Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhes tanácsadásnál mit...

Terhes tanácsadásnál mit csinálnak?

Figyelt kérdés
Terhes tanácsadásnál csak vért vesznek első alkalommal? Vagy valami mást is néznek?

2012. szept. 9. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem a védőnőm adott egy rahedli szóróanyagot, majd kb. 1 óra alatt kitöltötte a kis könyvemet. Megnézte az első uh. eredményét, majd megmért a kilómat és a vérnyomásomat.

Ezek voltak a kezdő adatok.


Ezután kaptam egy rahedli beutalót a másik szobában lévő orvostól. Nálunk mindig más doki volt, aki ellenőrizte a terhességet.

Ezen kívül volt fogadott orvosunk kezdettől is, de egymást ellenőrizték.


Elmondták, hogy mikor milyen vizsgálatok lesznek, stb.


Hónaponta kellett menni és nekem minden hónapban vettek vért és vizeletet.


Általában 3-4 órákat ültem ott.

2012. szept. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Első alkalommal, elvileg 12 hét körül vagy, csinálnak egy első ultrahangot. Ez lehet, hogy hasi, lehet, hogy hüvelyi, minden városban másként zajlik.

Én magánba járok terhesgondozásra. Minden hónapban kézzel megnézi a méhszájat, most már centivel is méricskélnek hosszában és átmérőben. Megnézi az esetleges vérvételes papírokat, meghallgatja, mi a gondom, megnézi a védőnő bejegyzéseit. Időre megyek, sose kell várnom tíz percnél többet, és 20 perc.

Ultrahangon voltam egy 0.-on, ez volt a terhesség megállapítása, ez hüvelyi volt. A többi UH-ra egy másik orvoshoz járok, szintén magán, mert neki van olyan készüléke, ami nagyon korszerű. Minden UH 40-50 perc, nagyon alapos, végigmutogat és magyaráz mindent, és persze közben az adatokat gyűjti, hogy kiértékelje a baba állapotát. Az SZTK-ba én csak vérvételre járok, kb. havonta-kéthavonta egyszer. Júliusban pl. nem kellett mennem, de voltam aug-ban is és most is megyek, és júniusban hetente voltam.

26+6 hetes vagyok most.

2012. szept. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Védőnőnél voltam és ő nekem is adott papírt hogy milyen vizsgálatok lesznek de az első terhes gondozásnál nálam csak a vércsoport megállapítása van fent. Lehet hogy lesz UH is mert azt nekem aug.22 én volt akkor állapították meg a terhességet. Számítsak rá hogy most is lesz? Vagy csak a 12héten?
2012. szept. 9. 12:30
 4/7 anonim ***** válasza:
Szia. Én múlt héten voltam a terhestanácsadáson. Nekem adtak beutalót teljes vérképre és teljes vizelet vizsgálatra. Egyböl mentem is le h levegyék a vért plusz vizeletet. És külön nézték a vércsoportot és ellenanyag vizsgálatot. UH nem volt az majd csak a 12. Héten lesz. Amúgy a tanácsadáson a doki nem vizsgál csak ha panaszod van. Nekem ugyan z a dokim a tancsadáson akihez magánba járok :) igy pláne ne vizsgál. Én 9hetesen mentem a tanácsadásra elöször. Folyamatos táppénzen vagyok ezért 2hetente megyek a tanácsadóba.
2012. szept. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Majd a 12. héten lesz UH.


Vizsgálat nélkül hogyan nézik meg Neked a külső méhszáj állapotát? A kiskönyvemben ez az érték minden terhesgondozásnál szerepel, és csak vizsgálattal tudja ezt megnézni. Valamint a méh nagyságát is kitapogatja a hason, illetve 21. héttől a baba szívhangját.

2012. szept. 9. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem magánrendelésen nézik ezeket, és ott írja be, mivel ugyanaz a dokim magánon és terhestanácsadáson is!A tanácsadáson csak a papírokat adja ki a vizsgálatokra, de vizsgálni nem vizsgál, de gondolom ez csak a amgánbetegeire vonatkozik!
2012. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
2. és 5. voltam. Én tanácsadásra saját orvosomhoz járok, ő tölti a kiskönyvet és a védőnő.
2012. szept. 9. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!