Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal kismamák! (kb 18-23...

Fiatal kismamák! (kb 18-23 év) Csak én érzek ilyesmit?

Figyelt kérdés

Mikor megyek pl, nőgyógyász kontroll vagy UH.. Vagy mindegy milyen vizsgálatra... Csak rám néz furcsán a többi kismama? Olyan... nem is tudom... furcsán... kicsit feszélyezve érzem magam.. főleg mikor órákat kell várnom, hogy sorra kerüljek.

19 éves 22 hkm



2012. júl. 1. 18:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 23 éves vagyok, de nem foglalkozok azzal, hogyan néznek rám. Igazából nem is figyeltem eddig. Én boldog vagyok, a családom örül a babónak, más meg nem érdekel. Az én életem, úgy csinálom ahogy nekem jó. :)

29hkm

2012. júl. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
53%
19 éves vagyok én is és ugyan ezt érzem. Rám mindenhol érdekesen néznek, nem csak az orvosnál. Próbálj velük nem foglalkozni, és is ezt teszem. Boldog babavárást 33 hkm.
2012. júl. 1. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
58%

nem kell ezen meglepődni. Kitolódott a gyerekvárás a nőknél, az átlag 26-32 év körül szül először.Mert az anyagi, szociális életünk így teszi lehetővé, illetve mire találunk valakit akivel lehet. A férfiak is tehetnek erről részben, nem nagyon akarnak elköteleződni.

Ahogy összejön...


Boldog babavárást.

10 hkm -28 éves-

2012. júl. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%
Én még ugyan nem voltam nőgyógyászhoz de én is be vagyok attól parázva hogy hogy fog nézni az orvos. Nem voltam még nőgyógyásznál ez lesz az első. 18 éves vagyok és 6 hetes
2012. júl. 1. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A nőgyógyász sehogy nem néz. Neki ez a munkája, hozzászokott a nőkhöz. Neki mindegy, hogy 18 vagy éppen 38 a kismama. :)

Első voltam.

2012. júl. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Én is észrevettem, de nem annyira jellemző Nálunk. Illetve ritka alkalmakkor mikor az SZTK-s rendelőbe kell mennem ( egyébként magánorvosom van) ahol rengeteg kismama van, azt vettem észre, hogy ott mindenki néz mindenkit :) Kinek mekkora a pocakja, ilyesmi.


Egyébként engem nem zavar :) 22éves múltam, a 23-hoz közelebb vagyok, de persze aki elöször rámnéz biztos nem gondolja, hogy 7 éve párkapcsolatban élek, és házas vagyok.



26hkm

2012. júl. 1. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

22 évesen szültem az első babám, és én is tapasztaltam ezt. De sose negatívan, inkább csak rácsodálkoztak, hogy milyen fiatal vagyok. Laborvizsgálaton, szüléskor...

A 3. babámat 26 évesen szültem, akkor már még jobban csodálkoztak, hogy fiatal is vagyok, 3. gyerek is...


De ez tényleg csak annak szól, hogy ez manapság ritkább. A nődokim szokott avval viccelődni, hogy olyan fiatal vagyok, belefér még egy pár gyerek :D

2012. júl. 1. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Szia! Ên 20éves vagyok, 12+6 hetes. Ràm nem néznek furcsán az orvosok, aki meg megbâmul vagy a hâtam mögött megszòl, hidegen hagy. Ne foglalkozz ilyenekkel, èlvezd a kismamasàgot! Boldog babavârâst!
2012. júl. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 21 éves vagyok, és 14hetes kismama. Rám még nem néztek furcsán. Az első vizsgálaton az orvos gratulált, hogy milyen nagyszerű ennyi idősen gyereket vállalni, mert ahogy Ő mondta, "ez a legideálisabb kor a szülésre". Szerinte a fiatalon szülő nők teste hamarabb regenerálódik.

Szerintem se foglalkozz azzal, hogy furcsán néznek Rád. Ha, Te boldog vagy, akkor semmi értelme ezzel idegesíteni magad. Különben, senkinek semmi köze ahhoz, hogy Te és a párod mikor vállaltok gyereket. Ez a Ti döntésetek.

Jó babavárást, és kitartást a meleghez!!!

2012. júl. 1. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Én is így éreztem magam.

18évesen szültem, de 15évesnek néztek mindig.

Most sem jobb a helyzet. 19vagyok, 5hónapos múlt a lányom és amikor sétálok vele a városban akkor is látom, hogy hogyan néznek az emberek...

2012. júl. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!