Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nagyon fájdalmas az...

Tényleg nagyon fájdalmas az oxis szülés?

Figyelt kérdés

Már van két gyerekem, őket oxi és érzéstelenítő nélkül szültem. Mostanába sokat hallom, hogy mennyire fáj ha "mű" fájásokat csinálnak. Máshogy nem lehet megindítani?


Most várom a harmadik babát, nem szeretném megtapasztalni, mert oxi nélkül is nagyon fájdalmas... Hogyan lehet elkerülni?


2013. jan. 27. 18:04
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt részem oxitocinos indításban, és nálam extra fájásokat csinált (de bezzeg nem segített abban, hogy nyíljak, így császár lett a vége).

De valakinek meg sem kottyan, úgyhogy gondolom ennek is, mint mindennek ezernyi összetevője van (hány ujjnyira vagy nyitott, milyen a genetikát, miként reagál a szervezeted a külső beavatkozásokra stb.).

Elkerülni...nem tudom, hogy lehet. Nekem zavaros volt a magzatvíz, ezért indítottak. Nem mertem volna ellene tiltakozni, az orvosra hagyatkoztam.

2013. jan. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért van erre szükség, hogy méhösszehúzódásokat tudjanak elérni, amivel ugye beindul vagy begyorsul a folyamat.

Mert van olyan, mikor a baba vagy az anya már nincsenek biztonságban, így meg kell indítani a szülést és nem feltétlenül egyből császárral, hanem természetes úton, ha lehet, viszont mivel még nincs ott az ideje, ezért ilyen módon lehet a folyamatot elindítani.

Nekem is így történt, gyorsabb volt, pár óra alatt lezajlott, viszont nagyon fájdalmas volt az tény, de mivel az volt az egyetlen szülésem, így nem tudok nyilatkozni arról, hogy fájdalmasabb-e vagy mennyivel fájdalmasabb, mint nem ilyen módon szülni.

Este 10-kor kerültem be a szülőszobára és mivel gondok voltak és indokolt volt, ezért éjjel 3-kor császároztak, de előtte már 45 percig a tolófájásokat kellett visszatartanom.

2013. jan. 27. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Igen, sokkal rosszabb. Az első gyerekemet simán szültem, az egész megvolt pár óra alatt 10p kitolással. A másodikat magzatburok repesztéssel szültem, oxitocint is kaptam dögivek, hogy beinduljanak a fájások.... hát mit nem mondjak, összehasonlíthatatlan volt a két szülés. Csak a kitolási szakasz 2 óra lett így, a gyereket ki kellett tolni belőlem végül, mert igazi tolófájásaim nem voltak, nem is tudtam kitágulni rendesen. A kitolásnál (pontosabban , mikor az orvos kinyomta) ezért beszorult a kisfiam, eltört a kulcscsontja. Sajnos nálunk így történt, de ez
2013. jan. 27. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
zel nem megijeszteni akartalak. Ettől függetlenül minden rendben is történhet.
2013. jan. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

És ilyenkor semmi érzéstelenítőt nem adnak?


Mert én ugye "rendes" fájásokkal szültem, de tényleg a halálomon voltam, főleg az első gyereknél. Egyébként belőlem is úgy nyomta ki a doki.

2013. jan. 27. 18:19
 6/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha az orvos azt mondta, hogy így fogsz szülni, akkor ezzel ne vitatkozz! Ő tudja, hogy mit kell tenni, mi a protokoll a kórházban, esetleg valami gond van a terhességgel (túlhordás, elöregedett méhlepény...stb). Más alternatíva nem nagyon van. Maximum, ha valami gond lép fel, akkor császár, de az még rosszabb a hegesedési időszak miatt.
2013. jan. 27. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
De, nekem adtak az oxitocin mellé valamilyen fájdalomcsillapítót. Kérdeztem szülésznőtől, hogy akkor 10 perc múlva már semmit nem fogok érezni??? :):):) Azt a fejet látni kellett volna, hogy rám nézett. :D:D:D Én nem éreztem a hatását..... De milyen érzéstelenítőre gondolsz? Epidurálra?
2013. jan. 27. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Természetesen ha az orvos azt mondja, hogy kell, akkor nem fogok ellenkezni. A baba az első! Csak egyszerűen tartok tőle, ezért érdekel a dolog...
2013. jan. 27. 18:24
 9/24 A kérdező kommentje:

Nemtudom milyen érzéstelenítőre gondolok, mostanában hallok először az oxiról:)

Bocs ha hülyeségeket kérdezek:DDD

2013. jan. 27. 18:25
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Én csak azt kaptam, amit írtam, de mondom...semmilyen hatása nem volt.:S Az epidurál kórházfüggő, van ahol azonnal beadják,ha kéred. Van, ahol a terhesség elején a szülészorvossal kell megbeszélni, hogy igényled-e és szülésnél már nem lehet.
2013. jan. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!