Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakelengye, totál beparáztam...

Babakelengye, totál beparáztam hogy nem lesz meg minden, valamit kihagyok?

Figyelt kérdés
Igaz még csak 27 hetes vagyok de minél elöbb legyen meg minden hogy nyugodt lehessek. Ruhácskákból már minden megvan, babakocsi, ágy stb... megvan. Jelenleg a kórházi napokra szükséges hálóing és társai-babaruhák miatt aggódok, meg pelenka-popsitörlő stb.. Milyen mennyit?! Falun lakunk így nem igazán lesz olyan hogy jajj ez most nem jó akkor leugrok a Dm-be venni egy másikat... Ti nem idegeltétek ki magatokat az ilyen buta aggódással? Tudom még van időm azon agyalni hogy elől gombolós öregasszonyos hálóingben szüljek van rendes pizsiben, de kiidegelnek ezek a dolgok, döntés képtelen vagyok stb... Mikor tisztul ez le?
2013. jan. 2. 14:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Majd csak letisztul.

Nekem már három gyerekem van, de megértelek, elsőre az ember aggódik.

Nekem is csak harmadjára sikerült MINDENT összekészítenem szuperül, de akkor meg úgy jártam, hogy túlhordtam a babát, és 5 napot bent feküdtem szülés előtt. Szóval mégiscsak kellett behozatnom mindenfélét, mert másfajta alsónemű hálócucc és egyebek kellettek terhesen, mint szüléskor meg utána... :D


Ami a legfontosabb szerintem, hogy kérdezz utána a kórházban, ahol szülni fogsz, hogy mit adnak és mit kell neked vinni, akár magadnak, akár a babának. (Olyat is olvastam már, hogy adnak intim betétet az anyának, de ahol én szültem, ott a baba legelső papírpelusa is az enyémből volt, tehát a szülőszobás csomagba kellett egy db. papírpelenka is kapásból...


Ja, és érdemes két csomagot csinálnod, egyet a szüléshez és egyet a gyermekágyra, így a segítődnek szülés közben nem kell óriási pakkokban kotorásznia, ha kell valami.


Aztán meg nézegess kórházi listákat, és majd csak összeáll, hogy mit viszel be.


Jó pocakosodást, szép szülést!

2013. jan. 2. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Nyugodj meg, valamilyen szinten minden első gyermekét váró anya átéli ezt az érzést. Mindenből a legjobbat szeretnénk a gyermekünknek adni, és ez így van jól. Viszont ne felejtsd el, hogy a babádnak a legfontosabb TE leszel, és a szereteted, amivel fogadod őt. Mi pl az elején mindenből a márkásabb babaápolási dolgokat vettük meg (nem volt gyakorlatunk), de rájöttünk, hogy "no name" pelenka vagy popsitörlő...stb is lehet szuper. (sőt!)Ami pedig Téged illet, csak magadra figyelj, hogy miben éreznéd magadat jól. Én pl pizsit vittem a kórházba, sokkal kényelmesebbnek éreztem. De sok anyukán elölgombolós volt... ;) A kórházban hidd el, ez már másodlagos.


Jó babavárást!


Egy 7 hetes kislány anyukája

2013. jan. 2. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Sok mindennek utána olvasok és annyi eltérő vélemény és tapasztalat van, így nagyon nehéz eligazodni és a jót választani. Ráadásul mindenbe csak belekapok, nem olvasom át rendesen a témát és a kérdések meg nap mint nap csak lebegnek az orrom elött... Szétszórt vagyok nagyon... Lehet kéne fognom a terhességi füzetemet ( 4-5 hetente írok bele, ebben gyüjtöttem össze a babakelengyét stb...) és abban összeírni a kérdéseimet és szép sorban melléírni a válaszokat.

2013. jan. 2. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!