Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hanyadik héten tudtátok meg,...

Hanyadik héten tudtátok meg, hogy terhesek vagytok, és mikor mentetek először nőgyógyászhoz?

Figyelt kérdés
Én ma reggel teszteltem pozitivat, beszéltem már a családi orvosommal, aki azt mondta, hogy most még ne menjek nőgyógyászhoz, mert a baba kb csak 2 hetes lehet és még túl korai a vizsgálat...Azt javasolta, h várjak még 2 hetet.
2009. szept. 13. 12:54
 1/8 anonim ***** válasza:
Gratulálok! A fogamzástól számított kb. 20-25 napon lehet a terhességet ultrahanggal igazolni. A tesztek jó pát nappal hamarabb "látnak" mint a orvosok. Az orvosok csak azt tekintik élő terhességnek ahol szívhang is van. Ez az utolsó vérzéstől számított 6-7. héten van. Ha nincs semmi különös panaszod akkor ennél hamarabb nem érdemes orvoshoz menni.
2009. szept. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

szia!


Kb. úgy 4 hetes lehettem, amikor pozitív lett a teszt és úgy 1 hétre rá mentem el nődokihoz. Annál korábban szerintem nem érdemes. Mondják, hogyha jól beágyazódott nem lehet baj, stb... de hallottam már bizony olyant, hogy vizsgálat után otthon vérezni kezdett a lányzó és amikor visszarohant mondták, hogy ez bizony most nagy gond...

2009. szept. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Öhömmm...hát nálunk úgy volt,hogy nem számítottunk rá és egy kicsit becsiccsentve csináltam meg a tesztet hajnal 6kor(egy jó kis buli után),aztán ott felejtettem a fürdőszoba szekrényen és reggel azt vettem észre,hogy a kedvesem rajtam ugrál örömében,szóval ő hamarabb tudta meg,hogy útban a lányunk mint én:DSzegény azonnal vinni si akart dokihoz,de sikerült lebeszélnem,így 2 hét múlva akkor már 6 hetesen jutottam el orvoshoz:)(direkt nem mentem hamarabb,mert már szívhangot is hallani akartam:))
2009. szept. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem az 5. heten esett le, hogy hat kesik mar egy ideje a mensi :) Dokihoz csak a 7. heten jutottam egy ultrahangra, aztan a 11. heten kezdodott nalam a normalis terhesgondozas, mert a ketto kozott en ket orszag kozott voltam.
2009. szept. 13. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

6 hetesen teszteltem pozitívat és 8 hetesen voltam először U.H.-n!


36 hetes ikres kismami

2009. szept. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
5 hetesen tudtam meg, de az nálam kb. 4 hetes (33-34 napos ciklusokkal), és rá egy nappal mentem is orvoshoz. Megnyugtatott, mert ő is látott vmit. 2 hét múlva talán már szívhang is lesz.
2009. szept. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most egy kicsit megnyugodtam.
2009. szept. 13. 20:07
 8/8 anonim ***** válasza:
Én a nem várt mensi előtt 2 nappal teszteltem pozitívat. A második babám, ezért (okulva az előzőből), csak a 8. héten mentem dokihoz. Persze éreztem, hogy minden oké. Az elsőnél már az 5 héten mentem, de felesleges volt, pénzkidobás. Persze nem bánom, mert az első terhesség még teljesen más! :) Gratulálok a babához! De próbálj meg türelmes lenni. A 7. héten már elmehetsz, ha már mégképp nem bírod... :)
2009. szept. 14. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!