Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első uh-n védőnőhöz küldtek,...

Első uh-n védőnőhöz küldtek, akkor ott már az az első terhes gondozás vagy az terhes tanácsadás?

Figyelt kérdés
Ezzel nem igazán vagyok tisztában,hogy pl terhes gondozásra a védőnőhöz kell menni? És terhes tanácsadásra is kell menni kötelezően?A kettő nem ugyanaz? Mármint a védőnő csinálja mindegyiket?
2013. jan. 10. 14:58
 1/9 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz, a védőnő végzi.
2013. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igen, a kettő ugyanaz. Az első alkalommal feltesz majd egy csomó kérdést, amik alapján kiállítja a kiskönyvedet. Súlymérés+vérnyomás mérés volt még nálunk. Ja, meg kapsz egy gondozási tervet, amin szerepel, hogy mikor milyen vizsgálatra kell menned, de ezekre úgyis kapsz majd a dokitól beutalókat.

Boldog babavárást! :)

2013. jan. 10. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez mindenhol másképp zajlik. Első terhességemnél még máshol laktunk, ott járni kellett terhes gondozásra az sztk-ba. Ez volt a nőgyógyászati vizsgálat, csak ugye más időpontban, nem a rendes rendelési időben. Na meg volt a terhes tanácsadás amikor védőnőhöz kellett járni.


Most meg csak nőgyógyászhoz járok, nem veszik külön a kismamákat, meg tanácsadásra a védőnőhöz.


De hallottam már olyat is ahol egyszerre volt a nőgyógyász és a védőnő is. Mármint egy alkalommal, egy helyen "rendeltek" a kismamáknak.

2013. jan. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Szerintem a terhesgondozást a nőgyógyász végzi, a védőnőnél tanácsadás van. A terhesgondozás egyenlő a havi vizsgálatokkal, beutalók kiadásával. A tanácsadáson meg súlymérés, vérnyomásmérés és vizeletvizsgálat van, meg persze tájékoztat mindenféle hasznos dologról.
2013. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Én a védőnőhöz járok tanácsadásra és ő csinálja a gondozást is,a beutalókat is a védőnő adja vizelet és labor vizsgálathoz,Uh-hoz a beutalókat.Nálunk az orvos csak akkor törődik a kismamákkal,ha valami probléma adódik,pl a vizelet vizsgálat eredménye rossz lesz és menni kell vele a dokihoz,egyébként mindent a védőnő intéz nálunk-(Tiszaújváros).


23+2 hkm

2013. jan. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Értem.Akkor először kiderítem hova tudnék menni védőnőhöz.Nálunk helyileg nincs(nem volt feltüntetve)de a szomszéd kisvárosban egy csomó volt kiírva.Akkor oda valamelyikhez mehetek is?Ott van a nődoki is meg a többi.
2013. jan. 10. 20:19
 7/9 anonim ***** válasza:
A nőgyógyász meg tudja neked mondani, hogy hová kell menned. Úgyis először hozzá mész. Mindenkinek van egy területileg illetékes védőnője, választani sajnos nem lehet. Kell, hogy legyen nálatok is. Én egy 3000es kis faluban lakom és azért van 1db védőnő.
2013. jan. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Mi meg egy picike faluban és itt nincs. Ultrahangon mondták,hogy menjek a védőnőhöz. A szomszédos (4percre van)kisvárosban van. Nem is egy.Ott van a terhes tanácsadás is.Azt mondta egyik munkatársam aki ott lakik,hogy oda menjek és ott megmondják kihez tartozok stb.
2013. jan. 11. 20:42
 9/9 anonim ***** válasza:
Akkor oda kell menned.
2013. jan. 12. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!