Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Eleget eszik a párom, vagy...

Eleget eszik a párom, vagy jogos az aggodalmam?

Figyelt kérdés
A párom most 4 hetes terhes, és a napi étrendje ebből áll: reggeli: kb heti egyszer reggelizik, akkor is max 1 kenőmájasos zsömlét. Ebéd: 1 joghurt, néha banán, egy melegszendvics. Vacsora: egy kevés főtt kaja (néhány kanálnyi). Hiába mondom neki hogy ez kevés, egyszerűen nincs étvágya, nem eszik többet. Én tévedek és ennyi tényleg elég a babának, esetleg megjön az étvágya később? Aggódom értük.
2009. szept. 12. 09:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
SZia! Nagyon jó látni, hogy ilyen törődő párja van! Eleinte normális, hogy nincs étvágya és a babának még elég, amit az anyukája most adni tud (sokan fogynak a terhesség első harmadában, néha akkor is, ha nem hányósak..) Később majd megjön az étvágya! Ha azonban tényleg ennyire egyoldalú a táplálkozása, akkor mindenképp szedjen vitamint! Sok-sok boldogságot nektek! :)
2009. szept. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ez csak azota van igy hogy terhes lett, vagy elötte is ilyen rosszul evett?!

mert van közte külömbség...

ha csak a terhesség miatt nincs étvágya, és csak ezek mennek le neki, akkor semmi gond ahogy az elöttem lévö is irta majd megjön az étvágya...

ha viszont mindig is ilyen volt, vagy félti az alakját a terhességtöl és azért csinálja ezt akkor jogos az aggodalmad.

sok boldogságot kivánok nektek!

2009. szept. 12. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Biztos jó apuka leszel! :)

Nem igaz az,h. ilyenkor kettő helyett kell enni! A párod érzi,h. mi az, amire szüksége van, ami jól esik neki, stb., emiatt ne aggódj! Azért figyelj oda rá, de semmiképpen se erőltesd az evést!

Én az utolsó hónapokban nem ettem (fizikailag nem ment), max. napi egy zsemle...

2009. szept. 12. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Szia!


Szerintem semmi okod az aggódalomra!A terhességem alatt abszolut nem voltam kívános se és nem is ettem többet mintt elötte. Én 37 hetes kismama vagyok egy kilót se hiztam eddig, a babám és én is teljesen egészségesek vagyunk!


Sok boldogságot a babához!

2009. szept. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34 hetes vagyok,sose reggiliztem,most se.csak csipegetek néha.ma pl.1 kocka almáspitét ettem,1 kávét ittam,meg 2 pohár fanta bodzát!még is majd 20 kg.van rajtam,és egészségesek vagyunk!ha éhes lesz,eszik,ne félj!nem kell két ember helyett enni! szép babavárást!:)
2009. szept. 12. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Most még nins okod aggodalomra. Nem kell kettő helyett enni később se, de most akár fogyhat is egy picit. Ha nem esik jól neki, ne egyen sokat, de rendszeresen csipegessen. A baba elveszi, ami neki kell, ne aggódj.


Később, a 14. héttől, amikor a baba növekedése beindul, akkor kell egy kicsivel többet enni, de akkor sem sokkal. Majd a védőnő eligazítja a párodat ebben.


Ami nagyon fontos, az a terhesvitamin! Akármi van, azt mindenképpen szedje. Még bőséges és kiegyensúlyozott táplálkozássel sem tudunk mindenféle vitaminból és ásványi anyagból eleget bevinni a szervezetbe, hátmég az, aki alig eszik... márpedig a jód hiánya agykárosodást, a folsav hiánya idegi károsodást (agy-és koponyahiány, nyitott gerinc) okozhat. Szóval a terhesvitamin kötelező!

2009. szept. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a megnyugtató választ, az első babánk és még nem igazán tudjuk mi hogyan történik. :)
2009. szept. 12. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!