Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fiatal kismamák! (kb 18-23...

Fiatal kismamák! (kb 18-23 év) Csak én érzek ilyesmit?

Figyelt kérdés

Mikor megyek pl, nőgyógyász kontroll vagy UH.. Vagy mindegy milyen vizsgálatra... Csak rám néz furcsán a többi kismama? Olyan... nem is tudom... furcsán... kicsit feszélyezve érzem magam.. főleg mikor órákat kell várnom, hogy sorra kerüljek.

19 éves 22 hkm



2012. júl. 1. 18:34
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Bár én 24éves vagyok (4hós kislány anyukája), de engem rendszeresen megnéztek... Ráadásul mikor még kisterhes voltam, meg is lepődtek, h megtartom, még volt is olyan, aki rá is kérdezett! Legszívesebben neki tudtam volna menni! Hozzáteszem, jól szituált, jó egzisztenciával bíró ember vagyok! Egyszerűen, ha valaki nem 28-tól fölfelé vállal gyerek az már UFÓ! Szerintem ez borzasztó! Én sokkal jobbnak tartom, ha valaki viszonylag fiatalon lesz anyuka! :)Egyszerűen ne foglalkozz senkivel!

2012. júl. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Én 36 vagyok, gyermektelen. Ha ránézek egy 18 éves kismamára inkább írigykedem csöppet. Igen fiatal, de legalább nem lesz idős szülő.
2012. júl. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Jó volt látni az elöttem lévő kommentet. Végre egy normális "idősebb" gyermektelen nő. Persze semmi gond nincs azzal ha valaki később vállal gyereket, csak sokan iszonyú bunkóak. A párom apjának barátnője 40 feletti és babát szeretne ezért nagyon csúnyán viselkedett velem, sőt abortuszra küldött volna pedig neki volt vetélése és tudja milyen fájdalom egy gyerek elvesztése.... Amúgy 20éves 28hkm vagyok és sokan megnéznek de a velem egykorú ismerőseim is inkább irigyelnek hogy babám lesz :-)
2012. júl. 1. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom,nekem nem tűnt fel,hogy furán néznének rám.Csak a hülye kis fiatal p.nák,de az meg kit érdekel.Ő lenéz,mert terhes vagyok,én lenézem mert csak a buli,pia,r.banckodás.Én leginkább bőven 30felettieket látok terhes ambulanciánál,nekem ez a fura,hogy ennyire idősek még vállalni mernek babát.Ennyire idősek alatt a 40-eseket értem.Látok sok fiatalt is,de hát no,nem fehérbőrüek.De régen is ennyi idősen már rég több gyerekesek voltak az emberek,a mai világ torzulása,hogy 30évesek se szülnek,mert vagy anyagiak miatt,vagy mert még nem élte ki magát címszó...21éves 27hkm
2012. júl. 2. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
72%

Rám nem néztek furcsán szerencsére, pedig tartottam tőle. Inkább pozitív volt az ismerősök/idegenek hozzá(m)állása.

20 éves, 2 gyerekes anyuka

2012. júl. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
Na akkor nem csak én vagyok így ezzel úgy látom, de azért ez tényleg kicsit szomorú, hogy miért nézik le az embert ezért? Nem hogy örülne minden egyes ember, hogy a fiatalság szül gyereket és nem hal ki a magyar nép.. :) de nem? Köszönöm a válaszokat ment a zöld kezecske! :)
2012. júl. 2. 18:58
 17/19 anonim ***** válasza:
Hát nekem 2. lesz 22évesen mégis sokan lenéznek és hülyének tartanak (csak falubeliek+drága családom tagjai) pedig dolgozom és önellátó vagyok a párom 6éve ugyan az... A barátok normálisak és az idegenek is.
2012. júl. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Látom,hogy már nem igazán érkeznek válaszok,viszonylag régi a kérdés,de azért én is ideírom a véleményemet,hátha valaki ha erre jár elolvassa!:)

Szóval. Rám nem néznek furcsán,mondjuk kissé idősebbnek is nézek ki a koromnál,de egyébként az a tapasztalat,hogy a 30-as és afeletti nők azt gondolják rólunk,fiatalabb kismamákról,hogy biztosan becsúszott és ha már így alakult,megtartjuk. Nyilván vannak ilyen esetek is,de mi a férjemmel momentán 1 éve járunk orvoshoz sikertelen gyermekáldás miatt és ezt senki nem kérdezi meg,csak beskatulyáznak a korunk alapján. Pedig 2 éve házasok vagyunk és semmi különösebb okunk nem volt rá,hogy összeházasodjunk,csak annyi,hogy szeretjük egymást! A mai világban egyébként sem divat a házasság az idősebbek körében sem,nemhogy a fiataloknál. Emlékszem,nagyon sokan(30-as,40-es élettársi kapcsolatban élők)kérdezték tőlünk,amikor bejelentettük,hogy összeházasodunk,hogy minek? Mi pedig azt kérdeztük:miért ne??? A házasság egy csodás kötelék,ami csak megerősíti két ember összetartozását. És amikor elérkezik a várt gyermekáldás is,akkor teljesedik ki a kis család! Csodás érzés.:) Főleg,hogy ikreket várunk és így letudtuk egy kalap alatt a két gyereket!:P

Ja igen,én 22 vagyok,a férjem 24.

2012. szept. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Én most 20vagyok,21 leszek bőven mire szülök. Mikor mentem pénteken uh-ra,kérdezgették ott tőlem az emberek,hogy biztos,hogy ilyen fiatalon babát akarunk vállalni a párommal?? A szüleim miért nincsenek itt.. (ott volt a párom is,kezében kocsikulcs). Miért engedik,hogy autót vezessen a párom ilyen fiatalon? és kérdeztük,hogy miről beszélnek milyen fiatalon. Aztán mondták,hogy páromat 18nak,engem 16nak néztek. Én 20,párom 25 :D.érdekes.. :D
2012. szept. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!