Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy zajlik a genetikai...

Hogy zajlik a genetikai tanácsadás a Máv/Honvédkórházban?

Figyelt kérdés
2013. febr. 19. 08:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Ott nem tudom hogy hogy megy de,nálunk behívnak megkérdezik a családi előzményeket volt-e már vkinél vmi probléma,ha nem akkor kapsz papírt hogy minden ok.és ennyi.Velem az orvos beszélgetett nem erről hanem a várandóságról,hogy hogy viselem,amíg a nővérke megírta a papírt.5-6perc volt az egész.

2013. febr. 19. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálam úgy zajlott a MÁV-ban egy hónapja, hogy elmentem a 18. heti "genetikai" ultrahangra (szerdán). Az orvos alaposan átnézte a babát, megnézte az afp eredményt, meg, ha volt más leletem, mint pl. kombinált teszt, előzmény, rokoni szálak, kor...

Mivel nálam a felsoroltak között is volt közepes kockázat, illetve talált "problémát" a babánál is, visszarendelt egy másik orvoshoz időpont nélkül (másnap, csütörtökön).

Az az orvos is megnézte az uh-t, ő is átnézte a fent leírtakat, majd adott kb. 3 percet arra, hogy eldöntsem, kérem-e az amniócentézist, vagy sem. Elmondta, hogy nem utasíthat, küldhet, se azt nem mondhatja, hogy ne csináltassam meg, döntsem el én. Ha az amnió kockázatát firtattam, inkább ellene beszélt, ha a meglévő leleteimet, koromat, uh eredményt hoztam fel, akkor ezek kockázatáról beszélt. Tehát a nagy tanácstalanságban és elkeseredésemben végül hirtelen igen-t mondtam az amnióra.

Következő hétre (kedd) már meg is kaptam az amniós időpontot.

Ott bekerültem a genetikushoz konzultációra, ami igazából csak annyiból állt, hogy feltette a nagy kérdését: Van valami kérdésem?

Ha lett volna, válaszol... Majd alá kellett végérvényesen írnom a hozzájárulásomat az amniócentézishez.

Onnan átmentem ismét az uh-ba, ahol egy harmadik doktor (Hajdú Krisztina drnő) és a team (3 doki, 2 asszisztens) megnézte megint a babát, megkérdezte, hogy igent mondtam? Majd két óra múlva visszarendelt ahol már futószalagon szúrták a kismamákat. 2.5 hét után postán kaptam meg az eredményt. Nem bántam meg a döntésemet!

Nálam így zajlott... A többieknél se hallottam, láttam más menetet.

2013. febr. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!