Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megszállott kismamák? Ki...

Megszállott kismamák? Ki látott már ilyesmit?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm teljesen "meg van vadulva" azóta hogy megszületett a pici, teljesen fanatikus módon viselkedik vele és a többi emberrel is. A kislány 3 hónapos múlt, csak anyatejjel felhizlalta már több, mint 7kg-ra, az egész napja, az egész élete a szoptatás, a baba hízása körül forog. Ez még önmagában nem volna akkora gond, de képes a kertben félpucéran mellszívóval rohangálni. A vendégek előtt is úgy üldögélt, hogy egyik oldalon az elektromos mellszívó, a másikon a hagyományos kézi, a baba épp aludt. A fél fagyasztóládájuk tele van tejjel.

Emellett persze leszól mindenkit, és mindent jobban tud a 3 hónapos gyerek mellett. Már mindenki teljesen zavarban van tőle, hogy ennyire hivalkodóan adja elő ezt az egészet. Nekem is van babám, ő is anyatejes volt eleinte, és volt kis raktárkészletünk ínséges időkre, szóval nem vagyok "kívülálló". Ismertek ilyen kismamákat, akik tényleg ennyire fanatikus módon élik meg és tolják a világ arcába, hogy ők anyukák lettek ? Nem kötekedésre vagyok kíváncsi, csak tényleg érdekel, hogy mással is van-e ilyen.


2011. okt. 3. 08:38
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
79%

Sajnos én is ismertem jó néhány ilyen "überanyát" aztán megéltem azt is amikor kimondták a válásukat, vagy amikor kiderült, hogy már külön élnek.

És a gyerekeket is láttam felnőni,akiknek nem szabadott homokban játszani,mert koszosak lesznek, vagy bemenni a Balatonba, nehogy elkapjanak egy fertőzést. Láttam amikor összeomlottak, mert szerintük ők mindent megtettek, a gyerek mégis hisztizik,mint a "rosszanyák" gyerekei, és nem beszél, pedig ők "fejlesztették" napi 24 órában.

Aztán láttam azt is,amikor teljesen kimerültek 2-3 év múlva. Addigra egyedülállóak voltak, és hirtelen nem érdekelte őket a gyerek se többé. vagy teljesen rátelepedtek.

2011. okt. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Az ilyentől én rosszul vagyok!!!Nálunk is volt ilyen a családba:(
2011. okt. 3. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Láttam már ilyet,de nem tudom őket megérteni én se...
2011. okt. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%

Engedd meg, hogy picit védelmembe vegyem ezt az anyukát, legalábbis a felhizlalással kapcsolatban. Nekem 5 gyerekem van, a legkisebb 3 hónapos. Közülük 4-en 3 hónapos korukra megduplázták a súlyukat, ez azt jelenti ennyi idősen 7200g, 7600g és 7800g voltak, szintén csak anyatejen. Az utolsó előtti babám azonban csak 7 hónapos korára duplázott, utóbb kiderült, hogy felszívódási zavar miatt. A jól növő gyerkőceim is elkezdett egy idő után lassítani, és teljesen átlagos súlyú gyerekek, kamaszok lettek. Persze a pici még most is jó nagy a korához képest, hiszen csak 3 hónapos. Mindannyiukat igény szerint szoptattam, így Ők is, én is jól éreztük magunkat, és tényleg nem lettek kövérek, még ducik sem.

A fejéssel meg úgy voltam, hogy a tágabb család jelenlétében fejtem, ha muszáj volt, ugyanis akkoriban 1 szobás lakásban éltünk, a fürdőbe meg nem voltam hajlandó kivonulni.

Lehet, hogy az általad említett anyuka tényleg túlzásba esik egy kicsit. Nyilván tapasztalatlan, és igyekszik mindent maximálisan csinálni. Majd alább adja egy idő után, és beáll egy normális ritmusra. A helyében mondjuk én nem gyűjtögetném ilyen mániákusan az anyatejet, én inkább leadtam. Amíg Pesten laktunk jöttek érte, vidéken meg legális keretek között tejtestvéreket kerestem.

Azt azonban nehezen hiszem, hogy ez válóok lenne, ahogy az egyik hozzászóló írta. Ott valami másnak is lennie kellett.

2011. okt. 3. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Én el tudom képzelni, hogy válóok legyen. Ha mondjuk a férje sem ért egyet ezzel a hozzáállással és mellé még el is van hanyagolva.

Az a természetes, hogy az ember jól akarja csinálni, de ez nem azt jelenti, hogy odatoljuk a cicinket mindenki képébe, és magas lóról osztjuk az észt.

Azért tettem fel egyébként a kérdést, mert nagyon megbotránkoztató volt nekem.

2011. okt. 3. 10:48
 6/15 anonim ***** válasza:
66%
Pontosan mi botránkoztatott meg? Hogy elhanyagolja a férjét? Vagy a melle látványa? Amúgy kötelező odamenned? Fogadd el, hogy vannak nők, akik az első időkben túlságosan babaközpontúak, és a mellüket sem szégyellik. Nem értem, miért zavar bárkit mondjuk egy szoptató anya! Közben a strandon senkinek nem tűnik fel egy fedetlen cici.
2011. okt. 3. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

szerintem is lehet válóok, ha a feleséged/férjed alapjaiban változik meg ahhoz képest, ahogy megszeretted. az már nem fér bele a "jóban-rosszban" kategóriába.

az ilyen csajoktól én frászt kapok és sajnos ritkán teszek lakatot a számra, ha "belém kötnek". értem ezalatt, hogy mit és hogyan teszek a gyerekemmel. volt már belőle konfliktus, úgyhogy inkább távol tartom magam ettől a típustól:)

2011. okt. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
75%

A kérdezőt nem a szoptatás háborította fel, hanem a mellszívóval rohangálás. Azon én is kiakadnék.

És minden bizonnyal a stílus. Én is jót szoktam nevetni amikor kezdő kismamák előadást tartanak nekem,amikor 3 gyereket neveltem fel,orvos az egész család és pedig pszichológus vagyok. De ők jobban tudják. Legyen.

2011. okt. 3. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolsó, szerintem olvasd el még egyszer az eredeti kérdést, és ha abból sem derül ki, akkor kár magyaráznom szerintem :). Amúgy a strandon is rendszeresen sokkot kapok, de az most nem tartozik ide.
2011. okt. 3. 10:57
 10/15 A kérdező kommentje:
utsó = 10:52, bocsi.
2011. okt. 3. 10:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!