Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakelengye, mi az, ami...

Babakelengye, mi az, ami feltétlenül kell?

Figyelt kérdés
Egy praktikus babakelengye listát keresek. Rengeteg van a neten, de iszonyú sok dolog van rajta és nem tudom eldönteni,mivel első babára készülünk, hogy mire lesz szükség és mire nem. Mi az, ami feltétlenül szükséges és mi az, ami klassz, használtátok egyszer-kétszer, de simán meg lettetek volna nélküle? Kicsit ellepnek a listák. Van, aki el tudná küldeni nekem a sajátját, esetleg bemásolná ide? Minden segítséget köszönök!
2013. febr. 11. 14:59
 1/9 anonim ***** válasza:
Tapasztalat:pelenka,napi ket öltözet,pléd,ket textilpelus,egy cumi,egy cumisüveg,kiskad.Lazmerö,popsitörlö,babakocsi,kiságy.Ez a.fontos.A többi ráér kesobb.Fürdetot kapsz gyogyszertarit,meg d vitamin,alkohol,kup.Pelenkazni ágyon pelenkaztam.Merni a.védönöhöz hordtam,orrszivo nem kellett.Bili ráér.Ja fülpiszkalo legyen,meg kisollo.
2013. febr. 11. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Elsö vagyok ami nem.fontos de nagyon hasznos az a.pihentetöszék.
2013. febr. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi! :)

Ez így sokkal jobban átlátható! Picit rövidke is. Tényleg ennyi elég? Van, ahol 2 oldalon sorolják...

2013. febr. 11. 15:22
 4/9 anonim ***** válasza:

Textilpelusból legalább 10db-ot vegyél ha nem akarsz naponta mosni.(Kell az ágyban a feje alá, kell a pelenkázólapra és kell egy a kezed ügyébe ha bukna a baba.)

Porszívós orrszívó is jó ha van, ne akkor kelljen szaladgálni mikor sürgősen kell.

Nekünk merev pelenkázólap van, 1000Ft-ért vettem használtan, tökéletes.

Enélkül nem mernék pelenkát cserélni az ágyon (máshol sem), mert nem egyszer volt már, hogy pont akkor pisilt, kakált mikor nem volt rajta semmi.

Légzésfigyelőnk nincs, a mi ágyunk mellett alszik.

Én a babaollót fogom a kukába dobni, használhatatlan, nem lehet vele körmöt vágni, a mi kisollónkat használom helyette.

Fürdető, popsikenőcs, krém gyógyszertári, ez a legolcsóbb és a legjobb is újszülöttnek.

2013. febr. 11. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
mi vettünk textilpelenkákat, fürdetőlepedőt (textil az is), lepedőt,plédet, kiságyat, matracot, körbe a kiságyra rácsvédőt, paplant párnát, ágyneműhuzatot, bodykat, rugikat,popsitörlőt,üvegmosót, fésűt, ollót, tisztálkodáshoz ami kell ugyis előszőr gyógyszertári kell majd apa kiváltja, cumikat, cumisüvegeket, pótcumit az üveghez, sterilizálót nem vettem csak egy nagy fazekat majd abban kifőzöm, babahordozót, babakocsit, meg vettem pici sapkát kis kesztyűvel a kórházba hogy ne kaparja össze majd magát,kádat, mérleget kaptunk kölcsön, na meg mellszívót, majd magamnak veszek még betétet tennát, szoptatós melltartót, melltartó betétet , hasleszoritó bugyit, meg pelenkákat kell mert a kórházba is kell vinni napi 6-7db-bal számolok
2013. febr. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Igen elég ennyi.Kezdetnek.Az ágyon mindig volt alatta erre külön befogott törülközö ,a balesetek miatt.Textilpelust lehet tuloztam jo ha van legalabb 5-10:)de az nem kerül sokba.Mi nem.orrszivoztunk(hanem a füllpiszkalora csepegtetett sosvizoldattal törölgettük az orrlyuk bejáratot).Kesöbb kellesz egy-két csörgö jatek.
2013. febr. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A biztos kell: kiságy, bele matrac, 15-20 db textilpelenka, külön törölköző (kifogó) min. 2 db, lepedő 3 db, lázmérő, orrszívó, ruhák, babakocsi, különböző vastagságú plédek, cumi, cumisüveg (vésztartalék), hordozó, ha autóval mentek.

Babaápoláshoz: fürdető, popsikrém, testápoló (ha szükség van rá), olló, alkohol, biztonsági fülpucoló, steril géz, a köldökre hintőpor (később elhasználhatod, ha kipirosodik a hurkák között vagy a hónaljánál.), esetleg babaolaj. No, és persze pelenka.

Ami mindig jó, ha van otthon: lázcsillapító, vizes orrspray.

Innentől már egyéni, hogy ki mit vesz: baldachin, lógó játék a kiságy fölé, pihenőszék, kenguru-hordozókendő, ágynemű, játékok, játszószőnyeg, pelenkázó, légzésfigyelő, bébiőr, rácsvédő.

2013. febr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Egy jó pár hét eltelt mire kitudtam alakítani a kelengye listánkat. Én letöltöttem a netről legalább ötöt és elkezdtem kézzel kiírni amire úgy gondoltam hogy nekünk szükségünk lesz.

Sok minden van amit neked kell eldöntened, ne hallgass másra, pl légzésfigyelő... sokan írják hogy húúú de fölösleges, na én is így gondoltam egészen addig amíg véletlenül bele nem futottam egy fórumba ahol a nő leírta hogy a légzésfigyelő mentette meg a babája életét... Ne nekem több sem kellett, inkább legyen fölöslegesen mint hogy bármi történjen.

Eltérő nézeteket olvasgathatsz itt is meg más oldalakon is a kelengye listán szereplő dolgokról, én azt javaslom, hogy olvass el pár fórumot, kérdés-választ erről arról és utána magad dönts úgy hogy Nektek kell-e vagy sem. Sok minden van amit te majd hasznosnak fogsz gondolni, más meg lebeszélne róla, csak magadra hallgass szerintem.

Én most nem írnám ide a listámat mert baromi hosszú lenne, bár nagyon igyekeztem szűkíteni így-úgy, de van mit venni az tutti.

Sok szerencsét! És boldog babavárást!

32hkm

2013. febr. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

1 tipp:


Mi 3.-on vagyunk, el nem tudnám képzelni, hogy vinném fel a dögnehéz babakocsink egyedül az emeletre.

A lányunk 1 hetes korától kendőt használok, imádom, bevásárláskor is szabad mindkét kezem.

Én napközben is sokszor ebben altatom.

2013. febr. 11. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!