Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14+5hkm vagyok nagyon meg...

14+5hkm vagyok nagyon meg fázhattam, vagy influenzás lettem? Eléggé rosszul érzem magam. A doki Tamiflu gyogyszert irt ki, nem tudom mit tegyek szedjem vagy ne. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A háziorvos,gyogyszerészek nem javasolják,a nögyogyászom viszont igen.Annyira tehetetlen vagyok,és ugy félek nem szeretnék ártani a babónak.
2013. febr. 6. 19:19
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ha nem veszem be és influenzás vagyok mennyire ártok a babának?
2013. febr. 6. 19:22
 2/12 anonim ***** válasza:

Én 13 hetesen voltam nagyon beteg,de én nem nőgyógyászhoz mentem a megfázással,hanem házi orvoshoz!!Attól,hogy terhes vagy,még nem kell a nőgyógyászhoz rohanni ilyen problémával,mivel a házi orvos ,,témaköre,, a megfázás.

Na szóval,én házi dokihoz mentem,mondtam neki,hogy 13 hetes terhes vagyok,és írt fel antibiotikumot,méghozzá Ospamoxot.Kicsit én is félve szedtem be,mivel az erős gyógyszer,de pont rá 3-4 napra meglátogatott a védőnő,mondtam neki,hogy mit írtak fel,és megnyugtatott,hogy ezt lehet szedni nyugodtan,ettől nem lesz baja a babának.Azóta voltunk már jó pár UH-on,és nem láttak semmi féle rendellenességet meg semmit,csak azt,hogy teljesen egészséges a kisfiam :)

Én a helyedben inkább elmennék házi orvoshoz és neki mutatnám meg magam,ő fogja tudni,hogy mit szedhetsz!!


27+1 hkm

2013. febr. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ja és ha nem kúrálod ki magad minél hamarabb,azzal sokkal többet ártasz a babának mint pár szem gyógyszerrel!!

Utolsó voltam.

2013. febr. 6. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Ellag válasza:
Ha lázad is van az is nagyon veszélyes lehet.
2013. febr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
De nekem a háziorvosom nem javasolja a gyogyszert,korházba voltam és ott irták föl
2013. febr. 6. 19:31
 6/12 A kérdező kommentje:
Lázam az nincs
2013. febr. 6. 19:32
 7/12 anonim ***** válasza:
Voltál házi orvosnál és nem írt fel másik gyógyszert??Csak annyit mondott,hogy ezt nem javasolja és ennyivel elengedett betegen?? :O
2013. febr. 6. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köhögésre irt föl Stodalt+pihenés ,semmi mást.De sajnos nem érzem hogy javulna az állapotom.Hétfön voltam nála
2013. febr. 6. 19:36
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is 14 hetes vagyok és beteg. Panadolt szedek, mézes teákat iszom, és ha nagyon fáj a torkom, elszopogatok egy Stepsilst. Tamiflut ne szedjél! Egyedül a láz az, ami árthat a babának, azt mindenképpen csillapítani kell. Ja, és ha köhögsz, vannak terhesen is zsedhető köptetők. Jobbulást!
2013. febr. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ne csak a gyógyszert szedd,hanem csináld azt,amit az utolsó válaszoló:igyál sok mézes-forró teát,és pihenj!!A betegséget ki kell feküdni,nem jó az sem,ha sokáig beteg vagy.Egyébként ma még csak szerda van,még ne várj csodát!!Egy kúra 6 nap,nem 2-3.Nekem be kellett szedni az antibiotikumból 9 szemet,és úgy jöttem helyre.És nekem is bele telt pár napba,úgy,hogy én ittam is mellé rengetek mézes teát.3-4 nap alatt megittam kb 1 kiló mézet a teával.

Ha hétvégére sem leszel jobban kicsit sem,akkor hétfőn menj vissza a dokihoz.


27+1 hkm

2013. febr. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!