Annyit adnak érte, hogy mivel itt mindig rengeten várnak vérvételre, tőlem soron kívül leveszik, ha megyek( ált. 2 ora lenne) meg kiirják a havi adagot.Ez nálam 3900 ft.Egyáltalán nem változtat a terhesség menetén, a pici sem érez belole semmit.Nyugi nem lesz semmi vész!!Szülés után 6 hétig kell adni!

Ha megtudod h baba van , menj azonnal!Ne hallgass senkire, ha nőgyógyász is azt mondja várj még vele, akkor is menj el, mert lehetőség szerint hamar el kell kezdeni.Biztosat meg a belgyógyászod fog mondani, hogy mit kell adnod és mennyit.Jah, muszáj a szuri, mert a tabletta magzatkárosító lehet.

Minden jót!



35 h km

2010. jan. 24. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!