Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 35 feletti kismamák! Beleegyez...

35 feletti kismamák! Beleegyeztetek az amniocentézisbe?

Figyelt kérdés
Még nem vagyok terhes, csak utánaérdeklődtem a dolgoknak. A védőnő azt mondta, hogy nem kötelező elmenni. Én nagyon félnék tőle. De attól is, hogy beteg babát szüljek.
2013. jan. 18. 09:41
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
65%
az amniocentézist már egy vérvétel helyettesíti ez a PRENATEST, csak vért vesznek tőled ezt is kérheted nem tudom kell-e fizetni érte
2013. jan. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én már elmúltam 35, és most tervezzük a kistesót.

Rettegek a szúrástól, meg is beszéltem a dokimmal, hogy csak akkor fogjuk kérni, ha a többi vizsgálat bármelyikében eltérés lenne.

2013. jan. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Igen, most én is azt gondolom, hogy csak akkor csináltatnám meg, ha nagyon indokolt.
2013. jan. 18. 09:52
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Rákerestem a Prenatest-re, de sjana csak Down-szűrésre jó, míg az amnio minden genetikai defektet felfed.

http://www.youtube.com/watch?v=qpQ1H6RGhv0

2013. jan. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
csak biztatásként írom viszont nem könnyítem meg döntésed:-( én most megyek a második babával is még nem vagyok csak 32 viszont javasolt uh eredmény miatt ami a lényeg nem kell félni tőle nem fáj egyáltalán olyan mint egy szúnyog csípés utána ha pihensz (ők azt mondják elég 1-3 nap )én egy hetet fogok feküdni az elsővel 3-at feküdtem :-) biztos ami biztos a vetélés kockázata alacsony de saját tapasztalat és most jön ami nem könnyíti meg majd a döntésed ha a baba nem akar megszületni akkor bármit is csinálhatsz nem fog jönni ha pedig a betegségek kockázatát nézzük az még a vizsgálatok alapján is statisztika így én úgy gondolom ott sem nagy a kockázat de saját megnyugvásra az amnió ad a legjobb eredményt így kell eldönteni hogy vállalod vagy nem ez sajnos ilyen :-(,de a legszebb dolog ami történhet veled érdemes bárhogy is döntesz kívánk sok sikert hozzá ,15h kismama
2013. jan. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
57%
Harmadik gyerekemet 35-el szültem és nem, nem mentem. Ha esetleg lesz egy negyedik 2-3 éven belül, akkor sem fogok menni. Egyrészt a vetélési kockázat 1-2%, ami baromi magas, másrészt ha vállalunk babát, akkor betegen is vállalnánk, ez eddig is így volt.
2013. jan. 18. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
utolsónak bocsi nem kötekedés de a vetélési kockázat az csak 0,5%
2013. jan. 18. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Nekem van 2 egészséges kisgyerekem, és egy állandóan dolgozó férjem, így nem igazán tudnék pihenni.

Vessetek meg érte, de beteg babát nem szeretnék vállalni, ezért lenne célszerű az amnio. De nagyon félnék tőle.

2013. jan. 18. 10:03
 9/18 anonim ***** válasza:
65%

Nem vetek meg senkit. Ezek komoly döntések. Csak leírtam, hogy gondolkozom róla (ez volt a kérdés)


Azon meg össze lehet veszni, hogy hány % a vetélési kockázat, végül is én sem számoltam utána, szóval felőlem lehet 0,5 is, de az még mindig minden kétszázadik kismama!!


Ha megnézitek bármilyen gyógyszer tájékoztatóját, abban világosan benne van, hogy mi számít "ritka" és "nagyon ritka" mellékhatásnak.


Ritka az, ami 10000-ből kevesebb mint egynél fordul elő.

2013. jan. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
ÉN is elolvastam a PrenaTestet. 295.000 Ft? Durva!
2013. jan. 18. 10:13
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!