Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Árthat a babának heti 2-3...

Komáromi Katalin kérdése:

Árthat a babának heti 2-3 este ha iszom 1-1pohár bort? Nem feszül annyira a hasam tőle és mellette sajnos rengeteg stress ér. Pedig sosem ittam alkoholt de ez most segít.

Figyelt kérdés
2013. jan. 30. 17:58
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
44%

Nem. De kérdezd meg az orvosod! Nekem is "innom kellett" orvos javaslatára. Nagyon vérszegény voltam, viszont mindent tablettától szorulásom volt és a keményedések mellett nem lehetett még ez is. akkor javasolta az esti 1-1 deci jó minőségű vörös bort. Régen anyukámmal is ugyanez volt.

A bor nem olyan alkohol, mint pl a pálinka, sör és társai. Az igazán jó minőségű vörös bor nem más mint érlelt szőlő. Tehát gyümölcs :) Nyugodtan idd, de természetesen beszéld meg az orvosoddal, csak ő mondja rá az áment. Ez nem alkoholizálás egyébként, nem felelőtlenség, hanem pár korty kisebb egészség. :)

2013. jan. 30. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Bárki,bármit írt lepontozták.Hol itt a logika?...:))


Amikor terhes voltam,engem is nagyon érdekelt ez a téma,nem mintha nagy alkoholfogyasztó lennék,de kíváncsi voltam,hogyha vendégségben,vagy egy vacsoránál a férjemmel,ihatok-e egy kicsit.Ezért megkérdeztem az orvosomat,a védőnőt és tudományos cikkeket is elolvastam.


Terhesség alatt jobb,hogyha kerüljük a bort,de egy-egy alkalommal nem árthat.Angliában végeztek egy kutatást,11 ezer anyuka között.Eszerint a terhes nők,heti 1,5 deci bort megihatnak anélkül,hogy ártanak babájuknak.Ugyanakkor az University College munkatársai már nem álltak ki a borfogyasztás mellett.Édesanyákat kérdeztek arról,hogy terhességük alatt fogyasztottak-e bort,ha igen,mennyit,és mennyire vigyáztak terhességük alatt.Voltak ezek a kutatók családlátogatáson is,3-5 éves gyerekek szüleinél is. Az öt éves gyerekekkel társadalmi érzéseikkel és viselkedésükkel kapcsolatban tesztet készíttettek, az eredmény: azoknak az anyáknak a gyermekei, akik a terhesség ideje alatt nagyobb mennyiségű alkoholt fogyasztottak, nagyobb valószínűséggel lettek hiperaktívak, mint azok a gyerekek, akiknek az anyái úgy döntöttek, hogy nem isznak alkoholt.


A nőgyógyászom azt mondta heti maximum 1 dl-ben megegyezhetünk,de ne többet:))Én nagyon ritkán ittam,szerintem 5-ször nem többször a 9 hónap alatt.


Saját döntésed,de ha borivás közben azon izgulsz,hogy most ártasz-e babának,azzal csak saját magadnak okozol több stresszt:D


Heti két-három véleményem szerint sok.

2013. jan. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%

Én nem mernék inni,de persze ez csak az én véleményem.Én iszogattam néha a párommal egy-két pohár pezsgőt a meleg nyári estéken jól lehűtve,de amióta terhes vagyok,nem emeltem a szám elé alkoholt.Csak is alkohol mentes dolgokat iszok,ha nagyon megkívánom pl:a sört,pezsgőt.

Egyik este nagyon görcsöltem,kijött az ügyelet,és mondta a dokinő,hogy igyak házi pálinkát..na én nem igen ittam,inkább tömtem magam Magnerottal!!

De ez én vagyok,és mindegyikőnk más.A te gyerekedről van szó,de az tuti,hogy én belém nem igen vasalna senki sem alkoholt amíg terhes vagyok.


26+1 hkm

2013. jan. 30. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
77%
Valóban így van, hogy sok kismamának előírják a napi egy pohár vörösbort, úgyhogy a babának nem árt! Viszont a stressz-kezelésnek valóban nem az a megfelelő formája, mert könnyen rászokik az ember...
2013. jan. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=fPTwytGh2U0


A szeszes ital fogyasztásának korlátozásáról

2013. jan. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
2013. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Az lehet,hogy van olyan kismama,akinek az orvos írja elő,hogy igyon bort,de azt se egy pohárral,hanem csak 1 decit.Én is szeretem a jóféle borokat,de nem tartom jó ötletnek várandósan az alkoholfogyasztást.Amikor még csak pár hetes terhes voltam,akkor kaptunk ajándékba egy nagyon jó kis Tokaji bort,gondoltam egy decit megihatok én is.Kiöntöttem,de már az első korty után úgy döntöttem,hogy nekem ez nem kell.Ott is hagytam a konyhapulton.Nem tudott már olyan jól esni,mint a babóca előtt,mert bennem volt az az érzés,hogy felelek most már valaki másért is.Azóta sem ittam semmi alkoholosat.Én ha nagyon ideges vagyok valamiért,akkor vagy ledőlök egy pár percre vagy olvasok valamit.Persze úgy is mindenki maga dönti el,hogy hogy legyen ez az iszogatós téma. :)
2013. jan. 31. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!