Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nagyon fájdalmas az...

Tényleg nagyon fájdalmas az oxis szülés?

Figyelt kérdés

Már van két gyerekem, őket oxi és érzéstelenítő nélkül szültem. Mostanába sokat hallom, hogy mennyire fáj ha "mű" fájásokat csinálnak. Máshogy nem lehet megindítani?


Most várom a harmadik babát, nem szeretném megtapasztalni, mert oxi nélkül is nagyon fájdalmas... Hogyan lehet elkerülni?


2013. jan. 27. 18:04
1 2 3
 11/24 frászkarikaborsó ***** válasza:
oxis szülésem volt érzéstelenítés nélkül, nem tudom oxi nélkül milyen lett volna de pocsékmód fájt. Nekem azért kellett mert elfolyt a víz, de semmilyen fájásom nem volt. Szerencsére pár óra alatt kitágultam így nem tartott sokáig, szóval nekem tényleg segített.
2013. jan. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem előre mondták, hogy mindenképp oxitocinnal szülök, simán és jól ment minden addig is, mégis benyomták. Hát, megindultak a fájások, de tény, hogy hamar meg is született a baba utána.

Attól tartok, nálam nem azért "kellett", mert a mi érdekünk ez volt, hanem ők akartak gyorsan túllenni rajta.

2013. jan. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos igazat kell adnom a 12-snek. Több esetben van olyan, h beadják az oxit, vagy már közli az orvos, h oxis szülés lesz ekkor meg ekkor, de nem azért, mert indokolt, hanem, mert neki úgy kényelmesebb.
2013. jan. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Amire te gondolsz az speciális előkészületeket igényel és pl.vidéken nem is minden kórházban csinálják.

Az oxitocin mellé alapból nem jár fájdalomcsillapító.

Én mind2 gyerekemmel kaptam.

Az első babám 3óra alatt meglett,már 3ujjnyira nyitva voltam és erős,gyakori fájásaim voltak mikor a kórházba mentem.Kaptam oxi.t ,de egyáltalán nem voltak borzalmas fájdalmaim tőle!

A második gyerekemnél csak 2 ujjnyira nyílt ki a méhszáj,de mivel voltak már kisebb fájásaim a dokim úgy döntött szülünk a 38.hét kezdetén.Na burokrepesztés után 2-3óráig alig jöttek újabb fájások,akkor kaptam oxit.Így 7óra alatt lett meg a babám és ezt már sokkal fájdalmasabbnak éltem meg.Valószínű korán indították a szülést,jobb lett volna még várni...

A lényeg,h egészségesen születtek.

Most a harmadik születik heteken belül és terveim szerint a végsőkig kitartok itthon mielőtt bemegyek.Most azért már tudom mikor van tényleg közel a szülés:)

2013. jan. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, könnyű és gyors szülést kívánok neked:))


Na most eszembe jutott valami. Szóval ezeket a fájásokat úgy csinálják. És ha kibújt a baba akkor elmúlnak maguktól(mint oxi nélkül)? Vagy megállítják? Vagy hogyan tovább?

2013. jan. 27. 19:18
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Az oxit infúzión keresztül adagolják. Szülés végére vagy elfogy, vagy kikötik.

Nem tudom milyen enélkül szülni, mert nekem fájásgyengeség miatt adták. Már nem emlékszem, hogy mennyire fájt, de arra igen, hogy testemen kívűl voltam már a végén.

2013. jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Hogy érted, hogy a testeden kívül? Annyira fáj?
2013. jan. 27. 21:03
 18/24 anonim ***** válasza:
Szia. Én is oxitocinnal szültem a lányom. Otthon folyt el a magzatvizem, beértünk a kórházba hajnal 2 felé. Mivel nagyon lassan erősödtek a fájások 10 körül bekötötték az oxitocint, és fokozatosan emelték az "adagot". Délután 3-tól egybefüggő fájásaim voltak..vagy 100x mondtam a férjemnek, hogy tuti megpurcanok. Olyan délután 5-től jöttek a tolófájások (nekem baromira fájt)..3-an nyomták ki belőlem a lányomat.:S 7 órakor született meg. Az oxitocin ellenére szerintem Én lassan tágultam de a fájások már baromi erősek voltak..ha jól számolom 4 órán keresztül volt egybefüggő fájdalmam erre még rátett a tolófájás. A következő szülésnél tuti fogok kérni valami fájdalomcsillapítót, akár lesz oxitocin akár nem...még1x nem szeretném ezt átélni:S
2013. jan. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

Szia!

Én hasonlóan voltam az elöttem szólóhoz.Este 7-kor elfolyt a magzatvízem,bementünk a kórházba,befektettek.Reggel 6-kor jöttek és bekötötték az oxitocynt.Semmi fájásom nem volt se előtte,se utána.Nem tágultam,emelték,de semmi.Én is fájásgyenge vagyok és úgy látszik,h ennyire,h hiába kötik be.Este 20:52-kor végül megcsászároztak,nem volt mire várni tovább.Most a másodikat várom,hát kíváncsi leszek,mi lesz.:)

2013. jan. 27. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Nekem is indított szülésem volt. Pontosabban két nap tettek föl zselét, de mivel nem használt, a harmadik nap burkot repesztettek (délután 2-kor). Bekötötték az oxitocint, amitől fájásaim lettek ugyan, viszont semmit sem tágultam. Este 8-kor próbáltam kérni fájdalomcsillapítót, amire azt a választ kaptam, hogy nem lehet, mert nincs még elsimulva a méhszáj. :( Negyed óra múlva visszajött a szülésznő és mégiscsak hozott egy injekciót. Na attól még erősebbek lettek a fájások, mint kiderült, azért, mert izomlazítót adott, amitől elkezdett elsimulni a méhszáj. Este 9-kor bejött a doki, megvizsgált és annyit mondott, hogy alig egy ujjnyit tágultam, lehet, hogy császár lesz. Aztán úgy döntött, hogy megpróbál kézzel tágítani a fájások alatt. Na itt jött el az a pont, amikortól már csak emlékfoszlányaim vannak. Fél 11-re lett meg a lányom, utána háromnegyed órát varrtak (ezt is a férjemtől tudom, mert én kevesebbre emlékeztem).

Mindig is kis korkülönbséggel szerettem volna gyerekeket, de az "élmény" hatására megváltozott a véleményem. A lányom lassan betölti a kettőt és még csak most kezdem érzni azt, hogy esetleg engedve a férjem kérésének vállalok/unk második babát. (De akkor is csak pár év múlva.)

2013. jan. 27. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!