Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Genetikai tanácsadás várandósan?

Genetikai tanácsadás várandósan?

Figyelt kérdés
A korom miatt (35 éves vagyok),genetikai tanácsadásra kell mennem Pestre az uzsokiba.Mi a menete??18.-án kell mennem és nem tudom,hogy vizsgálat,uh vagy csak egy sima elbeszélgetés lesz?
2012. okt. 1. 20:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Szia! Én a Bajcsy-ban voltam, de szerintem a menet mindenhol ugyanaz. Első körben egy genetikussal volt beszélgetés, aki kikérdezett a férjem és az én családfámról, pontosabban az ott előfordult (genetikai) betegségekről. Megnézte az eddigi leleteimet, figyelembe vette az életkoromat (36), majd felajánlotta a genetikai vizsgálatot. Ugyanis, ez nem jár mindenkinek, hanem csak ha valaki elmúlt 35 éves, vagy pl. a kombinált tesztje, vagy egyéb vizsgálat alapján erős a gyanú, hogy beteg a baba. Kétféle vizsgálat van egyébként, az egyik amikor a méhlepény bolyhaiból, a másik mikor a magzatvízből vesznek mintát. Mindkettő a hasfal átszúrásával történik, az elsőt korábban, kb a 12-16 hét közt, a másikat előrehaladottabb terhesség esetén végzik. Visszatérve, miután a genetikus felajánlja a vizsgálatot, azt persze vissza lehet utasítani. Ha elfogadod, akkor utána megvizsgál egy uh-os orvos is, aki megnézi a méhlepény állapotát, a babát és mindezek függvényében ad időpontot a szúrásos vizsgálatra. Amikor én voltam, egy kismama már 2 nappal később ment a szúrásos vizsgálatra, én másfél hét múlva kaptam időpontot. Gondolom attól is függ, ki hány hetes terhes. Én kedden megyek egyébként. Reggel, de nem éhgyomorra kell bemennem, 9-kor fognak szúrni, utána pár órán át szigorúan feküdni kell, és délután -ha jól leszek- haza is engednek. Utána 2 napig még zömmel feküdni kell, és 2 hétig fokozottabban vizsgázni, a vetélés kockázata miatt. Nekem több ismerősöm is átesett már ezen a vizsgálaton, és szerencsére senki nem vetélt el, tehát ettől én nem félek. Az eredmény már más kérdés...attól egy kicsit igen. :( Sok sikert neked!
2012. okt. 2. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi szépen hogy válaszoltál!!!

Én is szeretném kérni a magzatviz vételt,biztos ami biztos alapon!

Kicsit félek tőle,de tul esünk rajta!

Én majd 18-án megyek,drukkolok neked,azért majd ird meg mi volt:))

Várom!!!

2012. okt. 2. 09:59
 3/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Meg volt a vizsgálat?Milyen volt?Én csütörtökön megyek az első konzultációra,remélem csinálnak uh-t is!

2012. okt. 15. 07:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!