Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit kell megnézni, mire kell...

Mit kell megnézni, mire kell figyelni külön babakocsi vásárlás közben?

Figyelt kérdés
2009. szept. 4. 18:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek más szempontok fontosak.

Nekünk van autónk, és ahol lakunk van lift így nem kell nagyon emelgetnem a babakocsit.

Amit MI figyelembe vettünk és fontosnak tartottunk:

-vízszintesig dönthető legyen

-elég széles fekvőfelület legyen mert lassan megszületik és télen kell hogy jól be tudjam bugyolálni a kislányomat úgy, hogy még kényelmesen elférjen

-strapabíró legyen

-első kerekei bolygósíthatók és fixálhatók, ahogy nekem jólesik

-a tolókar átfordítható így amíg pici és fekszik tudom szemből tolni és látom Őt

-elég nagy kerekei legyenek hogy ne zötyögjön a jó magyar utakon valamint gumis legyen a kereke hogy ne rázza szét annyira a gyereket

-nem utolsó sorban az ára se legyen nagyon drága.


Mi nagyjából ezek alapján találtunk megfelelő babakocsit 42 ezerért.


Sok boldogságot!

35 hetes pocis

2009. szept. 4. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én egy dolgot szívtam meg nagyon az első babámnál: A babakocsi sportrésze dönthető volt, és nagyon nagy hupli volt a dönthető pontnál, így nem tudtuk beltenni a kicsit, mert beleesett. Hiába párnáztuk ki, sehogy nem volt jó.

Ezért most a másodiknak veszünk másik kocsit, mindenképp 4 funkciósat, mert téli baba lesz. Ezeknél arra figyelek, hogy a mózes kemény , kivehető és nem dönthető legyen, nem árt , ha a babakocsinak nagy kereke van (a magyar járdák...) és örülök, ha van hozzá pelenkázó, és alul tárolórekesz.

2009. szept. 4. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én ajándékba kaptam a miénket, de nagyon utálom. Nem vettem másikat mert sok mindenre kellett a pénz. De ami miatt utálatos: nagyon nehéz irányítani, csak 2 kézzel lehet. A járdára nem tudom feltolni, meg kell emelni az egészet, és baromi nehéz. Nem tudom ez mitől függ, talán a kerekek méretétől? Ennek elég kicsi.

Az jó, ha át tudod fordítani, hogy ne süssön a baba szemébe a nap.

2009. szept. 4. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget.
2009. szept. 4. 21:53
 5/7 anonim ***** válasza:
Csak még kiegészítésképpen.Mi mindketten magasak vagyunk a férjemmel,az első gyerekünkkel olyan babakocsit vettünk, aminek nem volt állítható magasságú a tolókarja.Még az én derekam is majd'beszakadt az állandó görnyedéstől.Sztem ezt is érdemes figyelembe venni.
2009. szept. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Csatlakozom. Mi is az első kocsinkat kaptuk, nagy nehéz böhöm batár volt, a magassága sem volt állítható (mi is magasak vagyunk a férjemmel).

Le kellett cseréljem mindenképp. Fordítható tolókar!!! Nagyon fontos, mert az biztos h minden kicsi babás anyukát idegesít ha nem látja mit csinál a baba, Bolygósítható kerék!!!! legalább 20 cm.es átmérővel de NEM felfújhatósat!!! az is nagyon nehéz tud lenni...

És állítható magasságú kar vagy pedig az átlagosnál kicsit magasabb tolókar (mondjuk 103-104 cm és nem 95!!! )

2009. szept. 5. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia, mi épp valamelyik nap néztünk babakocsit magunknak. A párom kész szaki, én meg rábólintok arra, amit mond. Nekem csak annyi a kikötésem, hogy állítható legyen vízszintesbe és ülőhelyzetbe is, és ne legyen nagyon nehéz, tudjam felrakni a buszra, villamosra (lépzsőzni szerencsére nem kell)


Neki még az volt fontos, hogy nagy kerekei legyenek, mert annál könnyebb irányítani, és összecsukható legyen, hogy a kocsiba is be lehessen tenni.


19 hetes pocis

2009. szept. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!