Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyesek elég degradálóan...

Egyesek elég degradálóan nyilatkoznak azokról akik UH képet töltenek fel pl FB-ra. Miért?

Figyelt kérdés
Speciel én olyan helyzetben vagyok, hogy eléggé szelektáltam azt, hogy kit veszek fel ismerősnek, és kiket jelölök vissza, így csak közeli ismerősök, ill rokonok vannak fent. Ezen kívül vidékről költöztünk BP-re, így egyszerűen nincs lehetőségem arra, hogy nagyon sok, barátomnak, rokonomnak személyesen mutassam meg a képeket, pedig kíváncsiak lennénekl rá, így megfordult a fejemben, hogy igenis fel fogom tölteni a FB-ra. Olvasgattam hasonló témában kérdéseket, válaszokat, de egyesek nagyon leszólják, azokat akik feltöltik, de igazából nincs hozzá indoklás sehol. Vajon miért van ez?
2013. márc. 7. 11:15
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
Szerintem olyan nem fog írni, akit irritál, mert az irígységből teszi, azt pedig nem fogja bevallani, még névtelenül és arctalanul sem :) :)
2013. márc. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Azért lehet zavaró vagy meghökkentő ez a dolog, mert ez a világ legintimebb dolga. Hiszen a kisbaba még meg sem született, és Ő odabent annyira ártatlan és csodálatos kis lény, hogy talán furán néz ki, hogy a meg nem született kisbabád máris az internet egyik legnagyobb közösségi megosztó portálján szerepel... Nekem is van UH képem és én is ki akartam rakni, de úgy gondolom a férjemnek ebben igaza van, és ő nem engedte, hogy kitegyem, és végülis megértem, hogy miért nem. Ettől függetlenül e-mailen minden családtagnak és barátnak elküldtem, akinek szerettem volna. :)
2013. márc. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Én is csak e-mailben küldtem el, és csakis azoknak, akik kérték. Kéretlenül és csak úgy nem raknám ki, hogy olyan is ezen "csámcsogjon" akinek semmi köze hozzá. :)

Az én FB-om is úgy van beállítva, hogy mindenki láthatja, kapcsolatba léphet velem, viszont nincs kint sem személyes adatom sem fotóm. Én így védem a magánszférámat. Ráadásul ritka nevem van, egy van belőle a FB-on is, ne nézegessen engem boldog-boldogtalan, vagy a szomszéd... :D (Paranoia felsőfokon?) :)

2013. márc. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Szia engem nemzavar, de uh -s képet nemtennek fel magunkrol .nem azert mert irigy vagyok ,teli van a lanyom fotojaval a facebokom egyebkent :) es most varom a masik kisbabam .

elsonel meg terhes kepeket sem tettem fel magamrol csak mikor megszuletett. en azert mert bennem volt olyan rossz erzes ,hogy azzal a kisbabaval a pocakba akarmi tortenhet ,foleg ilyen 6 hetesekkel -akik ki is irjak rogton...

ennek ellenere nincs semmi gondom aki ilyen kepeket tesz fel,sot meg is szokom nezegetni :)

tolem is tavol elnek a szuleim ,nagymamamek,par barat,de akkor sem ,majd meglatjak ha megszuletik :)

2013. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Azt nem mondom, hogy zavar, mert hát ez más dolga....de én uh képet nem rakok/raktam fel. Nem is látni belőle jóformán semmit!
2013. márc. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Minden a tálalástól és a mértéktől függ. Én is feltöltöttem, de senki nem szólt le érte. Igaz, nem is írtam mellé csöpögős és egyéb dolgokat és nem is áradozom arról, milyen csodálatos terhesnek lenni. Mondjuk nekem eddig egyáltalán nem is az. :D De mivel sok ismerős és barát kíváncsi rá, hogy hogy haladunk, így simán posztoltam.


Egyébként vannak ismerőseim, akiknek leiratkoztam a frissítéseiről, pedig ők még csak nem is UH képeket posztolnak folyton. Egyszerűen idegesítőek, mert mértéktelenül ontják a fárasztó, csöpögős dolgokat meg a már unalomig posztolt bölcs idézeteket. És én erre nem vagyok vevő. Ahogy arra sem, ha valaki folyton a gyerekét posztolja, hiszen egy szint után már unalmas vagy idegesítő.


Szóval szerintem, akik degradálóan nyilatkoznak, azok valószínűleg már telítődtek az ilyesmikkel és apró dolgok is kiverik náluk a biztosítékot.

2013. márc. 7. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Az, ami neked fontos, és szép, másnak nem feltétlenül az. Ne értsd félre, nem szoktam ilyen képeket lefikázni, az mindenkinek saját szuverén magánügye, hogy tesz-e fel ilyen képet, vagy nem. De! Én nem szeretem, és nem is nagyon nézegetem más uh-s képeit, és a születés környéki első képeket meg végképp nem. Az annak a párnak szép, és egy élmény, nekem nem! (mielőtt kapnék a pofámra, elmondom, hogy van gyerekem!)
2013. márc. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Szerintem töltsd fel és egy körüzenetben küldd el azoknak, akiknek szeretnéd, vagy létre lehet hozni olyan mappát, amit csak bizonyos emberekkel osztasz meg. Amúgy ha egy ismerősöm feltöltene 1 UH képet az még oké lenne, írnék is alá valami kedveset, de ha valaki naponta spamelné az üzenőfalat azzal, hogy rúgott egyet a baba, ez lesz a plüss macija, itt egy UH kép, jajj már csak 8 hét, akkor tuti letiltanám
2013. márc. 7. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Én nem ítélem el, aki tesz fel ilyen képeket.

Én nem raktam fel, és ha lenne még több gyerekem, arról se tennék ki. Egyrészről nekem ez olyan intim dolog, ami nem tartozik a szűk családon és a barátokon kívül senkire. És bár be tudom állítani, hogy ki mit lásson, de komplett profilokat törnek fel, nem szeretném, ha kis esély is lenne rá, hogy olyan kezekbe kerül, ahová nem szeretném.

Másrészről én belegondoltam abba, hogy én se szeretném, ha mások az én ultrahang képeimet nézegessék. Bár még kicsi a lányom, de nem szeretném, ha később ezt cikinek találná, és ezzel kellemetlen helyzetbe hoznám. Majd ha felnő, és ő úgy dönt, hogy ezt a szívesen kitenné a saját oldalára, megteszi saját akaratából.

2013. márc. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Nekem még ugyan nincs gyerekem, úgyhogy még nem tudom mit fogok tenni, ha terhes leszek, de a múltkor a barátnőm (akinek már van egy 1,5 éves kisfia) elég mérgesen nyilatkozott egy közös ismerősünkről, aki feltette az 5 hetes ultrahang képét (mondjuk azon még tényleg nem látszott semmi). Ő azzal magyarázta, hogy szerinte felelőtlen az ilyen ember, mert egy ilyen korai terhességnél még bármi történhet. Ez valóban így van, de ha valaki felteszi a képet, gondolom vállalja azt is, hogy magyarázkodik, ha ne adj' Isten történik valami a picivel. Engem különösebben nem zavar, sőt!:) Én irigykedve nézem az ilyen képeket, mert én is nagyon vágyom már egy kisbabára!:) Gratulálok neked egyébként és jó egészséget a babához!:)
2013. márc. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!