Kérdés azoknak akik az előző amnió kérdésekben az amnió ellen vannak?
KÉREK MINDENKIT NEM BÁNTÁSSAL REAGÁLNI CSAK VÉLEMÉNYEKET SZERETNÉK NEM VITÁT KÖSZÖNÖM!
Ha ellenzed az amniót és ne vállalnád mert beteg babát is megtartanál miért jársz uh-ra illetve miért csináltassátok meg a kombinált teszteket afp-ket esetleg még fizetek is érte , miért jártok laborra stb.
szerintem aki beteg babát is vállalna az fel van készülve arra is még mindig érthetetlen a többi vizsgálat "számomra"
az uh-át elfogadom minden anyuka szereti nézegetni a picit én pl nem megyek afp-re mert lesz amnióm semmi értelme + 1 szúrinak
Én nem ellenzem az amniót, de véleményem szerint ez a vizsgálat azoknak az anyukáknak van kitalálva, akik beteg baba esetén az elvetetés/korábban megszülés mellett döntenének - tehát nem nekem.
Uh-ra azért járok, mert fontos tudni, hogy minden rendben van-e a babával. Ha ne adj' Isten betegen születik, akkor akár az élete múlhat azon, hogy az ultrahangok során észrevették-e az esetleges szervi bajokat. Ha a betegsége felkészületlenül éri az orvosokat, akkor az akár az életébe is kerülhet. Ultrahanggal nagyon jól szűrhetők az egyes fejlődési rendellenességek, úgyhogy szerintem fontos.
Kombinált tesztet én nem csináltatok, mert szerintem az csak "tippelés", semmi garancia nincs egy jó eredményű kombinált teszt esetében arra, hogy egészséges lesz a baba - mint ahogy arra sem, hogy beteg. Fizetni meg végképp nem fizetnék ilyen tesztért.
Afp kötelező vizsgálat, ahogyan a laborok is. A baba és az édesanya érdeke, hogy a kötelező vizsgálatokon - így a laboron is - megjelenjen a kismama. Nem mindegy pl. hogy milyen vassal megy egy anyuka szülni - ha nagyon alacsony, és nem megy el a kötelező vizsgálatokra, akkor elég nehéz első időszaknak néz elébe a babával...
De a laborhoz tartozik az ellenanyagszűrés is. Nem mindegy, hogy termel-e az anya szervezet ellenanyagot a kicsi ellen, vagy sem, és ha igen, akkor az mennyire durva...
Ugyanígy az egyes betegségek szűrése is anya/baba érdek (pl. hepatitis b stb.)
Aki nem csináltat amniót, az nem korlátolt. Nyilván mindenki egészséges babát szeretne. De vannak, akik különböző okokból egy beteg babát sem képesek a halálba taszítani.
Egy kérdés neked is, kedves kérdező: hogy merült fel benned ez a kérdés?
Kedves Kérdező!
Szerintem igazából senki sem vágyik az amniocentézisre. Ha nem muszáj, akkor jobb kihagyni. Az ultrahang nem veszélyes és sok esetleges betegséget lát a a szonográfus. Sajnos az amnio mindössze 3 genetikai betegséget mutat ki:-(
Jó babavárást!
Nem vitatkozni akarok, kedves kérdező, de ha alaposan elolvasod, amit írtam, akkor szerintem választ kapsz a kérdésedre. Ha valaki nem jár semmilyen vizsgálatra, csak azért, mert mindegy neki, hogy beteg a baba, vagy sem, az felelőtlenség. Az, hogy valaki egy beteg babát nem taszítana el magától, nem felelőtlenség, csupán olyan felfogás, ami sokak számára elfogadhatatlan, sokak számára nem...
Mellesleg úgy van, ahogy az egyik előző válaszoló is írta: az amnió három genetikai rendellenességet mutat ki, de a genetikai rendellenességek száma ennél sokkal nagyobb, és akkor még nem említettük a nem genetikai betegségeket, és a szülés közben esetlegesen fellépő komplikációkat sem.
ezt még szeretném megosztani veletek mert nem csak 3 genetikai problémát lehet vele szűrni.
A magzatvíz mintavétel milyen rendellenességek szűrésére alkalmas?
Ez az eljárás több mint száz genetikai betegség szűrésére alkalmas, köztük természetesen a leggyakoribbak felismerésére is.
Elsősorban kromoszóma-rendellenességek szűrésére hasznáják ezt az eljárást, mint például a Patau-szindróma vagy az Edwards-szindróma. A down-kór szűrés szintén ezzel a vizsgálattal történik, amennyiben az ultrahangos vizsgálat során magas kockázati tényezőt állapítottak meg. A Down-szindróma biztos kizárása vagy igazolása csak ezzel a vizsgálattal lehetséges.
Viszont fontos tudni, hogy az amniocentézis nem alkalmas minden egyes fejlődési rendellenességek kiszűrésére, például ezzel az eljárással nem lehet megállapítani, hogy a magzatnak van-e szájpad- vagy ajakhasadékja.
Ugyanakkor a velőcső-záródási rendellenességek kiszűrésében használható, mint például a nyitott gerinc, bár sok esetben ezt a rendellenességet biztosabban lehet szűrni vérvizsgálattal, illetve genetikai ultrahang vizsgálattal.
Az amniocentézis alkalmas a magzat Rh-faktorának megállapítására is, így az esetleges Rh-összeférhetetlenség kiszűrésére.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!