Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti hízás/diéta....

Terhesség alatti hízás/diéta. Mit gondoltok az elképzelésemről?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, előre is bocsi.

Szóval már dolgozunk a babán, és elég sokat foglalkoztat az, hogy mi lesz velem, ha összejön a gyerkőc. Édesanyám példája lebeg előttem, akinek soha semmilyen tünete nem volt terhesség alatt, csak rettentő jó étvágya volt, így a nővéremmel 30 kg-ot szedett fel, velem pedig még 15-öt. Így lett 55 helyett 100, és most is ekörül mozog. 30 éve nem tudja leadni, mondjuk nem is nagyon próbálkozott.

Én ezt nagyon nem szeretném. Persze nem garancia, hogy én is így fogok járni, de az biztos nem jó pont, hogy:


1. Teljesen olyan az alkatom, mint édesanyámnak, pont olyan jó étvágyú, édesszájú és hízékony vagyok, mint ő.


2. Mivel ő nem törődött a súlyával, nálam sem forszírozta soha, hogy figyeljek rá, így mindig kicsit túlsúlyos voltam, most is van rajtam felesleg (160 cm vagyok és 61 kg).


Mindig küzdöttem a kilókkal, és mostanság elégeltem meg. Nem akarok a terhességnek plusz 10 kg-val nekivágni, mert ki tudja, mennyit szedek fel. És ha ezt a 10-et is ilyen b.aromi nehéz leadni, mit kezdenék plusz 20-30 kg-val?


2 hónapja fogyózom, már lement 5 kg (66-ról indultam). Annyiból áll a diétám (amit több kevesebb sikerrel be tudok tartani), hogy nem eszem köreteket, nincs krumpli, kenyér, tészta, rizs. Húsok mellé zöldséget eszem, kenyér helyett abonettet. Sok gyümölcsöt eszem, és inni csak vizet iszom, vagy teát üresen, esetleg light kólát, ha nagyon kívánom az édeset (ami amúgy túlságosan gyakran elő is fordul). Ezt nagyjából tartani is tudom. Mellesleg heti 2x intenzíven sportolok, de ez már évek óta így van.


A kérdésem az, hogy szerintetek ilyen "diétát" lehet-e tartani majd a terhesség alatt? Meg egyáltalán képes leszek-e megállni? Kinek mi a tapasztalata? Mennyire voltatok kívánósak? Én most is gyakran érzem, hogy ha nem ehetek egy kis csokit, felborítom az asztalt vagy megőrülök... Ilyen lesz várandósan is? Akkor most jó irányba tartok? Mert most az ilyen esetekben előforduló kívánóssággal gyakran küzdök, gyakorolok, gyúrok a terhességre, mondhatni :D. Fog ez segíteni majd a terhesség alatt?


Sok kérdés, elnézést érte :). Akinek van kedve velem együtt gondolkodni, szívesen venném a véleményét, tapasztalatait.

Köszi!


2013. febr. 12. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, ezt a fajta diétát lehet tartani terhesség alatt is. Én az ötödik szülés után is visszafogytam 59 kg-ra (komoly erőfeszítések árán), így most én is nagyon vigyázok, és hasonló módon táplálkozom kismamaként is, ahogy te. De terhesen sokkal nehezebb, mert valóban éhesebb és kívánósabb az ember. És ha már 1-2 alkalommal megszeged a diétát, utána még nehezebb visszatérni. Ráadásul az első 3 hónapban, ha rosszul vagy, nem nagyon tudsz enni, csak olyat, amire épp rá tudsz nézni (és az általában nem diétás). Szóval, nem egyszerű, de érdemes! Én minden terhességemmel 14-18 kilókat híztam, és elég nehéz volt leadni, így most nagyon szeretnék kevesebbet hízni, ezért is figyelek nagyon!

Ügyes vagy, hogy már 5 kg-t sikerült leadnod, csak így tovább, ez azt jelenti, hogy van önuralmad, csak vigyázz, hogy ne veszítsd el! Sok sikert, kevés hízást és boldog babavárást!

2013. febr. 12. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Én tavaly diétáztam meg sportoltam rengeteget, mert az esküvőm nyár végén volt. Szóval akkor igen karcsú voltam :) Majd 1 hónappal rá össze is jött nekünk a baba. Eleinte nem híztam szinte semmit mert annyit hánytam :D és nem fogod el hinni de csak pudingon éltem,csokin és chipsen mert csak azt bírta a gyomrom :D és volt rá példa, hogy 1 hónap alatt csupán 8 dekát híztam, szóval ez elég kiszámíthatatlan. Nem vonok meg magamtól semmi olyat amit megkívánok, de probálom tartani a mértéket, én is abonett kenyeret eszek, zabpehelyt, kefirt, sok gyümölcsöt, párolt zöldséget párolt husival, zöldség levest és egyebeket :) Persze minden másból is eszek és figyelek rá. 25 hetes vagyok, eddig 6 kiló szökött fel rám, de teljesen megvagyok vele elégedve. Hetente 3x tornázgatok, addig míg lesz energiám :)
2013. febr. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nem kell megvonnod magadtól a rizst, kenyeret, lisztet. Én mikor teherbe akartam esni, előtte elkezdtem más étrenden élni. A sima fehérliszt helyett a fehér tönkölylisztet vettem, ebből bármennyit használhatok bármibe. Barnarizst, barnakenyeret, magos kenyeret ettem inkàbb. Cukorból meg a nyírfacukrot használom. Igaz nem a legolcsóbb termékek ezek, de egészségesek és nem hízol tőlük. Abban a hónapban teherbe is estem :-) Igaz most h terhes vagyok nem vonok meg magamtól mindent, de a tészta meg a liszt ugyanaz maradt nálam, mert terhesen is egészségesen kell étkezni. Csak vizet meg 100%-os gyümölcslevet iszok, ezt higítva vizzel. Ja és persze sok zöldség, gyümölcs :-)

2013. febr. 13. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok megint :-)

A tegnapi hozzászólóhoz hasonlóan én az első 3 hónapban 8dekát híztam, most a 4.hónapban vagyok, de azóta semmit nem híztam. Tudom h majd beindul nálam is, de ha továbbra is odafigyelek, talán a megengedett súlytöbbletet szedem fel. Igaz majdnem mindennap megeszem egy túró rudit, mert kívánom :-) Mindent nem lehet megvonni :-)

2013. febr. 13. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!